Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podpis pod decyzją skarbową22 Stycznia 2009

  wadzie takiej decyzji" (tak: wyrok NSA z dnia 13 marca 1985 r., sygn. SA/Wr 837/84).Podpis nie musi być czytelny, ale musi pozwalać na identyfikację osoby. Pojęcie podpis nie jest (...)

 • Prawidłowe złożenie podpisu20 Czerwca 2002

  Czy jeżeli przepis prawa mówi o podpisie to należy rozumieć przez to podpis czytelny? Czy jako podpis czytelny może być traktowana pieczątka imienna i podpis (...)

 • Podpis i pieczątka na złożonej ofercie9 Listopada 2004

  Na żadnym z dokumentów dotyczących oferty nie widnieje czytelny podpis osoby upoważnionej do jej złożenia, nie ma też, pieczątek imiennych pozwalających na identyfikację takiej osoby. Oferent (...)

 • Podpis a parafa28 Grudnia 2005

  może być złożony w sposób mniej czytelny, pod warunkiem, że pozwala na indywidualizację podpisującego. Nie oznacza to jednak, że za podpis będzie uważany skrót nazwiska podpisującego. (...)

 • Decyzja administracyjna10 Października 2007

  niej odwołanie, podpis z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego osoby upoważnionej do wydania decyzji. Podpis nie musi być czytelny, ale musi pozwalać na identyfikację (...)

 • Sposoby pokwitowania odbioru świadczenia26 Lipca 2006

  sporządzenia oświadczenia wykorzystano luźne kartki zawierające podpis wierzyciela. Czy oświadczenie wpłacającego jest równoważne z pokwitowaniem odbioru? Zgodnie z kodeksem cywilnym dłużnik, (...)

 • Poświadczenie i numeracja noty korygującej6 Listopada 2006

  wpisane wyraźnie imię i nazwisko osoby akceptującej, czy nieczytelny podpis (jak w tym przypadku)? Czy potrzebna jest pieczęć potwierdzającego? 2) Czy noty korygujące powinny (...)

 • Podwójne nazwisko po ślubie12 Marca 2002

  daną osobę. Pomimo tego, że formalnie nie istnieje regulacja nakazująca podpisywać się w określony sposób, to na dokumentach jako czytelny podpis powinien widnieć taki, który będzie składał (...)

 • Faktura a umowa najmu14 Stycznia 2010

  i wystawienia faktury jest z końca tego okresu. Czy w takiej sytuacji umowa ta jest nadal ważna, czy sześciomiesięczny okres wypowiedzenia jest zgodny z prawem i nadal mnie obowiązuje? Co mam (...)

 • Prawidłowe oznaczenie przedsiębiorcy20 Lutego 2007

  gospodarczą? Czy jest możliwość uniknięcia zamieszczenia na pieczątce imienia i nazwiska osoby fizycznej, tylko nazwy w postaci np. "Omega" bez podania nazwiska? Czy ewentualnie rozwiązaniem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • protokół / prawo konsumenta / kupiłem 3 rzeczy otrzymalem 2 . Prosze o pomoc

  Witam . W dniu 17.12.2010 mialem dziwną sytuację mianowicie . Kupiłem ze sklepu internetowego 4 rzeczy elektroniczne jakies 10 dni temu po czasie okazało (...)

 • Wypowiedzenie

  Czy ważne jest wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony jeżeli nie zostało opatrzone żadną pieczątką, ani firmową, ani imienną - podpis (...)

 • Brak pieczątki immiennen na świadectwie pr, czy to błąd?

  Otrzymałam świadectwo pracy opieczętowane pieczątką firmową a na tym podpis Prezesa (czytelny) i z tym świadectwem chciałam zarejestrować się (...)

 • problem z umowa zlecenie

  Witam, mam 2 problemy dotycza one umowy zlecenie. Pierwsze to pracowalem na umowe zlecenie na dwie umowy, w dwoch osobnych firmach (spolkach ?) z pierwsza (...)

 • Opinia o pracowniku

  Co musi zawierac opinia o pracowniku? imię i nazwisko.......... pracował/a w (nazwa firmy).........w okresie od... do......... Cechujące ją sumienność, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane