Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dobro dziecka a prawo cywilne8 Lutego 2012

  dla dziecka dotychczasowego środowiska, przy uwzględnieniu kwalifikacji rodziców, a dopiero potem względy natury materialnej”. dobro, dziecko, prawo, cywilne

 • Urządzenia na cudzym gruncie4 Października 2006

  gruntu, na którym przebiegają słupy energetyczne z liniami napięcia może żądać od podmiotu naruszającego jego prawo własności, aby usunął te urządzenia z jego działki albo zapłacił wynagrodzenie (...)

 • Proces o ustalenie ojcostwa27 Maja 2005

  skutecznie udokumentować wydatki poniesione przez siebie zwykłymi paragonami fiskalnymi. Prawo cywilne nie przewiduje obowiązku dokumentowania wydatków rachunkami imiennymi, chyba że sąd rozstrzygający (...)

 • Możliwość odrzucenia spadku22 Marca 2002

  przekazać na Skarb Państwa. Na wstępie należy zaznaczyć, iż polskie prawo cywilne nie zawiera przymusu obejmowania czy też przyjmowania spadku po zmarłej osobie. Zgodnie z art. 1012 k.c. spadkobierca (...)

 • Rozwiązanie umowy terminowej17 Listopada 2003

  , wtedy wypowiedzenie takiej umowy jest możliwe. prawo cywilne, umowa, wypowiedzenie, zawarta na czas określony, prawo cywilne

 • Rejestracja wspólników spółki cywilnej31 Maja 2005

  miasta. prawo cywilne, umowy, spółka cywilna, rejestracja

 • Określenie firmy osoby fizycznej a ważność umowy22 Czerwca 2006

  czynności prawnej, dostatecznym wyrazem jej identyfikacji w obrocie gospodarczym będzie wskazanie imienia i nazwiska. prawo cywilne, przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma, ważność czynności (...)

 • Bezpodstawne wzbogacenie-termin przedawnienia18 Kwietnia 2005

  być adekwatne w opisywanym przypadku) - w terminie 3 lat od dnia, w którym to roszczenie stało się wymagalne. prawo cywilne, bezpodstawne wzbogacenie, korzyść majątkowa, termin przedawnienia

 • Współpraca między przedsiębiorcami15 Marca 2005

  uszkodzenia towaru przejdzie na drugą stronę itp. prawo cywilne, działalność gospodarcza, stosunki między przedsiębiorcami, pewność obrotu

 • Udokumentowanie otrzymania darowizny23 Lipca 2002

  ) została zawarta bez zachowania formy pisemnej, to prawo cywilne przewiduje taki skutek, że w razie niezachowania zastrzeżonej formy nie jest w sporze dopuszczalny dowód ze świadków ani dowód (...)

 • definicja hipoteki według prawa cywilnego 16 Sierpnia 2011

  , prawo, cywilne

 • Czym są pożytki, o których mowa w Kodeksie cywilnym?24 Listopada 2011

  - gospodarczym przeznaczeniem. Pożytki prawa również dzielą się na pożytki naturalne i cywilne. Do pierwszej grupy należą dochody, które przynosi prawo np. prawo dzierżawy (...)

 • Przedawnienie w prawie karnym a prawo cywilne9 Lutego 2006

  , prawo cywilne, karne

 • Spółka cywilna a KPiR a dwóch wspólników, czy należy prowadzić dwie takie księgi?5 Maja 2008

  jako jego siedziba, ale pod warunkiem, że w poszczególnych zakładach jest prowadzona co najmniej ewidencja sprzedaży. prawo cywilne, spółka cywilna, podatek dochodowy od osób fizycznych, (...)

 • Prawo zastawu w umowie najmu lokalu23 Stycznia 2006

  zastrzezenia w umowie). prawo cywilne, umowy, najem, prawo zastawu

 • Wszczęcie egzekucji a prawo dożywocia3 Sierpnia 2004

  . prawo cywilne, dożywocie, postępowanie cywilne, egzekucja z nieruchomości, postępowanie egzekucyjne, księgi wieczyste

 • Ochrona dóbr osobistych - prawo cywilne czy karne?10 Lipca 2014

  Jak odróżnić czy dana wypowiedź miała charakter naruszenia dóbr osobistych i podlega pod odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego czy miała charakter znieważenia bądź zniesławienia i podlega pod odpowiednie (...)

 • Darowizna pomiędzy małżonkami18 Lutego 2005

  . Dowody odrębne może przeprowadzać inna strona postępowania. Pamiętać należy, że ostateczna decyzja o przyznaniu mocy dowodowej należeć będzie do sądu. prawo cywilne, prawo spadkowe, (...)

 • Podstawy wygasnięcia służebości - confusio31 Stycznia 2005

  . sytuacją określoną w art. 247 k.c.). Problem pojawia się, gdy ograniczone prawo rzeczowe nie przechodzi na właściciela, lecz na współwłaściciela rzeczy obciążonej albo „jeżeli ten komu (...)

 • Zagraniczne postanowienie o nabyciu spadku3 Lutego 2005

  sądem amerykańskim). prawo prywatne międzynarodowe, prawo cywilne, proces cywilny, kodeks postępowania cywilnego, uznawanie orzeczeń, uznanie wyroku, spadek, podwójne obywatelstwo, jurysdykcja (...)

 • Wydanie samochodu przez warsztat naprawczy30 Marca 2007

  przysługuje Panu prawo żądania niezwłocznego wydania samochodu, o ile rzecz jasna naprawa została faktycznie zakończona, a umowa nie przewidywała odmiennych postanowień. prawo cywilne, (...)

 • Udział stron w postępowaniu rozwodowym10 Sierpnia 2004

  stronę do osobistego stawiennictwa. prawo cywilne, prawo rodzinne, postępowanie cywilne, rozwód

 • Ucieczka dłużnika z majątkiem do spółki cywilnej15 Października 2007

  tego majątku. Gdyby przedmiot majątkowy był przedmiotem współwłasności ułamkowej, wówczas wierzyciel mógłby skierować egzekucję do udziału we współwłasności. Prawo cywilne nie zna (...)

 • Wykazanie prawa do lokalu a księga wieczysta29 Maja 2007

  notarialnego, która przeniosła prawo na nabywcę. Warto pamiętać, że w myśl art. 248 par. 1 kodeksu cywilnego do zmiany treści ograniczonego prawa rzeczowego (a prawem takim jest spółdzielcze własnościowe (...)

 • Ochrona miejsca parkingowego23 Lutego 2005

  nie stanowi podstawy dla takiej samopomocy. prawo cywilne, kodeks cywilny, prawo rzeczowe, prawo zobowiązań, własność, umowa najmu, ograniczone prawo rzeczowe, użytkowanie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Prawo cywilne

  Co sie stanie jak nie będę odbierał listów poleconych z Sądu dotyczących podziału majątku. (jr_40) Drugie awizo nie odebrane w terminie uznaje (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • Odsetki ulegają przedawnieniu?

  Co z odsetkami za niepłacenie lub płacenie po terminie alimentów? Czy one się przedawniają , tak jak same alimenty? pomocne linki: http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-cywilne-1/przedawnienie-1/odpowiedzi/przedawnienie-odsetek.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/przedawnienie/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/przedawnienie/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek-1.html http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/wlasnosc/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek-ustawowych.html (...)

 • przedmiot: prawo cywilne - kazus

  Szanowni Państwo, pierwszy raz korzystam z uprzejmości tego forum. Z prawem dzięki Bogu żyję w zgodzie, natomiast na uczelni, zdawałoby się technicznej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane