Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie licencji i know-how13 Września 2005

  art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych:- pobrać w dniu dokonania wpłaty zryczałtowany podatek w wysokości 5% od wypłaconych należności i przekazać do w terminie do 7 (...)

 • Opodatkowanie najmu ryczałtem ewidencjonowanym6 Lutego 2006

  otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń z tytułu m.in. umowy najmu. W literaturze podatkowej wskazuje się, że niewątpliwie na skutek pobierania od najemcy również (...)

 • Dzierżawa samochodu z kierowcą22 Czerwca 2005

  od osób fizycznych, wynajem samochodu z kierowcą

 • Opodatkowanie umowy najmu lokalu15 Listopada 2004

  obowiązku zgłaszania umowy najmu do urzędu skarbowego, rozliczenie zaliczek na podatek z tytułu przychodów z najmu (opodatkowanych na zasadach ogólnych) odbywa się w oparciu o deklarację (...)

 • Opodatkowanie materiału szkółkarskiego z uprawy14 Października 2006

  własnej plantacji trzeba płacić podatek? Jeżeli tak, to czy zalicza się ten dochód do między innymi do dochodu z najmu mieszkań oraz jakiegokolwiek innego dochodu? Jeżeli obowiązuje osobny (...)

 • VAT od podatku od nieruchomości przy czynszu najmu28 Grudnia 2004

  Wynajmujemy lokal biurowy od spółdzielni mieszkaniowej od 2000 r., do każdej faktury jest nam doliczany podatek od nieruchomości, do którego jest nam naliczany podatek VAT (...)

 • Umowa najmu czy dzierżawy?10 Sierpnia 2010

  znajdujące się w lokalu i ich stan, spisać liczniki, itp. Umowa najmu nie jest opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Obowiązki podatkowe (podatek dochodowy) będą leżały (...)

 • Podatek od nieruchomości od wynajętego lokalu20 Października 2008

  podstawie umowy najmu. Nie jest zaznaczone w umowie kto ma płacić podatek od nieruchomości. Kto ma płacić do gminy podatek od nieruchomości? Ja jako właściciel, czy wynajmująca (...)

 • Zmiana przeznaczenia samochodu a korekta VAT19 Listopada 2012

  , a następnie zmieniono przeznaczenie tego samochodu - wówczas nie powstanie obowiązek do skorygowania podatku VAT z tego tytułu. podatek VAT, korekta, zmiana przeznaczenia środka trwałego

 • Rozliczenie kosztów siedziby spółki z o.o.9 Maja 2006

  korzystne dla wspólnika byłoby zawarcie ze spółką umowy najmu i opodatkowanie dochodu (przychodu) z najmu go bądź na zasadach ogólnych (z uwzględnieniem kosztów uzyskania przychodów), bądź (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Podatek od wynajmu mieszkania ?

  Witam! Mam następujący problem: wynajmuje mieszkanie, wpłaciłem za nie kaucje na wypadek zniszczeń (1400pln). Co miesiąc place właścicielce 900pln (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane