Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność zakładu energetycznego3 Listopada 2010

  przez niezawisły sąd poprzez wniesienie stosownego powództwa. Jednakże z uwagi na przedawnienie roszczenia ochrona sądowa może już Pani nie przysługiwać. Po upływie terminu przedawnienia (...)

 • Kara za uszkodzenie licznika17 Grudnia 2008

  , ustawa prawo energetyczne i Rozporządzenie MG o kontroli przez przedsiębiorstwa energetyczne. Pismo odebraliśmy ostatniego dnia przewidzianej zapłaty kary, po tygodniu otrzymaliśmy wezwanie (...)

 • Przedawnienie roszczeń14 Marca 2005

  inaczej, termin przedawnienia wynosi 10 lat, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej 3 lata. Niewątpliwie z roszczeniem związanym (...)

 • Przedawnienie roszczenia o odsetki25 Marca 2005

  oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 3 lata. Regułę 3-letniego okresu przedawnienia roszczeń o odsetki winno się zatem stosować tylko wtedy, jeśli przepis (...)

 • Sankcje za nielegalny pobór energii2 Grudnia 2011

  samoistnego tytułu wykonawczego. Ostatecznie spór rozstrzygnął Trybunał Konstytucyjny, który stwierdził, że "art. 57 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (...)

 • Oplaty za umieszczenie w prywatnej dzialce obcych urządzeń5 Października 2011

  charakter omawianych ograniczeń własności nie pozbawia właściciela roszczeń, których źródłem są przepisy, ogólnie rzecz ujmując, o ochronie własności. W myśl art. 124 ust. (...)

 • Przedawnienie należności21 Stycznia 2010

  rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym albo przez wszczęcie mediacji, przedawnienie nie biegnie na nowo, dopóki postępowanie to nie zostanie (...)

 • Przedawnienie w prawie telekomunikacyjnym25 Lutego 2004

  , ewentualnie jakie orzeczenie SN o tym mówi? Prawo telekomunikacyjne określa specyficzne terminy przedawnienia roszczeń wynikających z umowy o świadczenia usług telekomunikacyjnych, jednak (...)

 • Przedawnienie w prawie karnym a prawo cywilne9 Lutego 2006

  dochodzi do przedawnienia karalności. Zaznaczyć jeszcze raz należy, że przedawnienie karalności jest instytucją inną niż przedawnienie w prawie cywilnym. Bieg  przedawnienia karalności (...)

 • Przerwanie biegu przedawnienia a post. karne17 Stycznia 2008

  przedawnienia dla roszczeń stwierdzonych prawomocnym wyrokiem sądowym. Wynosi on 10 lat. Od tej zasady ustawa wprowadza istotny wyjątek. Mianowicie jeżeli stwierdzone w ten sposób roszczenie obejmuje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane