Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podpis pod decyzją skarbową22 Stycznia 2009

  wadzie takiej decyzji" (tak: wyrok NSA z dnia 13 marca 1985 r., sygn. SA/Wr 837/84).Podpis nie musi być czytelny, ale musi pozwalać na identyfikację osoby. Pojęcie podpis nie jest (...)

 • Elementy weksla własnego27 Lutego 2009

  której ustawa nie przewiduje szczególnej formy. Sąd Najwyższy orzekł, że podpis wystawcy weksla musi obejmować co najmniej nazwisko. Prawo wekslowe nie wymaga dla ważności weksla, aby (...)

 • Prawidłowe złożenie podpisu20 Czerwca 2002

  Czy jeżeli przepis prawa mówi o podpisie to należy rozumieć przez to podpis czytelny? Czy jako podpis czytelny może być traktowana pieczątka imienna i podpis (...)

 • Podpis i pieczątka na złożonej ofercie9 Listopada 2004

  Na żadnym z dokumentów dotyczących oferty nie widnieje czytelny podpis osoby upoważnionej do jej złożenia, nie ma też, pieczątek imiennych pozwalających na identyfikację takiej osoby. Oferent (...)

 • Decyzja administracyjna10 Października 2007

  niej odwołanie, podpis z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego osoby upoważnionej do wydania decyzji. Podpis nie musi być czytelny, ale musi pozwalać na identyfikację (...)

 • Podpis a parafa28 Grudnia 2005

  może być złożony w sposób mniej czytelny, pod warunkiem, że pozwala na indywidualizację podpisującego. Nie oznacza to jednak, że za podpis będzie uważany skrót nazwiska podpisującego. (...)

 • Sposoby pokwitowania odbioru świadczenia26 Lipca 2006

  sporządzenia oświadczenia wykorzystano luźne kartki zawierające podpis wierzyciela. Czy oświadczenie wpłacającego jest równoważne z pokwitowaniem odbioru? Zgodnie z kodeksem cywilnym dłużnik, (...)

 • Zmiana treści akt w postępowaniu karnym9 Sierpnia 2005

  jakakolwiek parafka czy też podpis prokuratora, który to śledztwo nadzorował. Czy jest to zgodne z prawem? Dodam, że 11.05.05 złożyłem w sekretariacie Prokuratury dwa wnioski (...)

 • Poświadczenie i numeracja noty korygującej6 Listopada 2006

  wpisane wyraźnie imię i nazwisko osoby akceptującej, czy nieczytelny podpis (jak w tym przypadku)? Czy potrzebna jest pieczęć potwierdzającego? 2) Czy noty korygujące powinny (...)

 • Podwójne nazwisko po ślubie12 Marca 2002

  daną osobę. Pomimo tego, że formalnie nie istnieje regulacja nakazująca podpisywać się w określony sposób, to na dokumentach jako czytelny podpis powinien widnieć taki, który będzie składał (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • protokół / prawo konsumenta / kupiłem 3 rzeczy otrzymalem 2 . Prosze o pomoc

  Witam . W dniu 17.12.2010 mialem dziwną sytuację mianowicie . Kupiłem ze sklepu internetowego 4 rzeczy elektroniczne jakies 10 dni temu po czasie okazało (...)

 • Wypowiedzenie

  Czy ważne jest wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony jeżeli nie zostało opatrzone żadną pieczątką, ani firmową, ani imienną - podpis (...)

 • Brak pieczątki immiennen na świadectwie pr, czy to błąd?

  Otrzymałam świadectwo pracy opieczętowane pieczątką firmową a na tym podpis Prezesa (czytelny) i z tym świadectwem chciałam zarejestrować się (...)

 • problem z umowa zlecenie

  Witam, mam 2 problemy dotycza one umowy zlecenie. Pierwsze to pracowalem na umowe zlecenie na dwie umowy, w dwoch osobnych firmach (spolkach ?) z pierwsza (...)

 • Opinia o pracowniku

  Co musi zawierac opinia o pracowniku? imię i nazwisko.......... pracował/a w (nazwa firmy).........w okresie od... do......... Cechujące ją sumienność, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane