Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot kaucji przy wykupie mieszkania23 Czerwca 2006

  daty wpłacenia kaucji. lokal, najem, kaucja, zwrot kaucji, waloryzacja

 • Waloryzacja kaucji mieszkaniowej5 Kwietnia 2005

  wpływ przede wszystkim na wysokość czynszu, kaucji oraz w mniejszym stopniu na wysokość kredytu. mieszkanie komunalne, rozliczenie kaucji mieszkaniowej, waloryzacja

 • Zwrot kaucji mieszkaniowej25 Listopada 2005

  zwrot kaucji mieszkaniowej, którą wpłacił gdy zawierał z zakładem pracy umowę najmu. Niestety - nie zachował żadnego dowodu wpłaty kaucji, ani kopii umowy najmu. Gdzie powinien (...)

 • Przedawnienie roszczenia o kaucję mieszkaniową31 Maja 2002

  Czy zwrot kaucji mieszkaniowej wpłaconej w latach 60-tych ulega przedawnieniu po 10 - u latach od daty wykupu mieszkania na własność? Kaucja jest pewnym zabezpieczeniem chroniącym np. wynajmującego

 • Wykorzystanie kaucji mieszkaniowej5 Stycznia 2006

  przez wynajmującego kaucji na pokrycie zaległości czynszowych może nastąpić także w trakcie istnienia stosunku najmu. Jeżeli w późniejszym okresie najemca ureguluje płatności, kwota kaucji (...)

 • Roszczenie o zwrot kaucji po przekazaniu budynku23 Lipca 2004

  zwrócił się do firmy o zwrot kaucji mieszkaniowej, którą wpłacił w roku 1978. Kto powinien oddać kaucję? Firma czy gmina? Sytuacje mieszkań zakładowych przekazywanych przez (...)

 • Eksmisja najemcy11 Kwietnia 2007

  zwrot listu poleconego wysłanego na adres wynajmowanego lokalu-punktu sprzedaży pieczywa (adnotacja "zwrot") a po kolejnym tygodniu zwrot drugiego listu poleconego wysłanego równolegle (...)

 • Waloryzacja kaucji mieszkaniowej12 Lutego 2004

  W jaki sposób wypłacać kaucje mieszkaniowe po waloryzacji, wpłacone przed 1994 rokiem? Zgodnie z art. 36 pkt 1 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu

 • Sakrga do NSA14 Lipca 2003

  straty począwszy od wpłaconej kaucji mieszkaniowej. Organ II instancji w oparciu o kpa art. 144 w związku z art. 138 par. 1 pkt.1 utrzymał postanowienie organu I instancji w mocy. W uzasadnieniu (...)

 • Bezpodstawne wzbogacenie wspólnoty20 Lipca 2006

  , a jej przedstawicielem w procesie będzie zarządca. wspólnota mieszkaniowa, pozew, zarządca wspólnoty mieszkaniowej, nienależne świadczenie, ustawa o własności lokali, odpowiedzialność (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane