Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wezwanie pracownika do sądu9 Sierpnia 2006

  prawo żądać ode mnie załączenia do podania o zwolnienie z pracy kserokopii wezwania do sądu z nr sygnatury akt? Domyślamy się, że chodzi o usprawiedliwienie nieobecności pracownika (...)

 • Dochodzenie roszczeń za nadgodziny30 Maja 2006

  Były pracownik zwolnił się ,,za porozumieniem stron,, w kwietniu 2005 roku. Sam napisał podanie o zwolnienie. Teraz podał nas do sądu pracy (po roku czasu) o zapłatę nadgodzin. (...)

 • Nabycie spadku a zwolnienie od kosztów sądowych15 Października 2007

  szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów (art. 102 ust. 1 i 2 ustawy o kosztach sądowych (...)

 • Uzupełnienie braków formalnych pozwu11 Sierpnia 2011

  sądowych powinno być dołączone oświadczenie obejmujące szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie (...)

 • Błąd w zwolnieniu lekarskim30 Października 2007

  lekarskie L - 4 wystawiane na drukach ZUS ZLA, przewiduje podanie dat okresu niezdolności do pracy (od kiedy do kiedy zwolnienie obowiązuje) oraz określenie liczby dni niezdolności do pracy. W (...)

 • Zwolnienie z powodu utraty zaufania2 Czerwca 2003

  o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy. Oznacza to (...)

 • Przegapiony termin zgłoszenia spadku19 Grudnia 2007

  nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych po upływie terminów, o których mowa w ust. 1 pkt 1, zwolnienie, o którym mowa w ust. 1, stosuje się, gdy nabywca zgłosi te rzeczy lub (...)

 • Odprawa i odszkodowanie u małego pracodawcy8 Sierpnia 2008

  wypowiedzieć umowę o pracę? O konsekwencjach niezgodnego z prawem wypowiedzenia można przeczytać w artykule Jakie uprawnienia przysługują pracownikowi zwalnianemu za wypowiedzeniem? Wypłata (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  wnioskująca o zwolnienie takiego pojazdu powinna przedstawić inny dowód potwierdzający jego użytkowanie przez wymagany okres. Zawarte natomiast w przepisie, o którym mowa, sformułowanie (...)

 • Dywidenda dla obcokrajowca19 Lipca 2006

  niż 19% lub zwolnienie od podatku, stawka ta lub zwolnienie jest możliwe do zastosowania pod warunkiem przedstawienia przez otrzymującego dywidendę certyfikatu rezydencji. Nieprzedstawienie tego

 • Zwolnienie dyscyplinarne - art. 52 k.p.11 Sierpnia 2014

  możliwe stało się rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.  Zaznaczamy przy tym, żeby koniecznie przyczyny podane w oświadczeniu o rozwiązaniu stosunku pracy były (...)

 • VAT przy nauce pływania2 Listopada 2005

  . 1 ustawy, podlegają opodatkowaniu stawką podstawową, tj. 22%. VAT, stawka, zwolnienie, nauka pływania, PKWiU, statystyka

 • Kwota zwolniona z podatku od darowizn31 Maja 2004

  uwzględnić zwolnienie, o którym mowa w art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy. Przepis ten zwalnia od podatku nabycie w drodze darowizny pieniędzy lub innych rzeczy przez osobę zaliczoną do I grupy podatkowej (...)

 • Rozpatrzenie wniosku o warunkowe zwolnienie z kary2 Lipca 2010

  administracji zakładu karnego, a także wysłuchać sądowego kuratora zawodowego, jeżeli składał wniosek o warunkowe zwolnienie oraz uwzględnić ugodę zawartą w wyniku mediacji. Żaden przepis (...)

 • Podważenie zasadności wypowiedzenia umowy o pracę14 Lipca 2011

  wypowiedzenia mojej umowy o pracę? Jeżeli okaże się, że likwidacja Pana stanowiska pracy jest pozorna, a nie podano innej przyczyny wypowiedzenia, istnieje prosta droga do zakwestionowania takiego

 • Postępowanie układowe a wynagrodzenie członków RN17 Maja 2007

  nie są objęte należności z umowy o pracę. Zatem jeśli wynagrodzenie członków rady nadzorczej jest należnością z tytułu umowy o pracę, wierzytelności te są wyłączone z układu z mocy (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych5 Kwietnia 2007

  stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby fizycznej ubiegającej się o zwolnienie od kosztów sądowych w postępowaniu cywilnym. Z wnioskiem o zwolnienie (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych a zabezpieczenie18 Czerwca 2012

  jest konieczne składanie osobnego wniosku o zwolnienie z kosztów postępowania rozpoznawczego i osobnego o zwolnienie z kosztów postępowania egzekucyjnego, wystarcza (...)

 • Umowa o pracę zawarta pod wpływem błędu, podstępu1 Października 2008

  Zakład pracy zatrudniając pracownika otrzymał od niego ustne oświadczenie o posiadanym wykształceniu (pielęgniarka). Umowa o pracę został podpisana 3 dni wcześniej przed datą rozpoczęcia (...)

 • Obowiązek podatkowy związku zawodowego5 Stycznia 2005

  Proszę o podanie podstawy prawnej, na mocy której związek zawodowy jako organizacja nie prowadząca działalności gospodarczej, jest zwolniona od płacenia podatku. Przepisy nie przewidują zwolnienia

 • Warunki finansowe odprawy20 Listopada 2006

  pisze Pani o bardziej korzystnych warunkach, tj. wyższej niż ustawowa odprawie oraz dodatkowej, jednorazowej wypłacie. Być może odpowiednie postanowienia, które mówią o takich właśnie warunkach, (...)

 • Zatrudniony prezes a ochrona przedemerytalna15 Września 2005

  zwolnieniu lekarskim. Czy w takiej sytuacji zarząd spółki ma prawo wypowiedzieć lub zmienić umowę o pracę i płacę? Bardzo proszę o podanie aktów prawnych. Przede wszystkim odwołanie (...)

 • Zażalenie na odmowę zwlonienia z kosztów sądowych22 Czerwca 2007

  . Wniosek o zwolnienie od kosztów strony reprezentowanej przez adwokata lub radcę prawnego złożony bez dołączenia oświadczenia, o którym mowa powyżej, przewodniczący zwraca bez wzywania (...)

 • Cofnięcie apelacji26 Czerwca 2006

  jest też kwota za przywłaszczone prawa autorskie (jako efekt dyskryminacji), za kilkadziesiąt opracowań, każde o tej samej wartości. Składając apelację będę wnosił o zwolnienie (...)

 • Skuteczność podania wniesionego za pomocą faksu23 Marca 2011

  powołanym przepisie należy, do wymogów podstawowych podania, z uwagi na charakter regulacji art. 63 § 3 K.p.a. Podpis, o którym tutaj mowa potwierdza bowiem pochodzenie podania od osoby

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • jakie wypowiedzenie?

  Chcę odejść z pracy następnego dnia po złożeniu wypowiedzenia umowy o pracę. W jaki sposób muszę napisać podanie o zwolnienie z pracy? Pracuje (...)

 • narazenie na szkode pracodawce i zwolnienie sie z pracy !!!

  Witam! jestem przewoźnikiem który świadczy usługi transportowe. Miałem nowego kierowce na okresie próbnym. Po miesiącu ów kierowca spowodował (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • wypowiedzenie z pracy

  Witam , mam pytanie jelsi stytuacja klaruje sie w nastepujacy sposob , pracuje w pewnej firmie rok jestem menadzerem , lecz moj pracodawca chce mnie zwolnic (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane