Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dochody z wynajmu mieszknia23 Września 2005

  wpłacania zaliczki powstaje, poczynając od miesiąca, w którym dochody te przekroczyły kwotę powodującą obowiązek zapłacenia podatku,  2) zaliczkę za ten miesiąc stanowi podatek obliczony (...)

 • Podatek od wynajmu prywatnego mieszkania16 Października 2006

  . euro, to podatek wynosi 8,5%. Od nadwyżki ponad 4 tys. euro ryczałt oblicza się według stawki 20%. Ryczałt płaci się w urzędzie skarbowym co miesiąc - od przychodów uzyskanych (...)

 • Najem lokalu użytkowego poza działalnością30 Stycznia 2006

  źródła przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 10 ust. 1 pkt 6 i 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). W konsekwencji przychody i koszty z najmu rozlicza (...)

 • Umowa najmu w spółce cywilnej23 Listopada 2006

  przez najemcę do dyspozycji czynszu. Zaznaczyć należy, iż składnikiem przychodu osiąganego z tego najmu nie będą ponoszone przez najemcę wydatki (opłaty) związane z przedmiotem najmu (np. (...)

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania28 Września 2007

  ;najem prywatny”. Po rozszerzeniu działalności gospodarczej o najem nadal można opłacać podatek dochodowy według stawki 19 proc., tzw. podatek liniowy na podstawie art. 30c ustawy o podatku

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania13 Listopada 2009

  niskich dochodoach - co do zasady stawka wynosi 18%). W przypadku opodatkowania na zasadach ogólnych podatek co do zasady wpłaca się miesięcznie do 20-tego dnia kolejnego miesiąca, (...)

 • Wynajem lokalu użytkowego23 Września 2009

  ;wnowartości 4 tys. euro, to podatek wynosi 8,5%. Od nadwyżki ponad 4 tys. euro ryczałt oblicza się według stawki 20%. Ryczałt płaci się w urzędzie skarbowym co miesiąc - od (...)

 • Kupno sprzedaż nieruchomości3 Stycznia 2007

  osób fizycznych). W konsekwencji przychody i koszty z najmu rozlicza się odrębnie od przychodów i kosztów z działalności gospodarczej. Jednakże, gdy przedmiotem najmu są składniki (...)

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce24 Maja 2006

  określonych w art. 26, 27 i 27b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podatek oblicza się według skali podatkowej tj. odpowiednio 19%. 30% i 40% w zależności od wysokości dochodu, zaliczkę (...)

 • Wynajęcie lokalu a rozliczenie z fiskusem2 Maja 2005

  ; wynajmujący jeśli wybrali opodatkowanie dochodów z najmu na zasadach ogólnych, winni bez wezwania organu podatkowego wpłacać zaliczki na podatek z tytułu najmu, wyliczanej wg skali (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Podatek od wynajmu mieszkania ?

  Witam! Mam następujący problem: wynajmuje mieszkanie, wpłaciłem za nie kaucje na wypadek zniszczeń (1400pln). Co miesiąc place właścicielce 900pln (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane