Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pozwolenie na użytkowanie24 Lutego 2004

  Uzyskałem pozwolenie na rozbudowę i przebudowę budynku mieszkalnego na sklep. W czasie przebudowy, przebudowałem strych na pomieszczenia socjalne i wpisałem ten fakt do dziennika budowlanego. (...)

 • Wydzielenie pomieszczeń socjalnych dla pracowników14 Listopada 2008

  pomieszczenia socjalnego z umywalką. W zakładzie jest ogólnodostępne WC i osobno umywalka. Jaki przepis określa powierzchnię i wyposażenie pomieszczenia socjalnego przy zatrudnieniu 1 lub 2 (...)

 • Przejęcie majątku - eksmisja dłużnika6 Grudnia 2007

  dłużnikowi przysługuje tytuł prawny do innego lokalu lub pomieszczenia, w którym może on zamieszkać. W przypadku gdy dłużnikowi nie przysługuje prawo do innego lokalu lub pomieszczenia ani (...)

 • Zatrudnienie syna w jednoosobowej spółce18 Stycznia 2008

  jedna miska ustępowa, lecz nie mniej niż jedna miska przy mniejszej liczbie zatrudnionych." Pomijając kwestie z warunkami samego pomieszczenia przeznaczonego na szatnię należy wskazać

 • Odszkodowanie za niedostarczenie lokalu socjalnego20 Marca 2012

  choćby w ustawie o ochronie praw lokatorów. Czy biorąc pod uwagę stan techniczny lokalu przewoźnika, który nie spełnia standardu jakiegokolwiek pomieszczenia nadającego się na stały pobyt ludzi, (...)

 • Zadłużone mieszkanie3 Marca 2006

  eksmitowani lokatorzy nigdy nie powinni pozostać bez żadnego pomieszczenia, w którym mogliby zamieszkać. Trzeba jednak pamiętać, że lokale socjalne i pomieszczenia zastępcze mogą mieć (...)

 • Zakaz palenia tytoniu w zakladzie pracy29 Października 2010

  budynkach czy halach produkcyjnych, magazynowych, usługowych ale teren zakłądu pracy jest ogrodzony a różne jego obiekty budowlane biurowe i tzw. produkcyjne czy socjalne są rozmieszczone luźno na (...)

 • Czas pracy w Rolnej Spółdzielni Produkcyjnej1 Września 2010

  jednostce (brak jest wydzielonego pomieszczenia na przerwę w pracy, pracodawca nie dostarcza odzieży ochronnej, wody). Czy Zarząd Spółdzielni posiada pełną dowolność w regulacji czasu pracy oraz (...)

 • Eksmisja osób z prawem do lokalu socjalnego29 Stycznia 2009

  (chyba, że gmina wyrazi zgodę na zaciągnięcie takich zobowiązań wobec Pana).Inaczej sprawa przedstawia się z pomieszczeniem tymczasowym. Do takiego pomieszczenia odbywać się powinna egzekucja osoby, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

  Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie (...)

 • Eksmisja do lokalu socjalnego ? a lokal mieszkalny ?

  Mieszkanie socjalne wskazane z wyroku o eksmisję jest fatalne, czy mogę się ubiegać o lokal mieszkalny (spełniając pewne warunki finansowe) ? Jeśli (...)

 • Jak wygląda postępowanie eksmisyjne?

  Czy ktoś może mi w przybliżeniu opisać jak wygląda postępowanie eksmisyjne z zmieszkania kupionego na licytacji komorniczej? Z momentem kupienia (...)

 • Usunięcię uciążliwego lokatora!!

  Witam Państwa. Chciałbym po krótce przedstawić sytuację której jestem częścią. Jako właściciel części kamienicy, w Krakowie, mam niestety (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane