Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozliczenie dochodu z Polski i Danii9 Lutego 2008

  dochodu w Polsce. Oznacza to, że podatnik powinien do 30 kwietnia 2008 r. złożyć zeznanie PIT-36 wraz z informacją o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym podatku PIT/ZG. W celu uniknięcia (...)

 • Przedawnienie roszczeń pracownika20 Lipca 2004

  Czy pracownik na delegacji poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy i miejscem zamieszkania pracownika, przebywający na niej kilka dni, może wliczyć czas spędzony (...)

 • Ulga na dziecko pracujące za granicą15 Kwietnia 2008

  opodatkowaniu tylko w tym Państwie (tj. w Polsce), chyba że praca wykonywana jest w drugim Umawiającym się Państwie (tj. w Wielkiej Brytanii). Jeżeli praca jest tam wykonywana, to otrzymywane (...)

 • Dywidendy ze Słowacji i z Ukrainy26 Października 2005

  właściwym ze względu na miejsce zamieszkania? Jakie kroki musze podjąć w przypadku uzyskania dywidendy z powyższych spółek? Osoby, dla których miejscem zamieszkania jest Polska, obciąża (...)

 • Praca za granicą i rozliczanie z fiskusem20 Października 2005

  , osoby mające miejsce zamieszkania w Polsce. Decyduje tu miejsce stałego pobytu, a nie obywatelstwo czy meldunek. Osoby, dla których miejscem zamieszkania jest Polska, podlegają obowiązkowi

 • Wynagrodzenie pracownika za podróż służbową18 Czerwca 2003

  liczbę posterunków (stałych miejsc pracy) Doprowadziło to do sytuacji, że pracownicy zmuszeni są dojeżdżać w ciągu miesiąca na różne posterunki w różnych miejscowościach poza miejsce zamieszkania, (...)

 • Ubezpieczenie w trakcie dojazdu do pracy31 Stycznia 2005

  miejscem zamieszkania (dodatki, ryczałty za rozłąkę oraz strawne). Pełną listę tych wyłączeń zawiera artykuł Obowiązek ubezpieczenia społecznego pracownikówSkładki na ubezpieczenie (...)

 • Pracownicy oddelegowani do pracy w Norwegii19 Marca 2006

  zdrowotnego Polaków pracujących za granicą najlepiej zapoznać się z poradnikiem przygotowanym przez ZUS. wynagrodzenie, podróż służbowa, oddelegowanie pracowników, roboty budowlane, praca za granicą, (...)

 • Wypłata świadczeń pracownikowi24 Sierpnia 2005

  wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę13 Lutego 2006

  wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń. Dochody zatem osiągane przez Pana jako artystę powinny być uwzględnione w zeznaniu rocznym (PIT). (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane