Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Tymczasowe tablice z Niemiec- na jak długo?10 Czerwca 2009

  Niemczech), może brac udział w ruchu drogowym. Jeżeli z posiadanych przez kierującego niemieckich dokumentów stwierdzających dokonanie rejestracji, wynika iż jest ona ważna, aktualna (nie (...)

 • Pojazd wolnobieżny21 Stycznia 2010

  ust. 3, pojazd wolnobieżny nie podlega rejestracji (o ile nie wchodzi w skład kolejki turystycznej) i jest dopuszczony do ruchu, jeśli odpowiada warunkom technicznym określonym w art. 66 (...)

 • Podatek VAT w przypadku samochodu z USA2 Czerwca 2008

  , która z tych dat jest wcześniejsza; jeżeli nie można ustalić dnia pierwszej rejestracji pojazdu lądowego lub dnia, w którym podlegał on pierwszej rejestracji, za moment (...)

 • Definicja nowego środka transportu24 Stycznia 2006

  raz pierwszy podlegał on obowiązkowi rejestracji w celu dopuszczenia do ruchu drogowego w zależności od tego, która z tych dat jest wcześniejsza; jeżeli nie można ustalić dnia pierwszej rejestracji

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  szczególnie uzasadnionych okoliczności" nie może być interpretowane w ten sposób, iż określone grupy osób nie obowiązuje wymóg ww. 6-miesięcznego używania przywożonych towarów w miejscu (...)

 • Przerejestrowanie auta i 2 obywatelstwa16 Lutego 2007

  stwierdził też, że podatek akcyzowy nie jest cłem przywozowym ani opłatą o skutku równoważnym, zakazanymi przez art. 25 Traktatu o WE. Wyrok nie daje podstawy do niepłacenia podatku akcyzowego, (...)

 • Stowarzyszenie - REGON, NIP, likwidacja1 Kwietnia 2008

  , w tym również w całości, ze zwolnień podmiotowych lub przedmiotowych. Nie ma tu też znaczenia fakt, że organizacja taka może nigdy nikogo nie zatrudnić i że jej wszystkie przychody

 • Sprzedaż rzeczy przez wspólnika na rzecz spółki19 Czerwca 2006

  komputer nabywcy, którym będą wspólnicy spółki cywilnej. Wspólnik nie może natomiast zawrzeć  umowy sprzedaży, najmu, dzierżawy etc. ze swoją spółką cywilną (nie jest ona (...)

 • Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu24 Października 2007

  , podwozia lub ramy, zagraża porządkowi ruchu, narusza wymagania ochrony środowiska. stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie (...)

 • Dokumenty niezbędne przy zameldowaniu26 Lutego 2008

  również mieć przy sobie dowód tożsamości i książeczkę wojskową (w celu podania danych wynikających z obowiązku wojskowego). Zameldować może się Pan osobiście, nie musi być obecna osoba, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane