Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność zakładu energetycznego3 Listopada 2010

  przez niezawisły sąd poprzez wniesienie stosownego powództwa. Jednakże z uwagi na przedawnienie roszczenia ochrona sądowa może już Pani nie przysługiwać. Po upływie terminu przedawnienia (...)

 • Kara za uszkodzenie licznika17 Grudnia 2008

  , ustawa prawo energetyczne i Rozporządzenie MG o kontroli przez przedsiębiorstwa energetyczne. Pismo odebraliśmy ostatniego dnia przewidzianej zapłaty kary, po tygodniu otrzymaliśmy wezwanie (...)

 • Przedawnienie roszczenia o odsetki25 Marca 2005

  oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 3 lata. Regułę 3-letniego okresu przedawnienia roszczeń o odsetki winno się zatem stosować tylko wtedy, jeśli przepis (...)

 • Przedawnienie roszczeń po rozwiązaniu umowy z telewizją cyfrową14 Marca 2005

  stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi 10 lat, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej 3 lata. Niewątpliwie z roszczeniem (...)

 • Sankcje za nielegalny pobór energii2 Grudnia 2011

  samoistnego tytułu wykonawczego. Ostatecznie spór rozstrzygnął Trybunał Konstytucyjny, który stwierdził, że "art. 57 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (...)

 • Przedawnienie należności21 Stycznia 2010

  rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym albo przez wszczęcie mediacji, przedawnienie nie biegnie na nowo, dopóki postępowanie to nie zostanie (...)

 • Oplaty za umieszczenie w prywatnej dzialce obcych urządzeń5 Października 2011

  charakter omawianych ograniczeń własności nie pozbawia właściciela roszczeń, których źródłem są przepisy, ogólnie rzecz ujmując, o ochronie własności. W myśl art. 124 ust. (...)

 • Przedawnienie w prawie karnym a prawo cywilne9 Lutego 2006

  dochodzi do przedawnienia karalności. Zaznaczyć jeszcze raz należy, że przedawnienie karalności jest instytucją inną niż przedawnienie w prawie cywilnym. Bieg  przedawnienia karalności (...)

 • Przerwanie biegu przedawnienia a post. karne17 Stycznia 2008

  przedawnienia dla roszczeń stwierdzonych prawomocnym wyrokiem sądowym. Wynosi on 10 lat. Od tej zasady ustawa wprowadza istotny wyjątek. Mianowicie jeżeli stwierdzone w ten sposób roszczenie obejmuje (...)

 • Przedawnienie roszczeń o nakłady24 Września 2007

  lat, a takim roszczeniem jest opłata za czynsz najmu lokalu. Czy moje żądania spłaty za okres od 01.09.2001 r. do 15.12.2006 r. obejmuje przedawnienie roszczeń, jeżeli przedawnienie obejmuje, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane