Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Forma umowy najmu lokalu14 Stycznia 2004

    odszkodowanie i naliczyła sobie odsetki karne. Jaką podstawę prawną mają jej rozczenia? Skoro twierdzi, że taka umowa była zawarta powinna przecież płacić podatek od dochodu z najmu. (...)

  • Najem i dzierżawa jako odrębne źródła przychodów10 Stycznia 2006

    przychody z najmu w ramach odrębnego źródła przychodów założyły. Nie mają co prawda takiego obowiązku, jednak ze względu na brzmienie art. 22n ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od (...)

  • VAT naliczony a zbycie towarów używanych11 Listopada 2006

    używanych zależy wyłącznie od czasu, jaki upłynął od zakończenia budowy (5-letni okres jest liczony od końca roku zakończenia budowy). Natomiast grunt nie jest nigdy „towarem (...)

  • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka22 Sierpnia 2006

    . darowizna nieruchomości zawsze dla swej ważności wymaga formy aktu notarialnego. Darowizny co do zasady podlegają opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, uregulowanym w ustawie o (...)

  • Koszty remontu wynajmowanego lokalu14 Kwietnia 2006

    Jeżeli lokal, który od czasu zakupu był przez 2 lata wynajmowany (opłacany był podatek od dochodu z najmu przez osobę z ograniczonym obowiązkiem podatkowym) i potem trzeba było (...)

  • Przedawnienie zaleglosci podatkowej20 Lipca 2007

    , to stosuje się nowe (obowiązujące od początku 2007 r.)  zasady opodatkowania podatkiem dochodowym  – zamiast 10 % podatku od przychodu, płaci się 19 % podatek od (...)

  • Opodatkowanie umowy najmu lokalu4 Stycznia 2005

    podlega natomiast, co do zasady, opodatkowaniu podatkiem VAT. Co do zasady, gdyż podatnicy świadczący usług najmu w niewielkim zakresie (świadczenie usługi najmu od 1 maja (...)

  • Wpływ wynajmu nieruchomości na jej sprzedaż27 Grudnia 2005

    sprzedaży nieruchomości podatkiem od towarów i usług (VAT). Fakt, czy dana transakcja sprzedaży nieruchomości podlega VAT zależy głównie od tego, czy działalność sprzedawcy można uznać (...)

  • VAT od najmu na cele mieszkalne16 Października 2006

    płacić również podatek VAT? Czy VAT nigdy nie obowiązuje od dochodu z najmu na cele mieszkaniowe? Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 1) ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), zwalnia (...)

  • Nieprawidłowy podatek od wynajmu19 Marca 2009

    płacilem podatek co miesiac (ryczałt) od tych 900 zł, a nie od całości przychodu. Dzisiaj wiem, że należało płacić podatek od 1300 zl i chciałbym dotychczasową (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

    Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

  • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

    Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

  • zachowek

    Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

  • Podatek od wynajmu mieszkania ?

    Witam! Mam następujący problem: wynajmuje mieszkanie, wpłaciłem za nie kaucje na wypadek zniszczeń (1400pln). Co miesiąc place właścicielce 900pln (...)

  • KOMORNIK

    Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane