Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ciężarna pracująca na umowę zlecenia a zasiłek2 Marca 2009

  prztypadku osobie pracującej na podstawie umowy zlecenia będzie przysługiwało prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy (...)

 • Zasiłek po urlopie wychowawczym18 Czerwca 2003

  Jak rozwiązać umowę o pracę na czas nieokreślony - po urlopie wychowawczym aby pracownik nabył prawo do zasiłku. Rozumiem, że chodzi Pani o nabycie zasiłku dla bezrobotnych (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  ubezpieczenia chorobowego prawo do zasiłku chorobowego przysługuje: 1) absolwentom szkół lub szkół wyższych, którzy zostali objęci ubezpieczeniem chorobowym lub przystąpili (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  ubezpieczenia chorobowego prawo do zasiłku chorobowego przysługuje: 1) absolwentom szkół lub szkół wyższych, którzy zostali objęci ubezpieczeniem chorobowym lub przystąpili (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  macierzyńskiego (a także dodatkowego urlopu macierzyńskiego) pracownik ma prawo do zasiłku macierzyńskiego z ubezpieczenia społecznego. Obsługą całego zasiłku w danym roku (...)

 • Prawo do zasiłku dla bezrobotnych dla młodocianego25 Września 2006

  nawet więcej niż 365 wymaganych dni do uzyskania prawa do zasiłku. Czy można w ten sposób sumować dni zasadniczej służby wojskowej i dni kiedy się pracowało jako uczeń w celu przygotowania (...)

 • 30-dniowa przerwa w ubezpieczeniu chorobowym23 Września 2008

  zaliczenie poprzedniego okresu (z czasów trwania stosunku pracy) do okresów ubezpieczenia chorobowego, po których ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku. Dlatego (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego7 Lipca 2006

  poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. Reasumując Pana żonie za okres zwolnienia L4 przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego, chyba że zachodzi (...)

 • Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego20 Stycznia 2010

  Kto jest uprawniony do otrzymywania zasiłku pielęgnacyjnego i jaki jest tryb załatwiania związanych z tym formalności ? Zasady przyznawania zasiłku opiekuńczego regulują przepisy ustawy (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  . Dla powstania tego uprawnienia nie jest konieczne posiadanie polskich zaświadczeń lekarskich (zwolnień). Dowodem stanowiącym podstawę do przyznania i wypłaty zasiłku mogą też być przetłumaczone (...)

 • Prawo do zasiłku po likwidacji zakładu pracy6 Listopada 2014

  pracę przez okres 365 w przeciągu ostatnich 18 miesięcy liczonych wstecz od dnia zarejestrowania w urzędzie pracy Prawo do zasiłku nie zależy niestety od wymiaru zatrudnienia, ale od (...)

 • Zasiłek na urlopie wychowawczym a podjęcie pracy17 Kwietnia 2009

  Mojej żonie wraz z rozpoczęciem przez nią urlopu wychowawczego zostało przyznane prawo do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkiem do zasiłku rodzinnego w wysokości 448 zł na (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego6 Lipca 2007

  niż 14 dni od początku choroby. W Pani przypadku okres niezdolności do pracy trwał dłużej niż 30 dni, więc przysługuje Pani prawo do zasiłku chorobowego. Może więc Pani złożyć (...)

 • Wypłata zaległego zasiłku pielęgnacyjnego23 Kwietnia 2007

  zaległe kwoty świadczenia (za te klika miesięcy) w momencie wznowienia wypłaty zasiłku w formie przelewu? Zasiłek pielęgnacyjny jest jednym ze świadczeń rodzinnych. W przypadku ustalania prawa (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego7 Listopada 2006

  osoba niezdolna do pracy kontynuuje działalność zarobkową lub podjęta działalność zarobkową stanowiącą tytuł do objęcia obowiązkowo lub dobrowolnie ubezpieczeniem chorobowym albo zapewniającą (...)

 • Wpływ wysokości diety na dodatek rodzinny3 Września 2006

  rozpoczęcia roku szkolnego oraz podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania. Prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego przysługuje w sytuacji, gdy dana rodzina (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego27 Czerwca 2002

  tego zasiłku (być objęta obowiązkowym ubezpieczeniem chorobowym). zasiłek opiekuńczy, zasiłek, opiekuńczy, prawo do zasiłku opiekuńczego, świadczenia

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy10 Lutego 2011

  przez liczbę dni niezdolności do pracy otrzymamy kwotę zasiłku do wypłaty zleceniobiorcy. Przychody uzyskane z umowy zlecenie zawieranaj poza działalnością gospodarczą zostały zakwalifikowane (...)

 • Prawo do zasiłku przedemerytalnego17 Lutego 2004

  bezrobotnego i prawa do zasiłku, jeżeli: 1) osiągnęła wiek co najmniej 58 lat kobieta i 63 lata mężczyzna i posiada okres uprawniający do emerytury, wynoszący co najmniej 20 lat dla (...)

 • Prawo do zasiłku macierzyńskiego11 Czerwca 2003

  minimalnym okresie trwania stosunku pracy, aby pracownik nabył uprawnienie do zasiłku macierzyńskiego. zasiłek macierzyński, ciąża, pracownica, zatrudnienie, okres, wymogi, ubezpieczenie

 • Prawo do zasiłku pogrzebowego1 Sierpnia 2001

  zasiłku pogrzebowego ulega podziałowi proporcjonalnie do poniesionych przez wspomniane osoby kwoty. W żadnej sytuacji spadkobiercy zmarłego nie uzyskują praw do zasiłku pogrzebowego, (...)

 • Prawo do zasiłku przedemerytalnego13 Lutego 2006

  potwierdzenie w świadectwie pracy nie jest dowodem, że rozwiązanie nastąpiło z winy pracodawcy? Powołany w pytaniu punkt 1 artykułu drugiego stwierdza, że prawo do świadczenia emerytalnego (...)

 • Prawo do zasiłku rodzinnego19 Lutego 2004

  , wieć nie jesteśmyw stanie stwierdzić z cała pewnośćią, czy Pani/Panu taki zasiłek przysługuje. zasiłek rodzinny, przysługiwanie, prawo do zasiłku, zasiłek, rodzinne

 • Prawo do zasiłku macierzyńskiego20 Czerwca 2003

  czas wykonania określonej pracy, z którą umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu - przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia. macierzyński, (...)

 • Prawo do zasiłku macierzyńskiego30 Kwietnia 2002

  porodzie, 2) 18 tygodni przy każdym następnym porodzie, 3) 26 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie. Kobiecie tej będzie także przysługiwał zasiłek chorbowy. Prawo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • umowa na okres probny a ciaza?

  witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac (...)

 • Zasiłek Rodzinny

  Witam Mam takie pytanie syn moj 5.03.skonczyl 21 lat i w czerwcu 2004r konczy szkołe srednia do kwietnia wypłacał mi ZUS rodzinne bo jestem na rencje (...)

 • wypowiedzenie, a prawo do zasiłku

  Witam serdecznie. Chciałam się dowiedzieć czy przysługuje mi w mojej sytuacji prawo do zasiłku. Od 4.01.2012 pracowałam na pełnym etacie, na umowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane