Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty na żonę25 Lutego 2008

  w tej chwili osobą bezrobotną, lecz bez żadnych przeciwwskazań, żeby pracę jakąkolwiek podjąć. Czy mam jakieś podstawy na obniżenie alimentów, o tą część, jaką płacę na (...)

 • Alimenty i manipulowanie córką31 Maja 2007

  takim "nastawianiem" do mnie córki przez moją byłą żonę i jej konkubenta? Czy moja była żona mogła w tej sytuacji wznowić umorzoną 1,5 roku wcześniej, na jej wniosek egzekucję (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  wniosku o egzekucję komorniczą alimentów bo nie istnieją dla jej prowadzenia żadne finansowe uzasadnienia. Czy i na podstawie jakiego paragrafu mąż mógłby na drodze postępowania (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy29 Listopada 2007

  Mój chłopak się rozwodzi. Był to pomysł jego żony, więc postanowili zrobić to bez orzekania o winie. Mój chłopak napisał pozew, w nim ilość alimentów - 350zł (ponieważ mają (...)

 • Zgoda zobowiązanego na podwyższenie alimentów5 Maja 2003

  niż dotychczas nie można wykluczyć, że była żona wniesie pozew o ich podwyższenie. Oczywiście w przypadku wniesienie przez byłą żonę pozwu o podwyższenie alimentów (...)

 • Jak złożyć pieniądze do depozytu sądowego?4 Grudnia 2008

  W wyroku rozwodowym syna (czerwiec 2007) Sąd orzekł alimenty: na wnuka 350 zł i na niepracująca byłą żonę syna 250 zł miesięcznie. W kwietniu ubiegłego roku syn stracił pracę (...)

 • Dochody konkubenta byłej żony a alimenty dla córki27 Czerwca 2007

  badaniu w sprawie. Źródła dochodów konkubenta i ich wysokość nie mają tu znaczenia. Jeśli obawia się Pan, że pozew o podwyższenie alimentów ma w rzeczywistości na celu uzyskanie (...)

 • Egzekucja alimentów2 Lipca 2007

  jego przyczynach komornik niezwłocznie zawiadomi wierzyciela. Na polecenie wierzyciela komornik niezwłocznie dokona czynności, która uległa wstrzymaniu.  Co do zażalenia na postanowienia (...)

 • Utrudnianie kontaktów z dziećmi16 Kwietnia 2007

  wniosek o ustalenie nadzoru kuratora sądowego. We wniosku proszę powołać się na fakt utrudniania przez byłą żonę kontaktów z dziećmi, opisać sposób w jaki się to dzieje (...)

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty20 Czerwca 2007

  również ode mnie 800 zł alimentów (na dwoje dzieci - posiadam dowody przelewów). Jednak zażądała alimentów na siebie, uzasadniając, że ma na utrzymaniu uczącą się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty na żonę

  Czy w zwiazku z tym ze mąż ma sprawe karną w sądzie za znęcanie się nade mną, mam szanse na ubieganie sie od niego alimentow, poniewaz ja nie pracuje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane