Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  o rekompensatę nie mogą ubiegać się osoby, które remontują lub przebudowują budynek jako podatnicy VAT w celu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu. Tymczasem w załączniku (...)

 • *Praca powyżej 12 godzin29 Sierpnia 2011

  ewentualnych orzeczeń sądowych w tej materii.   Czas pracy pracowników kolei zatrudnionych w charakterze maszynistów regulują przepisy Kodeksu pracy, z wyjątkiem (...)

 • Urlop szkoleniowy nauczyciela12 Czerwca 2008

  . Nr 1, poz. 5). W § 3 rozporządzenia czytamy, iż nauczycielowi odbywającemu studia zaoczne lub wieczorowe w szkole wyższej przysługują płatne urlopy szkoleniowe w każdym roku studiów

 • Tworzenie klas integracyjnych6 Grudnia 2004

  zainteresować: - liczba uczniów w oddziale integracyjnym w przedszkolu, szkole podstawowej, gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej wszystkich typów powinna wynosić od 15 do 20, w tym (...)

 • Rozliczenia między wykonawcą a podwykonawcą9 Marca 2006

  nim a generalnym wykonawcą? Czy mam prawo dochodzić zapłaty za naszą pracę bezpośrednio od inwestora? Jeśli to możliwe, to proszę o podanie w odpowiedzi ustaw itp. W opisanym (...)

 • Zmiana wierzyciela w postępowaniu układowym19 Marca 2001

  powstała przed datą, kiedy podanie dłużnika o otwarcie postępowania układowego wpłynęło do sądu. Oznacza to, iż inwestor nabywając wierzytelność nie będzie mógł jej potrącić wobec (...)

 • Odstępne za lokal handlowy kosztem25 Maja 2006

  ) sporządzone do zaksięgowania ich zbiorczym zapisem; noty księgowe, sporządzone w celu skorygowania zapisu dotyczącego operacji gospodarczej, wynikającej z dowodu obcego lub własnego, otrzymane od (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego27 Października 2006

  Społecznej o zasiłek i wiem, że z tytułu ochrony macierzyństwa otrzymam nieduże pieniądze. Chciałam jednak wiedzieć czy będąc w ciąży mogę zgodnie z prawem domagać się czegoś od ojca (...)

 • Możliwości zmiany prawomocnego wyroku22 Lipca 2010

  . Pierwszy obejmuje zwracanie się do sądów orzekających w danej sprawie o opinie na temat skazanego, a drugi polega na przedstawieniu akt sprawy Prezydentowi bez zwracania się o (...)

 • Upływ ważności pozwolenia na budowę domu18 Lipca 2005

  czynności dotyczące samego budynku? Proszę również o podanie podstawy prawnej. Zgodnie z artykułem 37 ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r., Nr 207, poz. 2016, ze zmianami) decyzja (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane