Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Postępowanie nakazowe a upominawcze29 Września 2004

  tylko jednemu. Aby dochodzić roszczenia na drodze sądowej należ złożyć pozew w postępowaniu upominawczym. Wzór pozwu można znaleźć na naszej stronie Wnioskując z pytania, dług wynika (...)

 • Cofnięcie pozwu po sprzeciwie11 Maja 2005

  (¾), to pobiera się go od powoda, w razie wniesienia przez pozwanego w terminie sprzeciwu przeciwko nakazowi zapłaty wydanemu w postępowaniu upominawczym. upominawcze, koszty, cofnięcie pozwu

 • Wezwanie do wykupienia weksla- wzór8 Maja 2015

  wykonanie nakazu. Przepisy o ograniczeniu wykonalności w sprawach przeciwko Skarbowi Państwa stosuje się odpowiednio. (tak: art. 492 § 3 k.p.c.). Wynika więc z tego, że nie ma konieczności oczekiwania (...)

 • Zarzuty w postępowaniu nakazowym1 Lipca 2004

  nie przekracza 10 tys. złotych, pozew i zarzuty od nakazu zapłaty wnosi się na urzędowym formularzu. Jeżeli wartość przedmiotu sporu przekracza 10 tys. złotych, pozew i zarzuty mogą być (...)

 • Niezapłacona faktura VAT30 Grudnia 2005

  pojawiać się w sądzie. Więcej informacji zawiera artykuł W jaki sposób możesz uzyskać szybko wyrok przeciwko dłużnikowi? Nakaz zapłaty. Wzór odpowiedniego wniosku znajduje się na stronie (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka1 Lutego 2010

  trudnościami. alimenty, alimenty dla dziecka, pozew o alimenty, alimenty dla pełnoletniego dziecka

 • Przebieg postępowania upominawczego23 Czerwca 2006

  Przeciwko nam został złożony pozew do sądu. Wydano nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Złożyliśmy sprzeciw i sąd wyznaczył termin rozprawy. Złożyliśmy wniosek o odroczenie rozprawy (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane