Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Okres wypowiedzenia przy porozumieniu stron5 Marca 2009

  ; z upływem czasu, na który była zawarta,  z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta. Tak więc porozumienie stron jest odrębną przyczyną rozwiązania umowy (...)

 • Porozumienie zawarte pod wpływem groźby12 Października 2006

  takiej formy rozwiązania umowy, a więc wprowadził pracownika w błąd, to czy można podważyć podpisane przez pracownika porozumienie stron i domagać się rozwiązania umowy w trybie z zachowaniem (...)

 • Zmiana trybu rozwiązania umowy o pracę18 Lutego 2010

  zawarcia ugody. Często polega ona właśnie na zmianie trybu rozwiązania umowy na porozumienie stron - przy czym data rozwiązania umowy nie ulega zmianie. Pracodawca i pracownik mogą się też (...)

 • Odprawa pieniężna przy porozumienie stron czy rozwiązaniu umowy z uwagi na likwidacje stanowiska? 1 Kwietnia 2015

  odprawy? Jaki model zwolnienia, porozumienie stron czy rozwiązanie umowy z uwagi na likwidację stanowiska, jest dla mnie bardziej korzystny i gwarantuje mi odprawę? Niniejsza opinia została sporządzona (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron27 Grudnia 2004

  podania? Umowa na czas określony może być oczywiście rozwiązana za porozumieniem stron (obu stron). Porozumienie stron w kwestii rozwiązania stosunku pracy może dotyczyć każdej (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę10 Listopada 2005

  ) wychodzi do drugiej strony z ofertą. Dopiero przyjęcie tej oferty jest wiążące dla obu stron. W każdym razie pierwsze porozumienie powinno zostać zmienione (a ściślej zastąpione nowym), (...)

 • Rozwiazanie umowy o pracę a wypłata premii6 Lipca 2006

  zasadzie porozumienie może skracać ten okres do 6 miesięcy, gdyż strony w porozumienie mogą ustalić termin wygaśnięcia umowy dowolnie. Jeśli doszło nawet do rozwiązania dyscyplinarnego, (...)

 • Zgodny wniosek o orzeczenie rozwodu4 Czerwca 2002

  - sąd nie może orzec rozwodu. rozwód, porozumienie stron, zgodny wniosek, żądanie zgodne rozwodu, rodzinne prawo

 • Rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem18 Czerwca 2004

  porozumieniem stron nie jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy, gdyż jak sama nazwa wskazuje, ma ona zostać rozwiązana za porozumieniem stron, a nie na mocy oświadczenia pracownika. Porozumienie (...)

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska? 16 Kwietnia 2015

  wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron,chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu (...)

 • Skrócenie okresu wypowiedzenia5 Maja 2009

  wypowiedzenia nie jest równoznaczna ze zmianą trybu rozwiązania umowy. Będzie to nadal rozwiązanie umowy wskutek wypowiedzenia dokonanego przez jedną ze stron, a nie w drodze porozumienie (...)

 • Termin rozwiązania umowy za porozumieniem27 Listopada 2003

  Czy rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron może być wypisane w dzień wolny od pracy (sobota)? Nie ma przeszkód, aby skutecznie dokonać rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron

 • Zmiana warunków pracy i płacy przez porozumienie16 Stycznia 2007

  . Z kolei w wyroku z dnia 8 kwietnia 1998 r. sygn. akt I PKN 29/98 sformułował on tezę, że porozumienie stron zmieniające warunki płacy nie podlega ocenie na podstawie art. 42 (...)

 • Rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron16 Listopada 2002

  Zwróciłem się z prośbą o rozwiązanie umowy (na czas określony 10 miesięcy) za porozumieniem stron z dniem 1 maja. Pracodawca wyraził pisemną zgodę na podaniu z dniem 1 czerwca. Nie wydaje mi się

 • Rozwiązanie umowy najmu za porozumieniem6 Czerwca 2002

  Na czym polega rozwiązanie umowy najmu na zasadzie porozumienia stron? Na czym to porozumienie miałoby polegać i co daje to porozumienie? Rozwiązanie umowy najmu na zasadzie porozumienia (...)

 • Okres wypowiedzenia a porozumienie23 Listopada 2004

  opisywanym przez Panią przypadku nie rozwiązano umowy za wypowiedzeniem, a za porozumieniem stron. Strony mogą dowolnie kształtować okres wypowiedzenia (porozumienie stron sugeruje, że (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a zasiłek26 Kwietnia 2007

  na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy albo rozwiązanie (...)

 • Niewykorzystany urlop w okresie wypowiedzenia10 Lipca 2007

  , bez zachowania terminu wypowiedzenia, powinno uzyskać akceptację pracodawcy. praca, wypowiedzenie, rozwiązanie umowy, okres wypowiedzenia, porozumienie stron, niewykorzystany urlop

 • Zmiana sposobu rozwiązania umowy o pracę11 Czerwca 2003

  umowy o pracę, za wypowiedzeniem, nie wyklucza możliwości zastosowania innej formy rozwiązania umowy o pracę np. w trybie porozumienia stron. Do tego konieczna jest jednak zgoda obu stron. wypowiedzenie

 • Rozwiązanie polubowne umowy najmu19 Listopada 2010

  przewidziane przepisem art. 11 ust. 2 pkt. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów przesłanki do wypowiedzenia umowy.   najem, rozwiązanie umowy, porozumienie stron, czynsz, zaległość

 • Ekwiwalent za urlop24 Kwietnia 2007

  , a pracodawca ma obowiązek wypłaty mu takiego urlopu. ekwiwalent, niewykorzystany, urlop, rozwiązanie stosunku pracy, umowa, porozumienie stron, pensja

 • Rozwiązanie umowy za porozumieniem a urlop4 Czerwca 2003

  Z miesięcznym wyprzedzeniem rozwiązałem z pracodawcą umowę o pracę na mocy porozumienia stron. Czy przysługuje mi również dwudniowy urlop na poszukiwanie pracy? Jestem zatrudniony na stale. Zgodnie (...)

 • Przejście zakładu pracy a rozwiązanie umowy30 Sierpnia 2011

  umowy o prace za porozumieniem stron? Czy lepiej zastosować porozumienie stron między pracownikiem, czy też pomiędzy firmami? Jak powinien wyglądać wzór takiego rozwiązania umowy o (...)

 • Podstawa zwolnienia a zasiłek dla bezrobotnych9 Listopada 2005

  stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia (...)

 • Obniżenie wynagrodzenia prezesowi spółki z o.o.3 Kwietnia 2007

  art. 42 kodeksu pracy. W wyroku Sądu Najwyższego z dnia 8 kwietnia 1998 r. Sąd ten uznał, że porozumienie stron zmieniające warunki płacy nie podlega ocenie według reguł określonych w art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Porozumienie stron

  Mam pytanie: od 17 lipca mam 2 tyg urlopu. własnie dogadałem się z nowym pracodawcą, chce bym zacął pracę od sierpnia. Czy zaproponowac mojemu obecnemu (...)

 • porozumienie stron a powód zwolnienia

  Witam serdecznie Mam następującą sytuację. Mój przełożony rozwiązał ze mną umowę na mocy porozumienia stron (na prośbę zakładu pracy). Ten (...)

 • wypowiedzenie za porozumienie stron

  Witam chciałam się dowiedzieć czy wypowiedzenie tzn porozumienie stron może przysłać pracodawca do domu jeśli przebywam na urlopie wypoczynkowym (...)

 • Odwołanie wypowiedzenia umowy o pracę

  Na początku lipca otrzymałam od pracodawcy wypowiedzenie z zachowaniem 1-mies. okresu, tydzień później udałam się na rozmowie w efekcie której (...)

 • Nagłe zwolnienie z pracy

  Witam Mam pewien problem, dzisiaj zostałam zwolniona i to tak nagle bez żadnej przyczyny pracodawca mój zaproponował mi dwa rozwiązania: dwu tygodniowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane