Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zaskarżalność postanowień sądu17 Grudnia 2002

  aresztowania świadka oraz odmowa zwolnienia świadka i biegłego od grzywny i świadka od przymusowego sprowadzenia; 6) zawieszenie postępowania i odmowa podjęcia zawieszonego postępowania; 7) odmowa (...)

 • Wynagrodzenie biegłego4 Marca 2005

  przejazdów i noclegów. Wysokość wynagrodzenia biegłego za wykonaną pracę określa sąd, uwzględniając wymagane od biegłego kwalifikacje, potrzebny do wydania opinii nakład pracy i poświęcony (...)

 • Koszty postępowania w sprawie nieletniego13 Lipca 2007

  wniosek o powołanie biegłego z wiedzy o ruchu drogowym i sąd zarządził wpłatę na poczet tej opinii, jednocześnie na rozprawie nie przekazał tej informacji, że taką opłatę musimy (...)

 • Zniesienie współwłasności6 Grudnia 2010

  dopuszczalne także w sądowym postępowaniu o zniesienie współwłasności”. Obecnie art. 7 Ustawy o własności lokali głosi, że odrębną własność lokali można ustanowić w drodze (...)

 • Oddalenie wniosku dowodowego21 Sierpnia 2006

  . Prokuratura na moje pisma nie reaguje lub pisze, że jak zajdzie potrzeba wówczas biegłego powoła. Czy Prokurator na mój wniosek dowodowy winien napisać postanowienie o odmowie powołania (...)

 • Kwestie związane z utworzeniem spółki z o.o8 Kwietnia 2015

  , które mogą być przeznaczone do podziału. Kwotę tę należy pomniejszyć o niepokryte straty, udziały własne oraz o kwoty, które zgodnie z ustawą lub umową spółki powinny (...)

 • Nieuzasadnione wynagrodzenie komornika sądowego19 Marca 2010

  prostu nieuczciwa. Jestem w trakcie pisania skargi do sądu na komornika i zamierzam wnieść do sądu wniosek o powołanie biegłego do ustalenia rzeczywistych kosztów działania komornika.Czy mój (...)

 • Zarząd majątkiem przez syndyka27 Października 2005

  obejmowaniu majątku upadłego, wprowadzenia syndyka w posiadanie majątku upadłego dokonuje komornik sądowy. Podstawę wprowadzenia stanowi postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości lub postanowienie (...)

 • Informacje na temat spółki z o.o.1 Lipca 2015

  lub wszczęto postępowanie układowe, albo że niezgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości oraz niewszczęcie postępowania układowego nastąpiło nie z jego winy, albo że pomimo niezgłoszenia wniosku (...)

 • Poręczenie a oskarżyciel posiłkowy20 Kwietnia 2006

  brać udziału w postępowaniu,   gdy dana osoba nie jest on osobą uprawnioną lub jej akt oskarżenia albo oświadczenie o przystąpieniu do postępowania zostało złożone po terminie, sąd orzeka, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • postanowienie

  Witam! Nie jestem prawnikiem i stąd moje może niezbyt mądre pytanko. Sąd cywilny. 7-miu uczestników postępowania. Rozprawa. Uczestnik postępowania, (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

  Prokurator umorzył postępowanie z uwagi na śmierć sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby: kierowca i pasażer. Zgodnie z pouczeniem złożono (...)

 • PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

  Witam. Otóż mam kurioalną sprawę w sądzie zresztą nie pierwszą ale ta już przewyższa wszsytko. Głupota sądu łagodnie ujmując bo inaczej tego (...)

 • Widzenia ojca z dzieckiem.

  Mój mąż zostawił mnie z 3 miesięcznym dzieckiem. Teraz wniósł o rozwód i domaga się widzeń z dzieckiem. Ja mu widzeń nie bronię ale nie pozwalam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane