Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym rodziców18 Lutego 2016

  uzyskać prawo do świadczenia przedemerytalnego, należy złożyć do ZUS odpowiednie dokumenty i oświadczenia stwierdzające okoliczności uzasadniające przyznanie żądanego świadczenia (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  macierzyńskiego (a także dodatkowego urlopu macierzyńskiego) pracownik ma prawo do zasiłku macierzyńskiego z ubezpieczenia społecznego. Obsługą całego zasiłku w danym roku kalendarzowym, tj. ustaleniem (...)

 • Zwrot chorobowego dla ZUS17 Września 2007

  Nr 31 poz. 267). Chcę ich decyzję zaskarżyć. Czy ZUS miał prawo tak postąpić? Czy jeżeli druga praca jest mało szkodliwa to można ją podczas chorobowego wykonywać? Na jakie przepisy (...)

 • Zatrudnienie pomocy domowej3 Września 2007

  dokonuje się zatrudnienia? Zatrudnienie pomocy domowej (opiekunki do dziecka) jest jak najbardziej dopuszczalne, ale niestety – łączy się z uciążliwościami. Możliwe są dwa rozwiązania: (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  robotnicze oraz kwatery prywatne wynajmowane na cele zbiorowego zakwaterowania do limitu 500 zł. oddelegowanie pracownika, składki ZUS za pracownika oddelegowanego, delegacja, ZUS, składki, (...)

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury17 Października 2007

  przepisach spełnią do dnia 31 grudnia 2007 r.  Jeżeli ubezpieczony nie zawrze umowy o przystąpieniu do otwartego funduszu emerytalnego w terminie do dnia 31 grudnia 1999 r., uważa (...)

 • Wniosek o przyznanie zasiłku opiekuńczego9 Stycznia 2009

  zakładzie opieki zdrowotnejW celu uzyskania zasiłku opiekuńczego należy przedłożyć następujące dokumenty:wniosek o uzyskanie tego zasiłku na druku ZUS Z-15,jeżeli zasiłek wypłacany jest przez (...)

 • Co mam zrobić w sytuacji kiedy pracodawca nie chce wydać protokołu z wypadku?25 Maja 2015

  na prawo do świadczeń albo ich wysokość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Może Pan także wskazać zleceniodawcy, że w przypadku braku niezwłocznego

 • Składki na ubezpieczenie rencisty2 Kwietnia 2007

  310,05 zł - renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy składka, rencista, ZUS, ubezpieczenie, zdrowotne, społeczne, praca, działalność gospodarcza

 • Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego20 Stycznia 2010

  dziecka, f) zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły lub szkoły wyższej, g) zaświadczenie z urzędu pracy o braku propozycji zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • BŁAGAM O POMOC:(

  Witam serdecznie. Mam ogromny przynajmniej dla mnie problem, który dotyczy alimentów. Ojciec mojego 16 miesięcznego dziecka, nie jest moim mężem. (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

  Witam! czy mógłby mi ktos napisać jakie przywileje przysługują bezrobotnej matce wychowujacej dziecko, jeśli w ogóle jakieś przysługują. Nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane