Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Praca w godzinach nadliczbowych niepełnoetatowca15 Grudnia 2008

  wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy. Zarówno dla pracownika pełnoetatowego jak i dla (...)

 • Zasady obliczania dodatku stażowego8 Listopada 2004

  się będą tylko, gdy dotyczą okresu pracy u danego pracodawcy (szkoła). Wcześniejsze przebywanie na urlopie wychowawczym u innego pracodawcy lub na zasiłku chorobowym czy na zasiłku (...)

 • Prawo do zasiłku dla bezrobotnych10 Lipca 2007

  . Fakt, iż pracownik ten zatrudniony był na pół etatu, nie ma w tej sytuacji znaczenia. bezrobocie, zasiłek dla bezrobotnych, praca, świadczenia, prawo do zasiłku

 • Umowa na niepełny etat27 Lutego 2005

  14; etatu łączny wymiar nie powinien przekraczać 10 godzin tygodniowo. Praca ponad obowiązujący pracownika wymiar czasu pracy jest pracą w godzinach nadliczbowych. Strony ustalają w umowie (...)

 • Skrócenie etatu5 Stycznia 2006

  trwających łącznie dłużej niż 30 dni. Jak więc z powyższego wynika wykonywanie pracy na 1/2 etatu nie ma wpływu na uprawnienia do zasiłku dla bezrobotnych. Wypowiedzenie (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym18 Maja 2005

  przekraczająca odpowiednio 12 i 4 godziny na dobę.  Przy ¾ etatu praca w godzinach nadliczbowych jest praca wykonywana ponad 30 godzin tygodniowo. Artykuł 144 kodeksu (...)

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie14 Października 2005

  poszukiwania dodatkowej pracy, w celu wyrównania budżetu. Udało mi się dostać drugą pracę na 1/2 etatu w innej firmie. Podpisałem umowę najpierw na 3 miesiące, potem do końca (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych w UE 24 Listopada 2008

  traci się prawo do zasiłku z tego kraju. Z możliwości powrotu z zachowaniem prawo do zasiłku można skorzystać tylko jeden raz między dwoma okresami zatrudnienia. zasiłek dla bezrobotnych, (...)

 • Ulgi przy zatrudnieniu niepełnosprawnego24 Kwietnia 2007

  , zaliczonych do znacznego lub do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności:    część wynagrodzenia odpowiadającą składce należnej od zatrudnionego na ubezpieczenie emerytalne (...)

 • Dofinansowanie nowych miejsc pracy27 Lutego 2006

  na zatrudnienie wynosi: 30 % - dla podregionów: 42 - m. Poznań i 22 - m. Warszawa; 40% - dla podregionów: 4 - m. Wrocław, 17 - m. Kraków oraz 30 - Gdańsk - Gdynia - Sopot; 50% (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane