Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zaległe wynagrodzenie za nadgodziny3 Kwietnia 2007

  zakładu pracy. Ewidencja czasu pracy dokonywana była na podstawie czytnika kart magnetycznych. Wchodząc do miejsca pracy przykładałem przyznaną mi kartę magnetyczną do (...)

 • Udowodnienie godzin nadliczbowych14 Marca 2006

  powinien prowadzić własną ewidencję np. w kalendarzyku? Czy musi sam wyliczyć kwotę wynagrodzenia za soboty i nadgodziny, czy może tylko podać okres od którego dnia, m-ca, roku do którego (...)

 • Nie udokumentowane rzekome nadgodziny28 Sierpnia 2008

  zapłaty za nadgodziny lub dni wolnych może stanowić dowód w sprawie? Jak brak szczegółowego wykazu pracownika ma się do 3 letniego okresu przedawnienia roszczenia? Zgodnie z art. 149 kodeksu (...)

 • Dodatek za nadgodziny po rozwiązaniu umowy o pracę28 Listopada 2008

  tej firmy. Wystarczy, że wyśle na adres firmy pismo z wezwaniem do zapłaty. Można też poinformować PIP o braku wypłaty za nadgodziny. Należy jednak pamiętać, że część roszczeń (...)

 • Zadaniowy czas pracy a nadgodziny14 Kwietnia 2009

  systemu czasu pracy sam fakt, że pracownik pracuje ponad ustalone normy jeszcze nie przesądza o tym, że należy mu się rekompensata za nadgodziny. Pracownik taki powinien mieć swobodę, (...)

 • Zadaniowy czas pracy - nadgodziny17 Lipca 2008

  przepisy prawa pracy dotyczące czasu pracy oraz obowiązku wynagrodzenia za wykonaną pracę.Jeżeli pracodawca narusza przepisy o czasie pracy podlega karze grzywny od 1.000 zł do (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym18 Maja 2005

  ? Jak wygląda kwestia ustalenia wymiaru pracy takiego pracownika? Czy można wpisać mu w umowę ilość godzin pracy tygodniowo? Ponadto, chcielibyśmy także, aby taki pracownik przychodził do (...)

 • Godziny nadliczbowe a dodatek i dzień wolny5 Listopada 2007

  nadliczbowych przypadających: w nocy, w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,  w dniu wolnym od pracy udzielonym (...)

 • Dochodzenie roszczeń za nadgodziny30 Maja 2006

  Były pracownik zwolnił się ,,za porozumieniem stron,, w kwietniu 2005 roku. Sam napisał podanie o zwolnienie. Teraz podał nas do sądu pracy (po roku czasu) o zapłatę nadgodzin. (...)

 • Przerywany czas pracy8 Października 2007

  tego pracownika nadmieniając, że wieli innych pracowników kierowców jest aktualnie w identycznej sytuacji? Zgodnie art. 18 ust. 3 ustawy o czasie pracy kierowców system przerywanego czasu pracy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane