Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT5 Czerwca 2006

  , prawidłowe jest stanowisko Spółki, w kwestii odliczenia podatku naliczonego – Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych po dniu rejestracji dla celów podatku (...)

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej6 Września 2005

  ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm., dalej ustawy o VAT). W przypadku, gdy komitentem jest czynny podatnik VAT (i działa (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  (np. niezarejestrowanie się jako podatnika VAT), podatek naliczony nie stanowi kosztu uzyskania przychodu. Jeśli nabywaca nie został zarejestrowany w Polsce jako podatnik VAT UE, to nie (...)

 • Podatek VAT a koszty uzyskania przychodu13 Lipca 2006

  Firma otrzymala fakturę VAT za zakupione usługi w czerwcu 2006 r. Firma nie zamierza rozliczać podatku VAT z tej faktury ani w czerwcu, ani w lipcu. Firma chce natomiast zaliczyć podatek (...)

 • Rolnik agroturysta17 Stycznia 2008

  rolnicza zdefiniowana w art. 2 pkt 15 ustawy z dnia 11 marca o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, ze zm.) nie obejmuje agroturystyki. Dla potrzeb podatku VAT wykonywanie (...)

 • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym21 Maja 2006

  paliwo nie będą mogły być odliczone. Z kolei, naliczony podatek VAT od faktury za wynajem samochodu, jak najbardziej może obniżyć podatek należny.   koszty uzyskania przychodu, (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę8 Czerwca 2006

  podatku, musiałaby dokonywać korekt nie tylko w zakresie naliczonego podatku VAT, ale także w zakresie podatku należnego i kosztów uzyskania przychodów. Poza powyższym, zaznaczyć należy, że wpłata (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego10 Maja 2006

  podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. nr 54, poz. 535, ze zm.). Oczywiście wymóg wystawienia faktury dla celów VAT nie przeczy możliwości spisania umowy sprzedaży samochodu (...)

 • Obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży VAT1 Lutego 2007

  VAT, czy też należy osobno prowadzić rejestry sprzedaży VAT? Rejestry zakupów VAT są prowadzone. Generalnie, podatnik prowadzący przedsiębiorstwo opodatkowane w formie ryczałtu od (...)

 • Rozliczenia stron w kwocie netto oraz brutto30 Grudnia 2005

  stanowi, całość świadczenia należnego od nabywcy obejmuje również w sobie podatek VAT, a więc stanowi kwotę brutto). Powyższe potwierdza również ustawa z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT22 Maja 2006

  kolumnie VAT% - nie wiadomo czy chodzi o stawkę 22%, 3% czy też ułamek 3/22.00. Ponieważ faktura jest dwujęzyczna oraz zawiera nr identyfikacji podatkowej VAT UE oraz numer identyfikacji podatnika (...)

 • Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0%10 Maja 2006

  VAT od sprzedaży będzie 0%. Towar natomiast będzie kupowany z 22% VAT-em. Spodziewany jest spora nadwyżka VAT nadpłaconego. Czy firma już w pierwszym lub drugim miesiącu działalności (...)

 • Przychody z prac budowlanych w Danii21 Kwietnia 2006

  2004 r. o podatku od towarów i usług (DZ. U. z 2004, nr 54, poz. 535, ze zm.) prawidłowo rozliczany jest podatek VAT. W przypadku bowiem świadczenia usług związanych z nieruchomościami (...)

 • Data księgowania faktury w PKPiR i rejestrach VAT17 Października 2006

  podatku VAT w deklaracji. Stąd w ewidencji VAT wskazane faktury należy zaksięgować z datą, w której nabywają Państwo prawo do odliczenia podatku VAT. Oznacza to, że należy, zgodnie (...)

 • Opodatkowanie VAT dostawy towaru za granicę23 Lutego 2005

  (jeśli nie – wszystkie ponoszone wydatki stanowią „polski” koszt uzyskania przychodu). Jeśli zaś chodzi o podatek VAT to: w Polsce podlega odliczeniu wyłącznie polski podatek (...)

 • Kalkulacja rozliczenia szkody20 Czerwca 2004

  wycenie nie został ujawniony podatek VAT nie musi jednak oznaczać, że nie został on uwzględniony. To, czy ugodę oparto na cenach uwzględniających podatek VAT czy też nie, powinno (...)

 • Zagubienie faktury a odliczenie VAT1 Marca 2006

  , wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług  (Dz. U. Nr 95 poz. 798), jeżeli (...)

 • Otrzymanie odszkodowania a obowiązki w podatku VAT16 Czerwca 2006

  ubezpieczenia, nie obejmuje podatku VAT w zakresie, w jakim poszkodowany podatnik mógł obniżyć podatek należny o kwotę podatku VAT naliczonego przy nabyciu towarów i usług w celu naprawienia (...)

 • Duplikat faktury z poprzedniego roku4 Maja 2007

  zasady nie wiążą z otrzymaniem faktury VAT takich skutków, jak przepisy o VAT. Zatem, jeśli faktura zaginęła i nie była zaksięgowana, natomiast dopiero w następnym roku podatnik otrzymał (...)

 • Elementy faktury vat marża, naliczenie podatku24 Kwietnia 2007

  podatku. Kwestią ta zajmował się NSA w orzeczeniu z dnia 1 lutego 2006 r., sygn. akt I SA/Łd 1326/2005, zgodnie z którym podatek akcyzowy zapłacony w kraju przez podatnika z tytułu wewnątrzwspólnotowego

 • Przekształcenie użytkowania wieczystego a VAT25 Stycznia 2007

  własność w drodze decyzji administracyjnej? Czy gmina powinna z urzędu zwrócić podatek VAT lub zaliczyć na poczet bieżących opłat rocznych wszystkim użytkownikom wieczystym, którym ten (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  ; Ad. 4. W przypadku darowizny należy uwzględnić możliwość opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn. Ponieważ w myśl art. 888 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, (...)

 • Żądanie wystawienia faktury VAT5 Września 2005

  umawiają się na cenę netto, do której należy doliczyć podatek VAT, wówczas uzgodniona cena jest ceną brutto, a więc ten podatek zawierającą. Niestety, w razie braku pisemnej umowy, (...)

 • Czynny podatnik podatku VAT23 Lutego 2005

  podmiotowego z VAT, ale w umowie zawartej z firmą A firma ta zastrzega sobie, iż muszę być "płatnikiem podatku VAT" oraz rozliczać się będę z nimi wystawiając raz w miesiącu fakturę VAT. (...)

 • Wynajem lokalu a zwolnienie podmiotowe z VAT11 Lutego 2006

  Mam prywatny lokal użytkowy. Byłem VAT-owcem. Ponad półtora roku temu wyrejestrowałem działalność gospodarczą. Czy jeśli teraz chciałbym wynająć lokal firmie, muszę płacić od tego wynajmu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • wykup mieszkania od spółdzielni.......

  Chciałbym wykupić na własność mieszkanie od spóldzielni w którym mieszkam od 20 lat, i sprzedac je za kilka dni. Czy w związku z tym poniosę jakieś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane