Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wynagrodzenie z tytułu praw autorskich - podatek15 Kwietnia 2005

  nie będącego pracownikiem? Proszę o podanie podstawy prawnej. 2. Czy wyżej wspomniane wynagrodzenie twórców obciążone jest dokładnie tymi samymi składkami co wynagrodzenie za pracę (tzn. (...)

 • Oskładkowanie świadczeń urlopowych10 Stycznia 2005

  ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Świadczenie urlopowe, o którym mowa w powołanej ustawie, wypłacane jest wówczas, kiedy zakład nie tworzy funduszu. Natomiast (...)

 • Zaprzestanie potrącania kwoty wolnej5 Lutego 2007

  poinformowania pracodawcy przez pracownika, że inny zakład pracy jest właściwy do stosowania tego zmniejszenia, pracodawca nie zmniejsza zaliczki o kwotę stanowiącą 1/12 kwoty zmniejszającej podatek. (...)

 • Realizacja eksmisji przez nowego właściciela19 Maja 2006

  prawem do lokalu socjalnego. Pozew o eksmisję został złożony przez byłego właściciela nieruchomości, on także wystąpił o nadanie klauzuli wykonalności. W związku z tym złożyłem (...)

 • Obowiązek wypłacenia świadczenia urlopowego2 Czerwca 2003

  Zatrudniam 5 pracowników nie ma w zakładzie funduszu socjalnego, czy muszę w tym roku wypłacić pracownikom świadczenie urlopowe? Obowiązek tworzenia zakładowego funduszu świadczeń (...)

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania17 Sierpnia 2010

  układy zbiorowe pracy, zgodnie z przepisami działu jedenastego (Układy zbiorowe pracy), z zastrzeżeniem przepisów art. 77 z ind. 2 -77 z ind. 5 k.p. Przepis ten potwierdza (...)

 • Zasiłki a sposób ustalenia dochodów2 Stycznia 2006

  przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 194 zł.  Dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej i z ha przeliczeniowych oraz z innych źródeł (...)

 • Zwrot kosztów pogrzebu18 Kwietnia 2005

  podległych MSWiA reguluje ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji z dnia 1994.04.25. Jeżeli chodzi o stan prawny na dzień 31.05.03 ustawa w zakresie zasiłku pogrzebowego (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu4 Maja 2012

  powinno być w pełni chronione zgodnie z kodeksem pracy. Szczegółowe zasady egzekucji wierzytelności z wynagrodzenia za pracę reguluje kodeks pracy. Art. 87. § 1. Z wynagrodzenia (...)

 • Zgłoszenie popełnienia przestępstwa przez sprawcę4 Czerwca 2002

  zamieszkania popełniającego przestępstwo? Czy jest wzór pisma zgłoszenia do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa? Zgodnie z artykułem 304 paragraf 1 kodeksu postępowania karnego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • zapomoga z funduszu socjalnego

  Wszyscy pracownicy naszej firmy dostali zapomogę na święta z funduszu socjalnego, uprzednio składając pisemny wniosek. Jestem w ciąży i od 6 miesięcy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane