Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  r. spełnili warunki nabycia prawa do emerytury w niższym wieku emerytalnym, do wcześniejszej emerytury, do emerytury kolejowej i do emerytury nauczycielskiej. (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci? 21 Lipca 2015

  całkowicie niezdolnym do pracy, uprawnionym do renty rodzinnej. 2. Prawo do renty rodzinnej nabywa również wdowa, która osiągnęła wiek 50 lat lub stała się niezdolna (...)

 • Wniosek o przyznanie emerytury8 Grudnia 2008

  związku jednak z tym, iż prawo do świadczeń z tytułu emerytury może ulec zmniejszeniu bądź zawieszeniu, należy wskazać co następuje. Zgodnie z przepisem art. 103 § 2a niniejszej (...)

 • Emerytura a zwolnienie lekarskie wójta2 Grudnia 2010

  tytułu niezdolności do pracy. Warto wyjaśnić, że dana osoba ma ustalone prawo do emerytury lub renty, jeżeli prawo do któregoś z ww. świadczeń zostało (...)

 • Ochrona przedemerytalna pracownika19 Października 2010

  . 45). Takie ujęcie było w pełni uprawnione wówczas, gdy prawo do wcześniejszej emerytury, rozumiane jako szczególne uprawnienie do wcześniejszego skorzystania z uprawnień (...)

 • Odwołanie w czasie zwolnienia lekarskiego9 Grudnia 2004

  niezdolności do pracy, pobieranej nieprzerwanie przez okres co najmniej 5 lat, i do dnia, w którym ustało prawo do renty, ukończyła co najmniej 55 lat - kobieta oraz 60 lat - mężczyzna (...)

 • Zawieszenie prawa do emerytury9 Lipca 2003

  to ulega zmniejszeniu, jeżeli zachodzą okoliczności przewidziane w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Po pierwsze należy zaznaczyć, że prawo do emerytury (...)

 • Emerytura dla pracowników w szczególnych warunkach6 Grudnia 2004

  przystąpili do otwartego funduszu emerytalnego; warunki do uzyskania emerytury określone w tych przepisach spełnią do dnia 31 grudnia 2006 r.; nastąpiło rozwiązanie stosunku (...)

 • Czy mogę się starać o świadczenie przedemerytalne? 3 Czerwca 2015

  przez okres co najmniej 5 lat, i do dnia, w którym ustało prawo do renty, ukończyła co najmniej 60 lat (mężczyzna) i osiągnęła okres uprawniający do emerytury, (...)

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie14 Października 2005

  pracy jako warunku uzyskania prawa do emerytury. We wniosku umieszcza się wszystkie zatrudnienia, od których była odprowadzana składka na ubezpieczenie społeczne. Wprawdzie ustalenie emerytury (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • praca w szczególnych warunkach

  Czy przysluguje mi wczesniejsza emerytura z tytułu pracy w szczególnych warunkach jeżeli: 1.zacząłem pracować w listopadzie 1973 r(przedtem 5 lat (...)

 • Wczesniejsza emerytura

  Mam pytanie przepracowałam w sumie bez 1 miesiąca 30 lat. proszę mi powiedziec czy wystarczy że zatrudnię sie na ten jeden misiąc na umowę o pracę (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane