Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Wniosek o zmianę nazwiska6 Grudnia 2004

    zmianę imienia lub nazwiska. Zatem należy w pierwszej kolejności złożyć podanie o zmianę nazwiska u właściwego starosty (miejsce zameldowania - co do zasady). W podaniu należy (...)

  • Powrót do rodowego nazwiska po rozwodzie21 Lipca 2010

    błędne stanowisko to wolę zmiany nazwiska należy w sposób wyraźny i przekonywujący uzasadnić. Zgodnie z art. 9 ustawy zmiana imienia lub nazwiska następuje na pisemny wniosek osoby (...)

  • Likwidacja spółki cywilnej małżonków30 Maja 2006

    , wpisane do gminnych ewidencji przed 1 stycznia 2007 r. muszą uzupełnić swój wpis dodatkowo o: NIP, informacje o istnieniu lub ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej, informacje o (...)

  • Zmiana imienia i nazwiska20 Sierpnia 2012

    męskiego (art. 3 pkt 2 ustawy z dnia 17 października 2008 r. o zmianie imienia i nazwiska – dalej u.z.i.n. (Dz.U. Nr 220 poz. 1414 ze zm.)). Podstawa do zmiany nazwiska została (...)

  • Nazwisko dla dziecka5 Marca 2010

    , a tym samym zmienić nazwisko małoletnich dzieci (nawet już urodzonych), albo złożyć wniosek o zmianę nazwiska dzieci w ich imieniu. Wniosek o zmianę nazwiska wnosi się osobiście (...)

  • Zgoda ojca na zmianę nazwiska dziecku26 Października 2005

    przewidzianymi przez KRO zmiana nazwiska dziecka może nastąpić w trybie administracyjnym – na podstawie ustawy o zmianie imion i nazwisk. W myśl ustawy wniosek o zmianę nazwiska (...)

  • Zmiana nazwiska małoletniego dziecka, według ustawy o zmianie imienia i nazwiska28 Stycznia 2012

    Na jakich zasadach możliwa jest zmiana nazwiska małoletniego dziecka, według ustawy o zmianie imienia i nazwiska? Zmiana imienia lub nazwiska następuje na pisemny wniosek (...)

  • Adres na fakturach VAT31 Maja 2007

    przepis reguluje powyższe kwestie? Zgodnie z art. 106 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), podatnicy, o których mowa w art. 15, są obowiązani wystawić fakturę stwierdzającą (...)

  • Procedura zmiany nazwiska1 Stycznia 2012

    o zmianie imienia i nazwiska. Przez zmianę nazwiska rozumie się zmianę na inne nazwisko, zmianę pisowni nazwiska lub zmianę nazwiska ze względu na formę właściwą (...)

  • Zmiana nazwiska8 Lipca 2010

    za moją córką przez cale życie. Czy w moim przypadku jest możliwa zmiana nazwiska? Zmianę nazwiska reguluje ustawa o zmianie imion i nazwisk. Art. 4 ustawy stanowi, że: Art. 4. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Zmiana imienia

    Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)

  • Potrzebuje rady! jak zmienić nazwisko??

    Witam:) Mam problem ponieważ mam 17lat i bardzo chce zmienić nazwisko! ale nie bardzo wiem jak sie za to wszystko zabrać. Czy nowe nazwisko musi sie (...)

  • zmiana na nazwisko matki

    Mam problem bo juz od dłuższego czasu staram sie o zmianę nazwiska na nazwisko panieńskie mojej mamy. Mam dosyć dobre uzasadnienie ale chyba nie dość (...)

  • Zmiana nazwiska dziecka

    Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to (...)

  • jak i czy można zmienić nazwisko dziecku bez jego zgody?

    Witam Piszę zdając sobie sprawę iż to nie temat alimentów. Jednak liczę na wyrozumiałość i pomoc. Może ktoś zna odpowiedz na moje pytanie. A (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane