Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych18 Lipca 2006

  ogółu towarów w tym sklepie. Dla wyjaśnienia dodamy, że napojem alkoholowym w rozumieniu niniejszej ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia (...)

 • Koszty kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej21 Maja 2009

  Inspekcji Sanitarnej. Zgodnie z art. 36 w/w ustawy za badania laboratoryjne oraz inne czynności wykonywane przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze sprawowaniem bieżącego (...)

 • Zatrudnienie po urlopie wychowawczym 26 Września 2008

  Pracownica przebywa na urlopie wychowawczym i w dniu 14.10.2008 powraca z niego. Pracodawca w miejscowości X miał 2 sklepy, a w miejscowości Y 1 sklep. Pracownica pracowała w miejscowości (...)

 • Reklama piwa w sklepie monopolowym4 Stycznia 2012

  alkoholowych,3) na terenie punktów prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. reklama, piwa, sklepie, monopolowym

 • Argumenty - zniesienie współwłasności26 Kwietnia 2005

  Współwłaściciel ułamkowy w części 1/3 zajął i dalej zajmuje sklep. Od kilku lat trwa postępowanie w sekcji nieprocesowej sądu cywilnego o zniesienie współwłasności. W kontekście (...)

 • Spożywanie alkoholu poza terenem miejsca sprzedaży18 Lipca 2006

  działalność w stanie nietrzeźwości. Jeśli jednak w ciągu 6 miesięcy co najmniej dwa razy nastąpiło zakłócanie porządku publicznego związane ze spożyciem alkoholu w sklepie (...)

 • Zwrot opakowań zwrotnych24 Lutego 2009

  opakowań, w których występują produkty sprzedawane w tym sklepie. Nie obejmuje on wszystkich opakowań. Jednakże obowiązek przyjmowania opakowań dotyczy wszystkich opakowań, w (...)

 • Kasa fiskalna a dwa rodzaje działalności2 Października 2007

  kwot uzyskanych z wynajmu pokoi gościnnych? Jeśli tak to czy konieczne będzie zainstalowanie dwóch kas fiskalnych: jednej w sklepie, a drugiej w miejscu wynajmu pokoi? Zgodnie z poz. 5 (...)

 • Gwarancja i rękojmia przy sprzedaży komisowej12 Marca 2007

  gwarancji nie przewiduje różnicy między sprzedażą w zwykłym sklepie a sprzedażą przez internet. Jednakże dla sprzedaży przez internet ustawodawca przewidział dodatkową możliwość – (...)

 • Dozór wierzyciela - egzekucja z ruchomości1 Sierpnia 2005

  (oprócz tego, ze towar ten nie pozostanie w sklepie tylko u mnie) różni się taka procedura od zajęcia z pozostawieniem towaru we władaniu dłużnika (w sklepie)? Czy może idą (...)

 • Zwrot uszkodzonego towaru przez klienta. 5 Maja 2015

  samym Państwa klient – konsument może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w terminie 14 dni. W przypadku klienta – nie konsumenta, przypadków (...)

 • Rozkład czasu pracy w sklepie26 Stycznia 2004

  w niektórych dniach lub dniami wolnymi od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach w/w okres rozliczeniowy może być przedłużony, nie więcej jednak niż do 3 miesięcy. Regulamin (...)

 • Opodatkownie wpisowego4 Czerwca 2005

  sprzedaż rozpoczęta została w danym roku, kwota ta wynosi 20000 zł. jeżeli poprzedni warunek nie jest spełniony, istnieje druga możliwość: usługa zakwalifikowana została do usług zwolnionych (...)

 • Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych9 Lipca 2007

  , placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów." Czy w świetle tego przepisu właściciel sklepu powinien wywiesić (...)

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty20 Czerwca 2007

  słowem w pozwie, bo starała sie o zmniejszenie opłaty za pozew, co zresztą sad jej przyznał; myślę że dlatego, iż wykazała, że jej jedynym źródłem utrzymania jest praca w sklepie). (...)

 • Zwrot pieniedzy za uszkodzone meble20 Czerwca 2005

  . Pismo złożyłam osobiście w sklepie i mam jego potwierdzenie. Nikt nie przyjechał do mnie, aby obejrzeć uszkodzenia. Po trzech miesiącach dostałam telefon, że w sklepie mogę (...)

 • Brak uzyskiwania przychodów a obowiązek składkowy16 Listopada 2010

  również zaległych wraz z odsetkami – przedawniają się z upływem 10 lat od każdomiesięcznej wymagalności – art. ust. 4 ustawy). W szczególności nie ma miejsca zawieszenie

 • Gwarancja dystrybutora31 Stycznia 2012

  działalność gospodarczą 2) otrzymałem w sklepie nie podbitą i nie wypełnioną kartę gwarancyjną 3) w karcie gwarancyjnej nie ma zastrzeżeń co do wyżej opisanej sytuacji Z przepisów (...)

 • Czy można zwolnić kobietę w ciąży?29 Kwietnia 2015

  niezgodnie z przeznaczeniem lub podjęcia w tym czasie pracy zarobkowej. Przyjmuje się, że w razie stwierdzenia takiej sytuacji pracodawca mógłby zastosować regulację art. 52 § 2 (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  okres poprzedzający wytoczenie powództwa są w naszej ocenie znikome. Nie znamy jednak całokształtu stanu faktycznego - jeżeli jest Pani w stanie udokumentować niezaspokojone potrzeby (...)

 • Reklamacja towaru przez konsumenta28 Czerwca 2007

  Dnia 16-04-2007 złożyłam osobiście reklamacje w sklepie obuwniczym o następującej treści: - nowe obuwie zostało zakupione w lutym 2007 - po 2 miesiącach zaczęły się odklejać podeszwy (...)

 • Skarga na pracownika Straży Miejskiej5 Marca 2010

  postępowaniu w sprawach o wykroczenia, 2) dokonywania czynności wyjaśniających, kierowania wniosków o ukaranie do sądu, oskarżania przed sądem i wnoszenia środków odwoławczych (...)

 • Nieudane zakupy w sklepie internetowym11 Października 2006

  zrobić w tej sytuacji? Art. 12 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny przewiduje, że - w przypadku umów zawieranych (...)

 • Rozwód a działalność gospodarcza jednego małżonka21 Maja 2004

  26 listopada 1973 r.) Podział majątku wspólnego małżonków może nastąpić jeszcze w czasie trwania małżeństwa w drodze umownego wyłączenia wspólności poprzez zawarcie umowy majątkowej (...)

 • Odszkodowanie od firmy kurierskiej za zniszczony towar.29 Kwietnia 2015

  rzeczy sprzedanej na miejsce przeznaczenia za pośrednictwem przewoźnika, kupujący obowiązany jest zbadać przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju; jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • Pomylka banku

  Czy musze oddac pieniadze, ktore bank przelal na moje konto przez pomylke (mam dowod wplaty tych pieniedzy) (mniec) Wypadałoby UM ZWŁASZCZA, ŻE KTOŚ (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ochrona sklepowa

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane