Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  Termin zapłaty podatku od odziedziczonego spadku Podatek od odziedziczonego mieszkania Podatek od mieszkania nabytego w spadku Dziedziczenie po ojcu udziału (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia3 Października 2007

  sprawie właściwości organów podatkowych). NABYCIE SPADKU NASTĄPIŁO PO 31 GRUDNIA 2006 ROKU W tym przypadku możliwe jest uzyskanie przez Pana, jak i przez Pana siostrę zwolnienia (...)

 • Podatek od sprzedaży odziedziczonej nieruchomości19 Maja 2008

  działu spadku w 2007 roku. Jednakże moje udziały w tej nieruchomości w wyniku działu spadku się nie zmieniły, a właścicielem tej części nieruchomości jestem (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  W marcu 2006 roku ja i mój mąż otrzymaliśmy od rodziców mieszkanie 69m2 w formie darowizny. Wysokość tej darowizny w akcie notarialnym wynosi 200.000 PLN. W (...)

 • Podatek od spadku i dochodowy25 Lutego 2010

  podatek od spadku? Czy są jakieś zwolnienia? Do kiedy i w jakiej wysokości płaci się podatek od sprzedaży nieruchomości przyjętej w spadku? Czy są (...)

 • Podatek od spadku, podatek od sprzedaży21 Sierpnia 2008

  skorzystania ze zwolnienia od podatku przewidzianego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. Ponieważ spadkobiercy nie mieszkają w dziedziczonym mieszkaniu (...)

 • Podatek od przeniesienia własności nieruchomości30 Stycznia 2008

  . Opodatkowanie ma w tym zakresie wtórne znaczenie. W przypadku sprzedaży udziału w nieruchomości nabytego w drodze spadku w 2007 r. podatek dochodowy od (...)

 • Podatek od dziedziczonego mieszkania31 Stycznia 2007

  w mieszkaniu aż do śmierci. Czy będę musiała zapłacić podatek od spadku? W jakiej wysokości? Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania15 Września 2008

  sprzedaży mieszkania otrzymanego od mojej cioci w formie dożywocia? Jeżeli jednak musiałabym zapłacić podatek, to czy wysokość podatku liczona będzie od kwoty sprzedaży, czy (...)

 • Darowizna a podatek23 Października 2007

  I grupy podatkowej, nie obejmie zięcia, synowej oraz teściów. Do końca 2006 roku te same osoby musiały płacić podatek, który w zależności od wartości darowizny lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Podatek od spadku

  Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane