Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pojazd wolnobieżny21 Stycznia 2010

  ust. 3, pojazd wolnobieżny nie podlega rejestracji (o ile nie wchodzi w skład kolejki turystycznej) i jest dopuszczony do ruchu, jeśli odpowiada warunkom technicznym określonym w art. 66 (...)

 • Tymczasowe tablice z Niemiec- na jak długo?10 Czerwca 2009

  Niemczech), może brac udział w ruchu drogowym. Jeżeli z posiadanych przez kierującego niemieckich dokumentów stwierdzających dokonanie rejestracji, wynika iż jest ona ważna, aktualna (nie (...)

 • Przedmioty nie podlegające egzekucji sądowej9 Lutego 2012

  periodyczną stałą płacę - pieniądze w kwocie, która odpowiada nie podlegającej egzekucji części płacy na czas do najbliższego terminu wypłaty, a u dłużnika nie otrzymującego (...)

 • Podatek VAT w przypadku samochodu z USA2 Czerwca 2008

  , która z tych dat jest wcześniejsza; jeżeli nie można ustalić dnia pierwszej rejestracji pojazdu lądowego lub dnia, w którym podlegał on pierwszej rejestracji, za moment (...)

 • Definicja nowego środka transportu24 Stycznia 2006

  raz pierwszy podlegał on obowiązkowi rejestracji w celu dopuszczenia do ruchu drogowego w zależności od tego, która z tych dat jest wcześniejsza; jeżeli nie można ustalić dnia pierwszej rejestracji

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  szczególnie uzasadnionych okoliczności" nie może być interpretowane w ten sposób, iż określone grupy osób nie obowiązuje wymóg ww. 6-miesięcznego używania przywożonych towarów w miejscu (...)

 • Akcyza od samochodów21 Stycznia 2009

  ;), tj. pojazdy samochodowe i inne pojazdy mechaniczne przeznaczone zasadniczo do przewozu osób, włącznie z samochodami osobowo-towarowymi (kombi) oraz samochodami wyścigowymi (według poz. (...)

 • Zwolnienie z rejestracji danych osobowych2 Lutego 2006

  przyszłych kandydatów do pracy? Jakie inne zbiory, nie podlegające rejestracji, może posiadać jeszcze uczelnia sportowa? Zgodnie z art. 43 ustawy o ochronie danych osobowych z obowiązku (...)

 • Przerejestrowanie auta i 2 obywatelstwa16 Lutego 2007

  stwierdził też, że podatek akcyzowy nie jest cłem przywozowym ani opłatą o skutku równoważnym, zakazanymi przez art. 25 Traktatu o WE. Wyrok nie daje podstawy do niepłacenia podatku akcyzowego, (...)

 • Naliczanie VAT21 Stycznia 2009

  wyłącznie czynności podlegające opodatkowaniu w innym kraju UE i nie wykonuje czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów (VAT) w Polsce, nie ma obowiązku rejestracji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane