Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pojazd wolnobieżny21 Stycznia 2010

  u Ruchu Drogowym to pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, pojazd wolnobieżny

 • Wykroczenie nadmiernej prędkości na drodze19 Kwietnia 2004

  : "Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym wynosi 60 km/h. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h". wykroczenie (...)

 • Przekroczenie prędkości stwierdzone fotoradarem21 Stycznia 2010

  Przekroczyłem prędkość o 5 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50km/h. Jeśli fotoradar zrobiłby mi zdjęcie w tym momencie to do ilu dni mam prawo czekać na wyjaśnienie wykroczenia, (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. 2 Czerwca 2015

  szansę powodzenia, jeśli z dokumentów sporządzonych przez policję wynika, iż przekroczył Pan dozwoloną prędkość o dokładnie 50 km/h lub mniej. W przeciwnym razie decyzja została wydana (...)

 • Orzeczenie Sądu Grodzkiego a punkty karne23 Listopada 2007

  . wykroczenie, prędkość, przekroczenie, mandat, punkty, karne, sąd, grodzki, postępowanie

 • Zatrzymanie auta do kontroli przez służbę celną24 Listopada 2006

  dokumentów – m.in. wypisu z licencji, karty opłaty drogowej, zapisu urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas postoju, obowiązkowe przerwy i czas odpoczynku. służba (...)

 • Opryskiwanie roślin23 Sierpnia 2006

  ; wilgotność względna powietrza jest nie mniejsza niż 60 % i prędkość wiatru nie przekracza 3 m/s,  powierzchnia upraw, na której stosuje się środek ochrony roślin, wynosi co najmniej 5 (...)

 • Kontrola prędkości przez straż miejską24 Stycznia 2006

  delegacji ustawowej rozporządzenie nie może być źródłem obowiązującego prawa. straż miejska, kontrola, prędkość, fotoradar, mandat, uprawnienia

 • Fotoradar a Straż Miejska8 Lipca 2010

  . Przekroczenie tego terminu stanowi naruszenie przepisów prawa i nie daje już podstaw do ukarania mandatem. fotoradar a straż miejska, uprawnienia straży miejskiej, prędkość, samochód, przekroczenie

 • Alternatywy dla kominka na drewno w kamienicy29 Sierpnia 2011

  mniejszą prędkość przepływu powietrza w otworze komory spalania niż 0,2 m/s - dla kominków o obudowie otwartej. Zatem nie jest możliwe zainstalowanie kominka w innym budynku niż wskazany w (...)

 • Mandat za przekroczenie prędkości podczas manewru wyprzedzania15 Stycznia 2011

  policjant miał prawo nałożyć ten mandat? Zgodnie z obowiązującą regulacją prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym w godzinach 5.00-23.00 wynosi 50 (...)

 • Karalność za wykroczenie5 Marca 2010

  inną karę wyrok ten będzie widniał w kartotece karalności syna i czy wyroki za inne wyrocznia, np. złe parkowanie, albo prędkość tez wpisuje się do kartoteki? Zgodnie z art. 1 ust. 2 ustawy z (...)

 • Straż Miejska - mandat za przekroczenie prędkości 26 Stycznia 2010

  Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość, a Straż Miejska fakt ten udokumentowała zdjęciem z fotoradaru. Zdjęcie zostało wykonane oddalającemu się samochodowi i przesłane właścicielowi samochodu

 • Dokumenty jakie powinien posiadać ze sobą kierowca18 Lutego 2009

  dokumentów wymaganych przez ustawę, bez rozstrzygania, czy w konkretnym przypadku kierowca musi mieć dany dokument):kartę opłaty drogowej,kartę kierowcy, zapisy urządzenia rejestrującego samoczynnie (...)

 • Postępowanie mandatowe - fotoradar29 Września 2008

  Wystawiono mi mandat po 31 dniach od daty wykroczenia (a nie po 14 jak przewiduje ustawa). W dniu kiedy rzekomo przekroczyłem prędkość nie było mnie w tym miejscu, gdzie sfotografowano samochód ze

 • Dokument niezbędne do kontroli przewoźników17 Listopada 2007

  okazywać, na żądanie uprawnionego organu kontroli, wypis z licencji, kartę opłaty drogowej, zapisy urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas postoju, obowiązkowe (...)

 • Pozwolenie na przebudowę wentylacji18 Czerwca 2007

  odpowiednią jakość środowiska wewnętrznego, w tym wielkość wymiany powietrza, jego czystość, temperaturę, wilgotność względną, prędkość ruchu w pomieszczeniu, przy zachowaniu przepisów (...)

 • Dopuszczenie wózka widłowego do ruchu drogowego15 Maja 2007

  . Zakładamy, również, że opisywany przez Pan wózek można uznać za pojazd wolnobieżny (pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h). W świetle art. 71 ust. 3 prawa (...)

 • Zażalenie w przedmiocie kosztów9 Maja 2007

  W listopadzie 2006 roku przekroczyłam dozwoloną prędkość i zostało to zarejestrowane przez fotokomórkę. Wezwanie z policji przyszło dopiero w marcu 2007 roku. Na wezwanie stawiłam się w pierwszym

 • Nieczytelne zdjęcie z fotoradaru9 Marca 2006

  firmę sp. z o.o. Mimo, że zdjęcie - jedyny dowód nie wskazuje kto przekroczył prędkość funkcjonariusz poinformował nas, że to w naszym obowiązkiem jest wskazanie sprawcy (zawsze myślałem, że (...)

 • Stosunek pracy ze skazanym policjantem21 Lipca 2005

  był na służbie). Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość kierowcy, który jadąc na terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h i wypadł z drogi na łuku, zabijając bezbronnego rowerzystę. (...)

 • Uchylenie prawomocnego mandatu21 Marca 2005

  rozpatrzenie sprawy przez sąd? Zaznaczam ponownie - patrol był niewidoczny i na poboczu przeciwnego pasa - nie uciekałam przed nim! Na jakiej podstawie policjant napisał że przekroczyłam prędkość (...)

 • Uprawnienia Policji w sprawach o wykroczenia14 Grudnia 2004

  , ładunku, wymiarów, masy lub nacisku osi pojazdu znajdującego się na drodze;  5) sprawdzania zapisów urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy oraz postoju;   6

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny6 Listopada 2004

  , przepisowa prędkość, żadnego złamania prawa. Transit uległ uszkodzeniu. Koszty naprawy pokrył kierowca transita. Transit miał tylko ubezpieczenie w PZU od OC i NW. Nie było opłaconego AC. Po zgłoszeniu (...)

 • Podstawy stosowania fotoradarów19 Kwietnia 2004

  zarejestrowaną prędkość? Jaką moc dowodową ma takie zdjęcie? Podstawę prawną działania takich urządzeń stanowią przepisy Prawa o ruchu drogowym. Jak stwierdza art. 129 ust. 2 pkt. 9 tej ustawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kolizja Drogowa Proszę o pomoc

  Dzień dobry. Prosił bym o pomoc, poradę co w takiej sytuacji mnie czeka i jakie mam szanse wygrać tą sprawę. Mianowicie dnia 02.06.2011r miałem (...)

 • Późne żółte światło i zbyt duża prędkość do wychamowania.

  Witam mam na imie Waldek. Chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa żółtego światła na którym nie mogę wychamować gdyż mogłoby to spowodować (...)

 • Pomocy!

  Witam, ostatnio miałam wypadek samochodowy. Podkreśle, ze nigdy wcześniej nie miałam, żadnej styczności z policja a tym bardziej z jakimkolwiek wypadkiem, (...)

 • Nazwana sprawcą, jednak również poszkodowana

  Witam! Przed zadaniem pytania chciałabym nakreślić sytuację, która miała miejsce kilka dni temu. Jest to notatka wysłana na polecenie PZU. Dla wyjaśnienia, (...)

 • Umowa telekomunikacyjna

  Witam. Moim dostawcą Internetu od kilku lat był jeden z czołowych providerów w Polsce. Do tej pory korzystałem z prędkości 1 mbit/s za pośrednictwem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane