Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Świadek testamentu ustnego4 Lipca 2002

  stwierdzona. Ustawa przewiduje dwa terminy i dwa sposoby stwierdzenia treści testamentu ustnego. Po pierwsze, jeden ze świadków albo osoba trzecia spisze oświadczenie spadkodawcy przed upływem (...)

 • Sposób sporządzenia testamentu ustnego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego3 Września 2011

  zwykłej formy testamentu.   sposób, sporządzenia, testamentu, ustnego, kodeksu, cywilnego

 • Obawa rychłej śmierci a testament ustny 29 Sierpnia 2008

  Byłam świadkiem przekazania testamentu ustnego przez spadkodawcę. Testament był ustny, gdyż osoba ta chorowała na serce przewlekle i wobec nagłego pogorszenia się stanu zdrowia, czując się (...)

 • Sposoby stwierdzenia treści testamentu ustnego1 Września 2011

  Jak ustawa Kodeks cywilny określa sposoby, w których można stwierdzić treść testamentu ustnego? Ustawa przewiduje dwa terminy i dwa sposoby stwierdzenia treści testamentu ustnego: (...)

 • Osoby, które stwierdzają treść testamentu ustnego1 Lutego 2011

  Jakie osoby stwierdzają treść testamentu ustnego, o którym mowa w przepisach Kodeksu cywilnego? Stwierdzenie treści testamentu ustnego podpisują następujące osoby: 1. Spadkodawca (...)

 • Spisanie testamentu ustnego 29 Sierpnia 2008

  dwóch świadków. testament ustny, potwierdzenie, pismo odręczne, maszynowe, świadek, stwierdzenie testamentu ustnego

 • Rozstrzygnięcie sprawy spadkowej25 Października 2005

  sporządzenia testamentu ustnego. Jeżeli to nie nastąpiło, to każdy kto dowie się o śmierci spadkodawcy oraz o tym, że treść testamentu ustnego nie została spisana, (...)

 • Nieważność testamentu 13 Stycznia 2009

  testamentu dotyczące wydziedziczenia Pana (a więc postanowienie pozbawiające Pana zachowku), nie podważając ważności innych postanowień testamentu (należy jednak zauważyć, że podważanie (...)

 • Formy testamentu wyróżnione w Kodeksie cywilnym4 Stycznia 2011

  szczególny traci moc z upływem sześciu miesięcy od ustania okoliczności, które uzasadniały niezachowanie formy testamentu zwykłego, chyba że spadkodawca zmarł przed upływem tego terminu. (...)

 • Stwierdzenie treści testamentu ustnego na podstawie zeznań świadków20 Stycznia 2011

  Jakie przesłanki muszą być spełnione, by możliwe było stwierdzenie treści testamentu ustnego na podstawie zeznań świadków? Stwierdzenie treści testamentu ustnego na podstawie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podważenie testamentu

  Dzień Dobry! Mam taki problem. Siostra mojej mamy wraz z mężem zapisali mi w spadku (u notariusza) mały domek nad jeziorem. Dom ten należał wcześniej (...)

 • PODWAŻENIE TESTAMENTU?

  MOJA ZMARŁA BABCIA MA DWOJE DZIECI-SYNA (MOJEGO OJCA) I CÓRKĘ (MOJĄ CIOTKE) .MÓJ OJCIEC MA TROJE DZIECI (MNIE-CÓRKE I DWÓCH SYNÓW) ,CIOTKA MA JEDNEGO (...)

 • Prawo spadkowe

  Uprawnienia małżonka w zakresie prawa spadkowego (xxmar) Pytanie za krótkie, żeby cokolwiek stwierdzić. Odsyłam do art. 922-1088 k.c. Proszę o uszczegółowienie (...)

 • TESTAMENT USTNY

  Poszukuję kontaktu z osobami, które stanęly przed problemem wydziedziczenia na podstawie testamentu ustnego ustny testament to pole do manipulacji, (...)

 • kiedy testament ustny jest ważny?

  Czy testament ustny ważny jest tylko kiedy jest składany w momencie zagrożenia życia ? Czy liczba świadków jest zawsze określona dla takiego testamentu? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane