Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT5 Czerwca 2006

  , prawidłowe jest stanowisko Spółki, w kwestii odliczenia podatku naliczonego – Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych po dniu rejestracji dla celów podatku (...)

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej6 Września 2005

  ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm., dalej ustawy o VAT). W przypadku, gdy komitentem jest czynny podatnik VAT (i działa (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  (np. niezarejestrowanie się jako podatnika VAT), podatek naliczony nie stanowi kosztu uzyskania przychodu. Jeśli nabywaca nie został zarejestrowany w Polsce jako podatnik VAT UE, to nie (...)

 • Podatek VAT a koszty uzyskania przychodu13 Lipca 2006

  Firma otrzymala fakturę VAT za zakupione usługi w czerwcu 2006 r. Firma nie zamierza rozliczać podatku VAT z tej faktury ani w czerwcu, ani w lipcu. Firma chce natomiast zaliczyć podatek (...)

 • Rolnik agroturysta17 Stycznia 2008

  rolnicza zdefiniowana w art. 2 pkt 15 ustawy z dnia 11 marca o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, ze zm.) nie obejmuje agroturystyki. Dla potrzeb podatku VAT wykonywanie (...)

 • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym21 Maja 2006

  paliwo nie będą mogły być odliczone. Z kolei, naliczony podatek VAT od faktury za wynajem samochodu, jak najbardziej może obniżyć podatek należny.   koszty uzyskania przychodu, (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę8 Czerwca 2006

  podatku, musiałaby dokonywać korekt nie tylko w zakresie naliczonego podatku VAT, ale także w zakresie podatku należnego i kosztów uzyskania przychodów. Poza powyższym, zaznaczyć należy, że wpłata (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego10 Maja 2006

  podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. nr 54, poz. 535, ze zm.). Oczywiście wymóg wystawienia faktury dla celów VAT nie przeczy możliwości spisania umowy sprzedaży samochodu (...)

 • Obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży VAT1 Lutego 2007

  VAT, czy też należy osobno prowadzić rejestry sprzedaży VAT? Rejestry zakupów VAT są prowadzone. Generalnie, podatnik prowadzący przedsiębiorstwo opodatkowane w formie ryczałtu od (...)

 • Rozliczenia stron w kwocie netto oraz brutto30 Grudnia 2005

  stanowi, całość świadczenia należnego od nabywcy obejmuje również w sobie podatek VAT, a więc stanowi kwotę brutto). Powyższe potwierdza również ustawa z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • wykup mieszkania od spółdzielni.......

  Chciałbym wykupić na własność mieszkanie od spóldzielni w którym mieszkam od 20 lat, i sprzedac je za kilka dni. Czy w związku z tym poniosę jakieś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane