Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym rodziców26 Marca 2007

  . wymaga, aby praca wykonywana była w wymiarze co najmniej połowy pełnego wymiaru czasu pracy. W konsekwencji, Sąd Najwyższy doszedł do wniosku, że jeżeli praca w gospodarstwie rolnym (...)

 • Zwrot chorobowego dla ZUS17 Września 2007

  Nr 31 poz. 267). Chcę ich decyzję zaskarżyć. Czy ZUS miał prawo tak postąpić? Czy jeżeli druga praca jest mało szkodliwa to można ją podczas chorobowego wykonywać? Na jakie przepisy (...)

 • Zatrudnienie pomocy domowej3 Września 2007

  dokonuje się zatrudnienia? Zatrudnienie pomocy domowej (opiekunki do dziecka) jest jak najbardziej dopuszczalne, ale niestety – łączy się z uciążliwościami. Możliwe są dwa rozwiązania: (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  robotnicze oraz kwatery prywatne wynajmowane na cele zbiorowego zakwaterowania do limitu 500 zł. oddelegowanie pracownika, składki ZUS za pracownika oddelegowanego, delegacja, ZUS, składki, (...)

 • Świadczenia rodzinne24 Października 2006

  problem tego rodzaju, że petentka była zatrudniona i zgłoszona przez pracodawcę do ZUS-u i składki były odprowadzane, ale ZUS stwierdził, po jakimś czasie, że zatrudniła się fikcyjnie (...)

 • Zatrudnienie opiekunki do dziecka1 Października 2007

  podatku dochodowego od osób fizycznych przepisy nie wymagają szczególnej formy zgłoszenia, płatnik powinien po prostu obliczać, pobierać i odprowadzić do urzędu kwoty zaliczek. Natomiast (...)

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury17 Października 2007

  przepisach spełnią do dnia 31 grudnia 2007 r.  Jeżeli ubezpieczony nie zawrze umowy o przystąpieniu do otwartego funduszu emerytalnego w terminie do dnia 31 grudnia 1999 r., uważa (...)

 • Wniosek o przyznanie zasiłku opiekuńczego9 Stycznia 2009

  zakładzie opieki zdrowotnejW celu uzyskania zasiłku opiekuńczego należy przedłożyć następujące dokumenty:wniosek o uzyskanie tego zasiłku na druku ZUS Z-15,jeżeli zasiłek wypłacany jest przez (...)

 • Emerytura osoby pracującej przy azbeście27 Grudnia 2005

  , poz.628 z późn. zm.) . W tym czasie pracowałem w zakładzie pracy który nie został oczyszczony z azbestu tak jak nakazuje to ta ustawa. Czy przy pisaniu odwołania do ZUS mogę powołać się (...)

 • Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego20 Stycznia 2010

  dziecka, f) zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły lub szkoły wyższej, g) zaświadczenie z urzędu pracy o braku propozycji zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • BŁAGAM O POMOC:(

  Witam serdecznie. Mam ogromny przynajmniej dla mnie problem, który dotyczy alimentów. Ojciec mojego 16 miesięcznego dziecka, nie jest moim mężem. (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

  Witam! czy mógłby mi ktos napisać jakie przywileje przysługują bezrobotnej matce wychowujacej dziecko, jeśli w ogóle jakieś przysługują. Nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane