Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pracownicy oddelegowani do pracy w Norwegii19 Marca 2006

  zdrowotnego Polaków pracujących za granicą najlepiej zapoznać się z poradnikiem przygotowanym przez ZUS. wynagrodzenie, podróż służbowa, oddelegowanie pracowników, roboty budowlane, praca za granicą, (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę13 Lutego 2006

  wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń. Dochody zatem osiągane przez Pana jako artystę powinny być uwzględnione w zeznaniu rocznym (PIT). (...)

 • Co zrobić w przypadku braku zgody na otwarcie sklepu monopolowego? 10 Kwietnia 2015

  . Zgodnie z art. 18 ust. 1, sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu lub poza miejscem sprzedaży może być prowadzona tylko na podstawie zezwolenia wydanego (...)

 • Opodatkowanie dochodów kapitałowych z zagranicy20 Kwietnia 2006

  ? Osoby, dla których miejscem zamieszkania jest Polska, obciąża tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy (art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) i w związku z tym podlegają (...)

 • Doręczenie wypowiedzenia umowy o pracę w przypadku przebywania pracownika na zwolnieniu lekarskim9 Grudnia 2011

  pisma. W przypadku z kolei, gdy pismo nie będzie odbierane, stanowić to będzie m. in. dowód na to, że pracownik pomimo zwolnienia lekarskiego przebywa poza domem, poza miejscem zamieszkania, (...)

 • Koszty związane z delegacją10 Grudnia 2004

  wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie (...)

 • Ulgi podatkowe w roku 200527 Września 2005

  odliczenia od dochodu wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu użytkowania sieci Internet w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika w wysokości nieprzekraczającej w roku (...)

 • Zameldowanie w pomieszczeniu tymczasowym13 Marca 2009

  okoliczności uzasadniające zameldowanie na pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące uważa się w szczególności:  wykonywanie pracy poza miejscem pobytu stałego; pobyt związany (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane