Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Widywanie dziecka28 Września 2016

  malzenstwem, a mieszkajac jedynie osobno moge pojsc do sadu opiekunczego o uregulowanie widywan z dzieckiem? Zgodnie z art. 93 kro władza rodzicielska przysługuje obydwu (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  w sytuacji gdy wymaga tego dobro dziecka, sąd może ograniczyć władzę rodzicielską jednego z rodziców, może także ograniczyć kontakty z dzieckiem. W szczególności może:  

 • Widzenia z dzieckiem a obecność konkubiny4 Stycznia 2011

  ciążył obowiązek takiego utrzymywania kontaktów z dzieckiem, aby nie pozostawało to w sprzeczności z postanowieniem sądowym. widzenia z dzieckiem, obecność konkubiny, (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej a widywanie18 Lipca 2003

  mając ograniczone prawa rodzicielskie mogę starać sie w sądzie o wyznaczenie dni widzeń z synem. Czy do końca życia będę mógł spotykać się z dzieckiem tylko (...)

 • Opieka nad dzieckiem po wniesieniu pozwu o rozwód19 Marca 2009

  rodzicielskiej, stosuje się przepisy o postępowaniu zabezpieczającym. Zatem, w opisywanej sytuacji do sądu, do którego złożony został pozew o rozwód można (...)

 • Egzekwowanie prawa do widzeń z dzieckiem30 Marca 2010

  on władny określić bardzo szczegółowo kiedy, gdzie i na jakich zasadach mają się odbywać spotkania ojca z dzieckiem. Może Pan wystąpić z wnioskiem do sądu o (...)

 • Prawa do małoletniego dziecka22 Czerwca 2005

  . Żona z dzieckiem ukrywa się. Trwa to już 3 miesiące. Obecnie żona wniosła wniosek o pozew rozwodowy, bez orzekania o winie, ale o ograniczenie mi praw nad małoletnim (...)

 • Prawo do odwiedzin tymczasowo aresztowanego3 Grudnia 2004

  tymczasowo aresztowana ma prawo do widzeń z rodziną. Widzenie następuje po wydaniu zarządzenia o zgodzie na widzenie przez organ, do którego dyspozycji pozostaje tymczasowo (...)

 • Zasadność zadośćuczynienia1 Lipca 2004

  fakt, że konieczne jest stwierdzenie winy funkcjonariusza wyrokiem sądowym lub orzeczeniem dyscyplinarnym. Poza tym organ, który wydaje zarządzenia o zgodzie na widzenie z tymczasowo aresztowanym (...)

 • Legitymacja procesowa ojca o ustalenie ojcostwa14 Listopada 2003

  prawnopozytywnych (tzn. prawa obowiązującego). Łatwo natomiast z kolei wskazać, co powinien zawierać pozew. Otóż pozew powinien zawierać: 1.oznaczenie sądu, do którego jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Widzenia ojca z dzieckiem.

  Mój mąż zostawił mnie z 3 miesięcznym dzieckiem. Teraz wniósł o rozwód i domaga się widzeń z dzieckiem. Ja mu widzeń nie bronię ale nie pozwalam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane