Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przydział mieszkania a jego powierzchnia29 Sierpnia 2011

  W przypadku przydziału lokalu przez gminę decydująca jest powierzchnia mieszkalna lokalu, na który zawarta zostanie umowa najmu lokalu. Ostatnio spotkałam się z przypadkami, że definicja (...)

 • Minimalna powierzchnia mieszkaniowa8 Marca 2002

  spotkać się w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianach w Kodeksie cywilnym. Przepisy wspomnianej ustawy operują w jednym przypadku terminem powierzchnia minimalna i (...)

 • Sanepid w gospodarstwie agroturystyczny31 Lipca 2006

  zapalny) - dozownik do płynnego mydła i papierowe ręczniki III. Dla wynajmowania samodzielnych pokoi: Powierzchnia mieszkalna: - pokój 1 i 2 osobowy – 6m2 - pokój większy niż 2 osobowy (...)

 • Wprowadzenie budynku do ewidencji26 Stycznia 2007

  ) dom mieszkalny, jednorodzinny, w którym ja mieszkam. Część pomieszczeń tego domu (80% powierzchni) przeznaczonych byłaby na pomieszczenia do rozmów handlowych. Pozostałe 20% to powierzchnia mieszkalna

 • Definicja powierzchni użytkowej lokalu11 Stycznia 2006

  Co to jest powierzchnia użytkowa lokalu użytkowego? Pojęcie powierzchni użytkowej lokalu może być zróżnicowane w zależności od ustawy jaka się tym pojęciem posługuje. W wypadku najmu albo podnajmu

 • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego29 Czerwca 2004

  przysługuje, gdy powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nie przekracza normatywnej powierzchni o więcej niż 30% albo 50% pod warunkiem, że udział powierzchni pokoi i kuchni w powierzchni użytkowej (...)

 • Definicje z kodeksu cywilnego30 Czerwca 2003

  prowadzeniem działalności gospodarczej. definicja, przedsiębiorstwo, nieruchomość, gospodarstwo rolne, kodeks cywilny

 • Budowa wędzarni16 Lutego 2009

  konieczne będzie pozwolenie na budowę. budowa, pozwolenie na budowę, wędzarnia, zgłoszenie, starosta, organ administracji publicznej, decyzja, inwestycja, obiekt, budynek, definicja, grunt

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kotłownia na strychu

  Planuje zrobić kotłownię na strychu, który przynależy do mojego mieszkania i jest moją własnością. Wydzieliłbym pomieszczenie z płyt kartonowo (...)

 • Krus chce mi cofnac ubezpieczenie od 2006 roku!

  Obecnie KRUS prowadzi przeciwko mnie postepowanie wyjasniajace moja sytuacje i najprawdopodobniej zostane wylaczona z ubezpieczenia od 2006 roku. Sprawa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane