Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ochrona danych osobowych15 Września 2010

  Ochrony Danych Osobowych. Wobec powyższego zgodnie z art. 36 ust. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych, dalej u.o.d.o., administrator danych jest obowiązany zastosować (...)

 • Wokanda a ochrona danych osobowych29 Października 2006

  , jak i prawnych, ale wskutek Pańskich działań możliwe byłoby naruszenie ich dóbr osobistych, takich jak, przykładowo: cześć, czy wizerunek. ochrona danych osobowych, GIODO, (...)

 • Uzyskanie danych osobowych ze zbioru PESEL11 Maja 2010

  to zarządzenie sądu potwierdzające interes prawny w uzyskaniu danych osobowych pozwanych. PESEL, dane dłużnika, pozew eksmisyjny, dane lokatorów, dane osobowe

 • Naruszenie dóbr osobistych pracownika20 Czerwca 2006

  . Zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych Pański pracodawca jest traktowany jako administrator danych bowiem jako jednostka organizacyjna przetwarzał dane (...)

 • Ujawnienie adresu policjanta10 Lutego 2005

  nastąpić wyłącznie na wniosek. Wydaje się więc zasadne uznanie, że nastąpiło udostępnienie danych osobie nieupoważnionej, czyli naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych. (...)

 • Szkoda z powodu ujawnienia danych osobowych12 Listopada 2003

  powyższych naruszeń, to musi Pan/i samodzielnie ocenić jakiego typu szkodę Pan/i poniósł/poniosła. ochrona danych osobowych, skoda, naruszenie ustawy

 • Udostępnienie numeru telefonu12 Czerwca 2001

  i rodzi z tego względu odpowiedzialność kontraktową. Postępowanie takie uznać należy ponadto jako naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie bowiem z art.6 ustawy (...)

 • Ochrona wizerunku przed publikacją prasową24 Marca 2005

  przed wydaniem orzeczenia w I instancji.  Nie wolno publikować w prasie danych osobowych i wizerunku osób, przeciwko którym toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe, jak również (...)

 • Publiczne poszukiwanie dłużnika25 Lipca 2012

  dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Natomiast przez przetwarzanie danych osobowych rozumie się jakiekolwiek operacje wykonywane na danych osobowych, (...)

 • Akt oskarżenia a ochrona danych osobowych26 Października 2007

  przypadku nie można mówić o naruszeniu ustawy o ochronie danych osobowych. Proszę zwrócić uwagę, iż przepis art. 23 ust. 1 pkt 2 tejże ustawy stanowi, iż przetwarzanie danych (...)

 • Podpisanie CV oraz klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych6 Lipca 2011

  sprostowania danych osobowych albo czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia (por. Andrzej Drozd „Najnowsze wydanie: Ustawa o ochronie danych osobowych. (...)

 • Ujawnienie danych osobowych dłużników21 Czerwca 2004

  ochronie danych osobowych, w przypadku naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych GIODO w drodze decyzji administracyjnej, nakazuje przywrócenie stanu zgodnego z prawem, (...)

 • Czy pracodawca musi dać ksero listy obecności na żądanie pracownika?19 Sierpnia 2005

  obowiązek prowadzenia oddzielnych list obecności dla każdego pracownika. Udostępnienie jednemu pracownikowi listy z danymi pozostałych pracowników, mogłoby stanowić naruszenie ich danych osobowych. (...)

 • Podstawa prawna odszkodowania9 Maja 2002

  . Jeżeli ujawnienie danych osobowych naruszyło nasze dobra osobiste, można skorzystać z ich ochrony przewidzianej w art. 23 i n. k.c. Wówczas należy wykazać naruszenie dóbr, lub tylko (...)

 • Zwolnienie pracownika który udostępnił dane klienta. 14 Lipca 2015

  ochronie danych osobowych (Dz. U. Z 2014r. Nr 1182 – j.t.) oraz ustawy z dnia 6 listopada 2008r. O prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. Z 2012r. Nr 159 – j.t.) Celem (...)

 • Administrator danych osobowych a umowa agencyjna20 Maja 2006

  osobowe. Ustawa o ochronie danych osobowych definiuje przetwarzanie danych osobowych, przez które rozumie jakiekolwiek operacje wykonywane na danych osobowych, (...)

 • Naruszenie danych osobowych i dóbr osobistych12 Maja 2006

  osobowych stosuje sie ustawę o ochronie danych osobowych. Ustawy jednak nie stosuje się do osób fizycznych, które przetwarzają dane wyłącznie w celach osobistych lub domowych. (...)

 • Publikacja danych osobowych w Internecie30 Listopada 2006

  , poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych. dane osobowe, ochrona danych osobowych, publikacja, udostępnianie, ocena, Internet, ochrona dóbr osobistych

 • Ochrona danych a dostęp do akt29 Sierpnia 2007

  dokumentu i faktycznie jest to zabronione? Zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy o ochronie danych osobowych, ustawę tą stosuje się do przetwarzania danych osobowych: w kartotekach, (...)

 • Wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych4 Kwietnia 2006

  danych dotyczących jego osoby w opisanym zakresie, ze względu na szczególną sytuację, zgodnie z artykułem 32 punkt 7 ustawy z dnia z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. (...)

 • Upoważnienie do przetwarzania danych29 Marca 2006

  przypadek przetwarzania danych osobowych w zbiorze innym niż w systemie informatycznym). Powoływany przepis ustawy odnosi się również do sytuacji zbierania danych osobowych w celu (...)

 • Zamieszczanie na stronie internetowej danych pracownika5 Kwietnia 2011

  osobowych, za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Ustawę o ochronie danych osobowych stosuje (...)

 • Baza danych klientów6 Grudnia 2004

  produktów (np. reklamę) lub usług administratora danych, dochodzenie roszczeń z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. dane osobowe, przetwarzanie, ochrona danych osobowych, (...)

 • Ochrona korespondencji - Pisma zostawiane w drzwiach24 Listopada 2015

  ) informacji wetkniętych w drzwi mieszkania nie jest łamaniem ustawy o ochronie danych osobowych? Czy w związku z powyższym mogę się domagać w takich sytuacjach odszkodowania od firm, (...)

 • Ochrona danych osobowych pracownika25 Marca 2004

  przepisach, stosuje się przepisy o ochronie danych osobowych. umowa o pracę, ochrona danych osobowych, pracodawca, przekazywanie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Ustawa o ochronie danych osobowych

  Czy jeżeli Spółdzielnia poprzez Panią zatrudnioną w charakterze sprzątaczki przekazuje informację łatwo dostępną - czytaj nie w kopercie , całkowicie (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • PRESCO!POMOCY!!!

  Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.