Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Praca w godzinach nadliczbowych niepełnoetatowca15 Grudnia 2008

  wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy. Zarówno dla pracownika pełnoetatowego jak i dla (...)

 • Zasady obliczania dodatku stażowego8 Listopada 2004

  się będą tylko, gdy dotyczą okresu pracy u danego pracodawcy (szkoła). Wcześniejsze przebywanie na urlopie wychowawczym u innego pracodawcy lub na zasiłku chorobowym czy na zasiłku (...)

 • Prawo do zasiłku po likwidacji zakładu pracy6 Listopada 2014

  do pobrania zasiłku. Nie ma tu znaczenia okoliczność, że syn pracował na pół etatu. Jeżeli nie zarabiał co najmniej 1680 zł brutto (w ubiegłym roku 1600 zł brutto), nie przysługuje (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  . przez pracodawcę wiąże się na ogół z przypadkiem podjęcia przez pracownika na wychowawczym zatrudnienia na pełny etat (lub w wymiarze przekraczającym połowę etatu) (...)

 • Prawo do zasiłku dla bezrobotnych10 Lipca 2007

  . Fakt, iż pracownik ten zatrudniony był na pół etatu, nie ma w tej sytuacji znaczenia. bezrobocie, zasiłek dla bezrobotnych, praca, świadczenia, prawo do zasiłku

 • Umowa na niepełny etat27 Lutego 2005

  14; etatu łączny wymiar nie powinien przekraczać 10 godzin tygodniowo. Praca ponad obowiązujący pracownika wymiar czasu pracy jest pracą w godzinach nadliczbowych. Strony ustalają w umowie (...)

 • Skrócenie etatu5 Stycznia 2006

  trwających łącznie dłużej niż 30 dni. Jak więc z powyższego wynika wykonywanie pracy na 1/2 etatu nie ma wpływu na uprawnienia do zasiłku dla bezrobotnych. Wypowiedzenie (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym18 Maja 2005

  przekraczająca odpowiednio 12 i 4 godziny na dobę.  Przy ¾ etatu praca w godzinach nadliczbowych jest praca wykonywana ponad 30 godzin tygodniowo. Artykuł 144 kodeksu (...)

 • Czy mogę się starać o świadczenie przedemerytalne? 3 Czerwca 2015

  poświadczającego 180-dniowy okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych.    Do okresu 180 dni pobierania zasiłku dla bezrobotnych, o którym mowa powyżej wlicza (...)

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie14 Października 2005

  poszukiwania dodatkowej pracy, w celu wyrównania budżetu. Udało mi się dostać drugą pracę na 1/2 etatu w innej firmie. Podpisałem umowę najpierw na 3 miesiące, potem do końca (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane