Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakaz zbliżania się do posesji27 Października 2005

  posesji. Czy mogę zwrócić się w tej sprawie do Sądu czy jest jakiś szablon według jakiego się pisze taki pozew. W przedmiotowej sprawie można wnieść pozew o naruszenie (...)

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy3 Lipca 2006

  udostępniony publicznie, jeżeli nie mógł dotrzeć do wiadomości osób zajmujących się zawodowo dziedziną, której wzór dotyczy). Wzór przemysłowy odznacza się indywidualnym (...)

 • Rozwód a zniesienie wspólności majątkowej13 Stycznia 2005

  , gdy minie termin do odwołania się od wyroku i żaden z małżonków go nie zaskarży. Jeśli zatem jeden z małżonków chce złożyć pozew o rozwód, nie musi już składać odrębnego (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  . Strony zawiadamia się o rozprawie ustnie na wcześniejszym posiedzeniu lub przez wezwanie, które doręcza się przynajmniej tydzień wcześniej. Jeżeli strona nie stawi się na posiedzeniu, (...)

 • Zakaz zbywania nieruchomości26 Kwietnia 2006

  Jestem pozwanym w sprawie cywilnej. Powód wniósł pozew o unieważnienie udzielonego przez siebie pełnomocnictwa, dla osoby X, w formie aktu notarialnego, do sprzedaży nieruchomości oraz o (...)

 • Zażalenie na postanowienie sądu7 Września 2007

  ? Zakładając, iż pytanie dotyczy procedury cywilnej, zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 397 par. 2 k.p.c., do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  się do sądu pracy. O brakach tych dowiedziałam się sama szukając porady u innych osób. Złożyłam też od razu pisemne oświadczenie,że nie zgadzam się z przyjęciem nowych (...)

 • Alimenty dla byłej żony21 Grudnia 2005

  ostatnio nie jest w stanie, bo sama się pochorowała) i MOP’s. Proszę, jeżeli mi to prawo przysługuje, o wzór pisma lub informację, gdzie taki wzór znajdę. Możliwość (...)

 • Pozew na urzędowym formularzu19 Stycznia 2006

  upominawczym nakaz zapłaty nie może być wydany a także gdy nakaz został wydany, lecz pozwany wniósł zarzuty lub sprzeciw. Pozew wnosi się na formularzu P-pozew. Jest tylko jeden wzór (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  1 lipca 2001 r. żona założyła mi sprawę o alimenty na córkę i siebie (sygnatura akt x). Sprawa się odbyła w sądzie rejonowym, gdzie sąd orzekł o zabezpieczeniu na rzecz córki 400 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane