Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  Termin zapłaty podatku od odziedziczonego spadku Podatek od odziedziczonego mieszkania Podatek od mieszkania nabytego w spadku Dziedziczenie po ojcu udziału (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia3 Października 2007

  sprawie właściwości organów podatkowych). NABYCIE SPADKU NASTĄPIŁO PO 31 GRUDNIA 2006 ROKU W tym przypadku możliwe jest uzyskanie przez Pana, jak i przez Pana siostrę zwolnienia (...)

 • Podatek od sprzedaży odziedziczonej nieruchomości19 Maja 2008

  działu spadku w 2007 roku. Jednakże moje udziały w tej nieruchomości w wyniku działu spadku się nie zmieniły, a właścicielem tej części nieruchomości jestem (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  W marcu 2006 roku ja i mój mąż otrzymaliśmy od rodziców mieszkanie 69m2 w formie darowizny. Wysokość tej darowizny w akcie notarialnym wynosi 200.000 PLN. W (...)

 • Podatek od spadku i dochodowy25 Lutego 2010

  podatek od spadku? Czy są jakieś zwolnienia? Do kiedy i w jakiej wysokości płaci się podatek od sprzedaży nieruchomości przyjętej w spadku? Czy są (...)

 • Podatek od spadku, podatek od sprzedaży21 Sierpnia 2008

  skorzystania ze zwolnienia od podatku przewidzianego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. Ponieważ spadkobiercy nie mieszkają w dziedziczonym mieszkaniu (...)

 • Podatek od przeniesienia własności nieruchomości30 Stycznia 2008

  . Opodatkowanie ma w tym zakresie wtórne znaczenie. W przypadku sprzedaży udziału w nieruchomości nabytego w drodze spadku w 2007 r. podatek dochodowy od (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania15 Września 2008

  sprzedaży mieszkania otrzymanego od mojej cioci w formie dożywocia? Jeżeli jednak musiałabym zapłacić podatek, to czy wysokość podatku liczona będzie od kwoty sprzedaży, czy (...)

 • Podatek od dziedziczonego mieszkania31 Stycznia 2007

  w mieszkaniu aż do śmierci. Czy będę musiała zapłacić podatek od spadku? W jakiej wysokości? Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie (...)

 • Darowizna a podatek23 Października 2007

  I grupy podatkowej, nie obejmie zięcia, synowej oraz teściów. Do końca 2006 roku te same osoby musiały płacić podatek, który w zależności od wartości darowizny lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane