Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  Termin zapłaty podatku od odziedziczonego spadku Podatek od odziedziczonego mieszkania Podatek od mieszkania nabytego w spadku Dziedziczenie po ojcu udziału (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia3 Października 2007

  sprawie właściwości organów podatkowych). NABYCIE SPADKU NASTĄPIŁO PO 31 GRUDNIA 2006 ROKU W tym przypadku możliwe jest uzyskanie przez Pana, jak i przez Pana siostrę zwolnienia (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  W marcu 2006 roku ja i mój mąż otrzymaliśmy od rodziców mieszkanie 69m2 w formie darowizny. Wysokość tej darowizny w akcie notarialnym wynosi 200.000 PLN. W (...)

 • Darowizna a podatek23 Października 2007

  I grupy podatkowej, nie obejmie zięcia, synowej oraz teściów. Do końca 2006 roku te same osoby musiały płacić podatek, który w zależności od wartości darowizny lub (...)

 • Podatek od spadków-przepisy przejściowe3 Listopada 2006

  , że od spadku trzeba zapłacić podatek, a niedawno usłyszałem, że od nowego roku ma wejść w życie uchwała o zniesieniu tego podatku. Czy w takim razie mamy (...)

 • Przedawnienie podatku od spadków20 Lutego 2007

  dnia dzisiejszego nie został odprowadzony podatek od spadków i darowizn po mamie. W kwietniu 2006 zmarł ojciec. Czy można po przeprowadzeniu sprawy o nabycie spadku po ojcu (...)

 • Termin zapłaty podatku od odziedziczonego spadku19 Maja 2006

  prostego przyjęcia spadku, lecz z dobrodziejstwem inwentarza. Zatem najpóźniej po 6 miesiącach od otwarcia spadku dochodzi do powstania obowiązku podatkowego związanego z nabyciem spadku (...)

 • Darowizna udziału w spółce cywilnej9 Stycznia 2007

  tego udziału w spółce "za darmo", ale nieodpłatnie przekazuje go osobie, która nie była dotychczasowo wspólnikiem w spółce, a która w drodze darowizny uzyskała określone przysporzenie (...)

 • Faktyczne poniesienie wydatku a koszty9 Października 2006

  uzyskania przychodu w 2006 roku, jeżeli znajduje odniesienie do przychodów danego roku podatkowego. Wydatek poniesiony na zapłatę podatku od nieruchomości za 2006 (...)

 • Prawa do spadku a przeniesienia własności1 Kwietnia 2009

  samego notariusza. Notariusz pobierze od nabywcy nieruchomości również podatek od darowizny w wysokości określonej w ustawie o podatku od spadków (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Podatek od spadku

  Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane