Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Urlop macierzyński - Karta Nauczyciela8 Czerwca 2007

  , to generalnie jej urlop wychowawczy powinien trwać do końca wakacji, skoro jednak wyraźnie o to nie wnioskuje, urlop ten może zakończyć się z ostatnim dniem roku szkolnego. Domyślamy (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego13 Grudnia 2006

  -prawnik.pl: Wniosek o podanie numeru KRS Wniosek o wydanie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego urlop wychowawczy, składki, składka, wypowiedzenie, ZUS, KRS, Regon, odpis, (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie wychowawczym4 Czerwca 2003

  Proszę o podanie sposobu obliczania urlopu wypoczynkowego po korzystaniu z urlopu macierzyńskiego i po urlopie wychowawczym. Zarówno urlop macierzyński jak i urlop wychowawczy (...)

 • Wniosek o urlop wychowawczy17 Maja 2006

  skorzystać z urlopu wychowawczego na I dziecko do ukończenia przez niego 4 lat i potem złożyć podanie o urlop 3-letni na drugie? Czy można wnioskować o te dwa urlopy w jednym (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim11 Lipca 2007

  pracownika o urlop wypoczynkowy za 2006 rok i 2007 rok, a po urlopie wypoczynkowym urlop wychowawczy - 3 lata. Czy okres urlopu macierzyńskiego jest liczony do wymiaru urlopu wypoczynkowego? (...)

 • Zgoda na udzielenie urlopu bezpłatnego20 Czerwca 2003

  podanie o zgodę na w/w urlop. Wniosek pracownika o udzielenie mu urlopu bezpłatnego nie ma charakteru wiążącego - ustawodawca mówi bowiem, ze pracodawca może przyjąć taki wniosek, (...)

 • Pracownica na urlopie wychowawczym26 Lutego 2010

  umowie. Urlop wychowawczy będzie przy tym trwał jedynie do ostatniego dnia trwania umowy o pracę. Ponieważ zasiłek wychowawczy przysługuje jedynie osobom pozostającym w stosunku (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy4 Lipca 2008

  wypowiedzenie ani w drodze rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia w okresie niezdolności do pracy, urlopu macierzyńskiego ani urlopu wychowawczego oraz w okresie od dnia złożenia wniosku o (...)

 • Czy pracodawca ma prawo odmówić mi urlopu wychowawczego po urlopie macierzyńskim? 1 Lipca 2015

  .   § 2. W przypadku złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje się w terminie

 • Utrata zaufania do pracownika na wychowawczym2 Czerwca 2003

  swojej pracownicy przed złożeniem przez nią wniosku o urlop wychowawczy, to rozwiązanie umowy i tak nie może nastąpić, jeżeli pracownica złoży wniosek o urlop wychowawczy (...)

 • Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim-przerwanie16 Stycznia 2009

  Do 9 lutego 2009 jestem na urlopie wypoczynkowym po urlopie macierzyńskim (odbieram urlop za rok 2007 i 2008). Po tym bezpośrednio zamierzam iść na urlop wychowawczy. Obecnie jestem chora (...)

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim9 Sierpnia 2007

  24.06.2007r. Pracownica 22.06.2007r. wystapiła do pracodawcy o zaległy urlop wypoczynkowy za rok 2006, który kończył się w dniu 03.08.2007r. Dnia 30 lipca przyszła do mnie i poprosiła o (...)

 • Urlop wypoczynkowy a urlop wychowawczy8 Lutego 2007

  złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje się w terminie wynikającym z tej (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim15 Czerwca 2009

  Przebywam obecnie na urlopie macierzynskim.Chciałabym jednak przedłużyć swój pobyt z dzieckiem i wziąć urlop wychowawczy, ale najpierw wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. Wiem, (...)

 • Emerytura nauczycielska16 Września 2009

  17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Tekst jednolity: Dz. U. 2004 r. Nr 39 poz. 353 ze zm.). Jeśli chodzi o urlop wychowawczy (na równie (...)

 • Urlop wychowawczy - rozpoczęcie i zakończenie3 Grudnia 2007

  z wnioskiem o urlop wychowawczy? Zgodnie z art. 177 § 1 kp pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w czasie urlopu macierzyńskiego (...)

 • Okres pobierania zasiłku wychowawczego24 Czerwca 2005

  społeczne, zasiłek wychowawczy, urlop wychowawczy

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  poprzednie okresy zatrudnienia.  § 2. Wymiar urlopu wychowawczego wynosi do 36 miesięcy. Urlop jest udzielany na okres nie dłuższy niż do ukończenia przez dziecko 5 roku życia. § 3. (...)

 • Urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym18 Stycznia 2007

  bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. Chodzi tu jednak o urlop bieżący jak i zaległy. urlop, wymiar urlopu, prawo do urlopu, urlop wypoczynkowy, urlop wychowawczy

 • Urlop zdrowotny pracownika socjalnego4 Stycznia 2005

  zależy nabycie uprawnień oraz nie powoduje przerwy w zatrudnieniu. Zatem należy okresy te traktować jako czas faktycznej nieprzerwanej pracy. Urlop zdrowotny udziela się niezależnie od chęci

 • Przedłużenie urlopu wychowawczego19 Września 2003

  ukończenia przez dziecko czwartego roku życia. Urlop wychowawczy udzialany jest na wniosek. We wniosku pracownica wskazuje termin rozpoczęcia i czas trwania urlopu wychowawczego oraz okres dotychczas

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim23 Listopada 2010

  Pracownik przebywał na urlopie macierzyńskim w 2010 roku. Po powrocie do pracy złożył wniosek o urlop wypoczynkowy. Urlop ten będzie trwał do 5 stycznia 2011 roku. Pracownik chce od razu (...)

 • Alimenty a urlop wychowawczy14 Stycznia 2005

  rodzinnego i opiekuńczego starać się o obniżenie alimentów. Pozew o obniżenie alimentów wnosi się do sądu rejonowego miejsca zamieszkania uprawnionych do alimentów dzieci. Jeśli nie zmieniły (...)

 • Ciąża a zwolnienie8 Sierpnia 2006

  rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. praca, umowa o pracę, pracownica, ciąża, urlop macierzyński, zwolnienie, wypowiedzenie, urlop wychowawczy

 • Urlop wychowawczy a L419 Marca 2008

  mi się pod koniec kwietnia br. Czy w mojej sytuacji mogę przerwać przed końcem kwietnia urlop wychowawczy i przejść na L-4? Czy mam prawo do zasiłku chorobowego? Urlop wychowawczy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

  Co się dzieje w sytuacji, kiedy kobieta za raz po urlopie macierzyńskim wniosek, ze chce iść na urlop wychowawczy, ale od np. końca 2005 roku do końca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane