Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Bezpodstawny pozew o eksmisję18 Maja 2006

  powoda (wynajmującego) zostały w całości zaspokojone poprzez wcześniej dokonaną kompensatę, o której mowa powyżej. Czy w związku z tym sąd rejonowy może rozpatrywać sprawę o eksmisję (...)

 • Eksmisja lokatora24 Lutego 2009

  lokalu mieszkalnego.Sąd wydając pozew o eksmisję musi też wziąć pod uwagę to, czy osobie zajmującej lokal przysługuje prawo do lokalu socjalnego. Jeżeli sąd dojdzie do wniosku, że (...)

 • Pozew o eksmisję3 Lutego 2004

  Jakie dokumenty potrzeba aby wystąpic o eksmisję? Co oznacza pojęcie przedstawiciel procesowy? Aby wystąpić o eksmisję do sądu konieczne jest złożenie pozwu o eksmisję, (...)

 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie20 Sierpnia 2018

  , a wtedy jego właściciel/e (mąż i/lub teściowa) mogą skierować do sądu pozew o eksmisję. W takim przypadku sąd będzie orzekał o tym, czy ma Pani uprawnienie do lokalu socjalnego (...)

 • Eksmisja najemcy11 Kwietnia 2007

  nieokreślony a najemca nie zamierza opuścić lokalu)? Czy aby pozbyć się najemcy i odzyskać zaległe wierzytelności muszę czekać na sądowy wyrok eksmisyjny? Do jakiego sądu mam złożyć pozew (...)

 • pozew o eksmisję7 Czerwca 2009

  Lokal, który zakupiłem na licytacji zajmują poprzedni lokatorzy bez tytułu prawnego. Chcę ich wyeksmitować. Czy pozew należy nazwać: o eksmisję, czy: o opróżnienie lokalu z (...)

 • Realizacja eksmisji przez nowego właściciela19 Maja 2006

  prawem do lokalu socjalnego. Pozew o eksmisję został złożony przez byłego właściciela nieruchomości, on także wystąpił o nadanie klauzuli wykonalności. W związku z tym złożyłem (...)

 • Pozew o eksmisje a małoletnie dzieci5 Marca 2007

  . eksmisja, eksmisja małoletnich dzieci, pozew o eksmisję, dzieci, małoletni

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  Państwo pozew o eksmisję do sądu. Pozew zgodnie z ogólnymi zasadami określonymi w kodeksie postępowania cywilnego powinien odpowiadać następującym wymogom: Art. 187. (...)

 • Łączny pozew o eksmisję i odszkodowanie12 Stycznia 2007

  . Chcę wnieść do sądu pozew o odszkodowanie i eksmisję. Zakładając, że sąd jest właściwy ze względu na ogólną wartość roszczeń, czy pozew o eksmisję i (...)

 • Eksmisja współlokatora31 Lipca 2007

  celu należy złożyć w sądzie pozew o eksmisję z lokalu. Uzasadnieniem takiego powództwa stanowi rażąco naganne zachowanie współlokatora, które dodatkowo utrudnia wspólne zamieszkiwanie (...)

 • Eksmisja byłej małżonki z mieszkania16 Lutego 2007

  wspólnego zamieszkiwania małżonków w mieszkaniu, a nie rozstrzyga o sposobie zakończenia okresu wspólnego zamieszkiwania. Pan, jako właściciel, może po orzeczeniu rozwodu wnieść pozew o (...)

 • Eksmisja lokatora wraz z innymi osobami24 Kwietnia 2008

  chwili kiedy składałem pozew o eksmisję lokator mieszkał sam i takie oświadczenie pisemne mi złożył. Lokator nazywa te osoby różnie. Raz jako gości, raz jako osoby, którym podnajął (...)

 • Wspólny pozew6 Marca 2009

  dokonany. Działkę zajmuje od lat ciotka znajomego. Zamierzamy odzyskać działkę i złożyć pozew o eksmisję. Czy możemy złożyć wspólny pozew? jeżeli tak , to czy wpis sądowy (...)

 • Licytacja zamieszkanej nieruchomości9 Listopada 2005

  przeprowadzić eksmisję, konieczne jest wskazanie tzw. pomieszczenia (nie lokalu) tymczasowego. Pomieszczenie to wskazuje komornik albo gmina. Do tego czasu komornik jest zobowiązany wstrzymać eksmisję

 • Uzyskanie danych osobowych ze zbioru PESEL11 Maja 2010

  Nabyłem mieszkanie na licytacji komorniczej i obecnie chciałem złożyć pozew o eksmisję zamieszkujących tam osób. Ponieważ nie wiem kto dokładnie tam zamieszkuje, a więc kogo powinienem (...)

 • Eksmisja z powodu generalnego remontu23 Maja 2007

  , którego strop grozi zawaleniem. Wydaje mi się, że konieczny będzie pozew o eksmisję. Czy jest możliwość przyspieszenia takiego procesu poprzez zabezpieczenie pozwu? Może jakiś specjalny (...)

 • Eksmisja byłego męża6 Września 2006

  wnieść do sądu pozew o eksmisję byłego męża. rozwód, mieszkanie, nieruchomość, dom, eksmisja, wspólne mieszkanie, orzeczenie, mąż

 • Mieszkanie służbowe po ustaniu stosunku pracy4 Czerwca 2009

  porozumienia co do warunków i terminu opuszczenia lokalu.Należałoby zatem wnieść pozew o eksmisję do sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce położenia lokalu. W pozwie (...)

 • Podział mieszkania po rozwodzie13 Lutego 2007

  zamieszkiwać tylko czasowo, dopóki nie znajdzie sobie innego mieszkania. Mąż może jednak tak naprawdę już teraz skierować pozew o eksmisję. W tej sytuacji konieczne wydaje się skierowanie (...)

 • Niewypłacalny najemca16 Marca 2007

  kultury i sztuki. W związku z tym dopuszczalne jest naszym zdaniem natychmiastowe wypowiedzenie umowy. W razie braku dobrowolnego opuszczenia lokalu i zapłaty należności należy skierować do sądu pozew (...)

 • Sprostowanie pozwu26 Kwietnia 2005

  Mój pełnomocnik procesowy rok temu złożył pozew o eksmisję. Nie dostałam kopii. Obecnie jestem na etapie zmiany adwokata, na moją prośbę kancelaria udostępniła mi kserokopię pozwu. (...)

 • Najem związany ze stosunkiem pracy18 Kwietnia 2007

  eksmisję. Jeśli w orzeczeniu o eksmisji sąd orzeknie o prawie byłego najemcy do lokalu socjalnego lub zamiennego, ta sama gmina będzie miała obowiązek taki lokal zapewnić. mieszkanie (...)

 • Procedura poprzedzająca wyburzenie budynku5 Czerwca 2007

  pozew o eksmisję do sądu rejonowego właściwego ze względu na położenie nieruchomości. W wyroku nakazującym opróżnienie lokalu sąd orzeka też o uprawnieniu do otrzymania (...)

 • Opłaty za mieszkanie po rozwodzie1 Grudnia 2005

  umowy najmu lokalu. Jeżeli najemcy nie wyprowadzą się dobrowolnie, wynajmujący powinien skierować do sądu pozew o eksmisję przeciwko obojgu małżonkom. najem, rozwód, mieszkanie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • Darowizna a rozwód

  W czasie trwania małżeństwa rodzice darowali mi swoje mieszkanie własnościowe,notarialnie przepisane jest tylko na mnie. Jaką mam szansę eksmitować (...)

 • Pozew o eksmisję

  Witam. Proszę bardzo o wzór pozwu o eksmisję, albo chociaż o informacje, które powinny być zawarte w takim piśmie. Musi zawierać oznaczenie sądu, (...)

 • Eksmisja wraz z rozwodem

  Prawie 2 lata temu złożyłam pozew do sądu o rozwód i eksmisję męża z powodu znęcania sie nad rodziną. Jedna sprawa o znęcanie została, za moja (...)

 • eksmisja po 20 lat zameldowania??

  Jestem od 20 lat zameldowana w mieszkaniu własnościowym byłej konkubiny ojca. Obecnie 5 rok studiuje poza miejscem zamieszkania ale raz w miesiącu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane