Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wymóg organizowania palarni2 Listopada 2010

  osoby palące wyroby tytoniowe, ale ze względu na organizację pracy (np. praca w terenie - poza siedzibą zakładu pracy) osoby takie nie przebywają na terenie zakładu pracy (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  Zamierzam zamieszkać na stałe w Polsce i pracować w Wielkiej Brytanii dla brytyjskich linii lotniczych jako stewardesa na 3/4 etatu. Moja pensja będzie wypłacana w funtach brytyjskich i składa (...)

 • Zatrudnienie Duńczyka w Polsce i Danii5 Października 2006

  , jednak wykonywanej na terenie Danii, nie są osiągane na terytorium Polski, więc nie będą podlegały opodatkowaniu w Polsce. Natomiast w zakresie, w jakim obcokrajowiec wykonuje pracę (...)

 • Opodatkowanie pracy obcokrajowca10 Kwietnia 2007

  obowiązek poboru i odprowadzenia od wynagrodzenia podatku dochodowego od osób fizycznych na identycznych zasadach, jak w przypadku polskich pracowników. Obcokrajowiec uzyskujący dochody (...)

 • Praca w USA a polski podatek dochodowy23 Stycznia 2006

  zarejestrowany na nas (nie został jeszcze sprzedany). Zaistniały jednak pewne okoliczność które mogą spowodować, że w 2007 roku będziemy musieli wraz z małżonką powrócić do Polski na (...)

 • Przebywanie na terenie zakładu pracy7 Marca 2005

  terenie zakładu pracy po godzinach pracy. praca, zakład pracy, czas pracy, pracodawca, przebywanie na terenie zakładu, regulamin

 • Zmiana rezydencji podatkowej na Wielką Brytanię30 Stycznia 2006

  Od lutego roku 2005 przebywam na terenie Wielkiej Brytanii. Pracuję tutaj legalnie, rozliczam się z podatków. W Polsce nie uzyskałem żadnych przychodów. Od czasu wyjazdu w Polsce (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w RPA18 Kwietnia 2006

  W maju 2004 roku wyjechałam na dwuletni kontrakt do RPA. Nie posiadam obecnie meldunku w Polsce na pobyt stały lub czasowy, ze względu na to, że nie przebywałam na terenie (...)

 • Praca na terenie Niemiec5 Grudnia 2005

  Praca na terenie Niemiec ma związek z rozporządzeniem unijnym nr 1408/71. I tak, po okresie 12 miesięcy pracownikowi kończy się pozwolenie na pracę na terenie Niemiec. (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia pracowników za granicą6 Czerwca 2006

  Niemiec od pierwszego dnia. Ale takiego uregulowania nie ma w umowie z Norwegią. Dlaczego Norwegia stoi na takim stanowisku? Czy polski urząd nie zakwestionuje nam podatków odprowadzonych od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane