Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną. 7 Maja 2015

  umowy o pracę, zawartej na czas nieokreślony. Są to: - przyczyna uzasadniające wypowiedzenie umowy o pracę - pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę przez pracownika30 Sierpnia 2005

  wynagrodzenia.  Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Rozwiązanie (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  umów o pracę, sąd pracy - stosownie do żądania pracownika - orzeka o bezskuteczności wypowiedzenia, a jeżeli umowa uległa już rozwiązaniu - o przywróceniu pracownika (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  wypowiedzenia umowy o pracę, co w przypadku odmowy przyjęcia tegoż wypowiedzenia byłoby równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę? Jedno jest pewne - ich drogi muszą się rozejść. (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę na okres próbny14 Września 2005

  umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Przykładowy wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez (...)

 • Zwolnienie z powodu utraty zaufania2 Czerwca 2003

  wypowiedział się w jednym z orzeczeń, że "Podanie w piśmie rozwiązującym umowę o pracę zarzutu «niewłaściwego wywiązywania się z obowiązków» nie jest wystarczającym (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego13 Grudnia 2006

  okres obowiązywania Pani umowy o pracę, należy przyjąć, iż nadal pozostaje Pani w stosunku pracy. Aby odnaleźć siedzibę pracodawcy, proszę złożyć w Sądzie Gospodarczym w Wydziale Krajowego (...)

 • Utrata zaufania do pracownika10 Grudnia 2004

  piśmie rozwiązującym umowę o pracę zarzutu np. niewłaściwego wywiązywania się z obowiązków, czy utrata zaufania nie jest wystarczającym wskazaniem przyczyny wypowiedzenia umowy o (...)

 • Zmiana pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę22 Września 2006

  sposobu rozwiązania stosunku pracy. W związku z powyższym oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę za uprzedzeniem ma być zatem złożone nowemu pracodawcy. Jeśli chce Pan rozwiązać (...)

 • Brak podania przyczyny wypowiedzenia2 Czerwca 2003

  (tak art. 33 kodeksu pracy). Jest to wyjątek od zasady, że umowy o pracę na czas określony nie można rozwiązywać za wypowiedzeniem, lecz nie od innych zasad prawa pracy. Czyli w oświadczeniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • podanie o pracę wzór

  Witam Czy może ktoś mi powiedzieć jak powinno wyglądać podanie o prace lub gdzie znajdę taki wzór?Z góry dziękuję za pomoc

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane