Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Legitymacja procesowa ojca o ustalenie ojcostwa14 Listopada 2003

  ustalenie ojcostwa to dwa niezależne sposoby ustalania ojcostwa dziecka). Dodać także należy, iż nie można uznać dziecka lub wytoczyć powództwa o sądowe ustalenie ojcostwa, (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego27 Października 2006

  . Powództwa o ustalenie ojcostwa i roszczenia alimentacyjne można połączyć w jednym powództwie. Proszę pamiętać, że ustalenie ojcostwa może w opisywanym przypadku nastąpić (...)

 • Właściwość sądu - sprawy rodzinne1 Stycznia 2008

  wystapiła o alimenty i ustalenie miejsca pobytu dziecka przy matce do sądu w Opolu. Ja chcę wnieść pozew rozwodowy i wniosek o ustalenie (...)

 • Odszkodowanie za naruszenie prywatności11 Lipca 2005

  razie zmiany stosunków po wyroku sądowym. Chodzi tu np. o utratę pracy przez zobowiązanego, wzrost jego wydatków w związku z urodzeniem się nowego dziecka, czy o usamodzielnienie się (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy21 Grudnia 2005

  Sądu Rodzinnego o ustalenie miejsca pobytu dzieci, jednak z pewnością ta sprawa zostanie zawieszona. Czy wolno mi na rozprawie głównej rozwodowej, żądając oddalenia powództwa (...)

 • Odebranie dziecka uprowadzonego za granicę6 Stycznia 2009

  miejsca stałego pobytu dziecka, bądź organu centralnego każdego innego Umawiającego się Państwa o pomoc w zapewnieniu powrotu dziecka.  Istnieje więc pewne ryzyko, (...)

 • Alimenty dla dziecka ze związku pozamałżeńskiego8 Sierpnia 2007

  zawrzeć umowę w tym zakresie. Gdyby jednak obowiązek alimentacyjny nie był wykonywany lub nie pokrywał usprawiedliwionych potrzeb dziecka, może Pani wnieść do sądu stosowny pozew. Powództwo (...)

 • Udowodnienie ojcostwa8 Sierpnia 2005

  Kobieta przy porodzie podaje, że ojcem dziecka jest pan X (nie są małżeństwem). Pozywa pana X o alimenty. Na kim spoczywa ciężar dowodu - na matce, że to pan X jest ojcem, czy (...)

 • Braki formalne pozwu o ustalenie3 Lipca 2008

  stan faktyczny - czy pozew o wstąpienie w stosunek najmu to jest to samo co pozew o ustalenie wstąpienia? Jeśli dobrze napisałem tytuł pozwu (pozew o wstąpienie (...)

 • Uczestnictwo rodziców w terapii dziecka8 Września 2003

  miejsca pobytu dziecka, wyboru szkoły i przyszłego zawodu, leczenia, sposobu spędzenia wakacji. Z powyższych uwag wypływa więc ponownie wniosek, że o uczetnictwie dziecka (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane