Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Stwierdzenie nabycia spadku26 Kwietnia 2005

  , który przypadałby synowi zmarłego (art. 1011). Niezbędny jest tu jednak wniosek wnuka o przyznanie mu udziału w zachowku przypadającym zmarłemu ojcu. prawo cywilne, prawo spadkowe, (...)

 • Wykonywanie władzy rodzicielskiej5 Września 2007

  tej władzy, ma prawo do styczności z dzieckiem oraz do współdecydowania o istotnych sprawach dziecka. Sprawami takimi są przykładowo: wybór kierunku edukacji, podjęcie decyzji o leczeniu (...)

 • Odstępstwo od zasad widywania się z dzieckiem4 Grudnia 2003

  Sąd w wyroku rozwodowym dał mi prawo widywania 8-letniego dziecka w miejscu mojego zamieszkania, 3 dni w tygodniu po zajęciach szkolnych do godz. 19:00 oraz w co drugi weekend. Dziecko jest (...)

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem. 20 Lipca 2015

  stosunku do osoby dziecka. Ograniczając władzę rodzicielską, sąd powinien określić, do jakich obowiązków i uprawnień w stosunku do osoby dziecka ogranicza władzę rodzicielską (...)

 • Darowizna a zachowek18 Grudnia 2006

  obdarowany wcześniej ponosi odpowiedzialność stosownie do przepisów artykułu poprzedzającego tylko wtedy, gdy uprawniony do zachowku nie może uzyskać uzupełnienia zachowku od osoby, która (...)

 • Realizacja roszczenia o zachowek5 Sierpnia 2004

  mamy go dostać? Do jakiego sądu należy zgłosić pozew, do tego gdzie został ogłoszony wyrok, czy do sądu spadkobiercy-czyli wnuka męża mamy. Jak obliczyć kwotę zachowku? W (...)

 • Orzeczenie o władzy rodziców w wyroku rozwodowym8 Września 2003

  jest to obowiązkowe z mocy przepisów kodkesu rodzinnego i opikuńczego. Jednak z opisu wynika, iż nie występują przesłanki do pozbawienia Pana władzy rodzicielskiej względem Pana dzieci, ani też (...)

 • Prawo widywania dziecka a urlop18 Czerwca 2003

  nigdzie w tym czasie nie wyjedzie z dzieckiem? Oczywiście nie może tego zrobić. Prawo do widywania się z dzieckiem ustalone zostało w wyroku sądowym, który obowiązuje obie strony. Pana (...)

 • Spadek a zachowek18 Sierpnia 2010

  synowi w wyniku zapisu testamentowego, to Pani będzie uprawniona do zachowku. Jeśli majątek przypadnie Pani a po Pani nabędzie go syn, to po synu do zachowku będzie miał prawo Pani mąż (...)

 • Nabycie nieruchomości dla małoletniego18 Sierpnia 2008

  urodzenia aż do śmierci posiada zdolność prawną - a więc zdolność do bycia podmiotem praw i obowiązków. Każda osoba fizyczna może więc być właścicielem - tak ruchomości jak (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane