Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  Zamierzam zamieszkać na stałe w Polsce i pracować w Wielkiej Brytanii dla brytyjskich linii lotniczych jako stewardesa na 3/4 etatu. Moja pensja będzie wypłacana w funtach brytyjskich i składa (...)

 • Zatrudnienie Duńczyka w Polsce i Danii5 Października 2006

  , jednak wykonywanej na terenie Danii, nie są osiągane na terytorium Polski, więc nie będą podlegały opodatkowaniu w Polsce. Natomiast w zakresie, w jakim obcokrajowiec wykonuje pracę (...)

 • Praca w USA a polski podatek dochodowy23 Stycznia 2006

  zarejestrowany na nas (nie został jeszcze sprzedany). Zaistniały jednak pewne okoliczność które mogą spowodować, że w 2007 roku będziemy musieli wraz z małżonką powrócić do Polski na (...)

 • Przebywanie na terenie zakładu pracy7 Marca 2005

  terenie zakładu pracy po godzinach pracy. praca, zakład pracy, czas pracy, pracodawca, przebywanie na terenie zakładu, regulamin

 • Zmiana rezydencji podatkowej na Wielką Brytanię30 Stycznia 2006

  Od lutego roku 2005 przebywam na terenie Wielkiej Brytanii. Pracuję tutaj legalnie, rozliczam się z podatków. W Polsce nie uzyskałem żadnych przychodów. Od czasu wyjazdu w Polsce (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w RPA18 Kwietnia 2006

  W maju 2004 roku wyjechałam na dwuletni kontrakt do RPA. Nie posiadam obecnie meldunku w Polsce na pobyt stały lub czasowy, ze względu na to, że nie przebywałam na terenie (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia pracowników za granicą6 Czerwca 2006

  Niemiec od pierwszego dnia. Ale takiego uregulowania nie ma w umowie z Norwegią. Dlaczego Norwegia stoi na takim stanowisku? Czy polski urząd nie zakwestionuje nam podatków odprowadzonych od (...)

 • Uchybienia w oddelegowaniu do innej pracy15 Stycznia 2007

  tu o kwalifikacje, na podstawie których został Pan zatrudniony. Wydaje się, iż możliwym byłoby kwestionowanie oddelegowania pracownika z uwagi na niezgodność z jego kwalifikacjami. Można (...)

 • Praca w delegacji na terenie Anglii7 Maja 2009

  unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych, podpisaną w Londynie dnia 20 (...)

 • Umowa zlecenie z młodocianym18 Czerwca 2014

  art. 22 par. 1¹ kodeksu pracy, zgodnie z którym praca wykonywana w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę oraz pod jego kierownictwem jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane