Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wynagrodzenie z tytułu praw autorskich - podatek15 Kwietnia 2005

  podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, chorobowe i wypadkowe oraz zdrowotne). Proszę również o podanie podstawy prawnej. Art. 22 ust. 9 pkt. 3 ustawy o podatku (...)

 • Przejście zakładu pracy a rozwiązanie umowy30 Sierpnia 2011

  umowy o prace za porozumieniem stron? Czy lepiej zastosować porozumienie stron między pracownikiem, czy też pomiędzy firmami? Jak powinien wyglądać wzór takiego rozwiązania umowy o (...)

 • Wygaśnięcie umowy a odprawa emerytalna7 Lutego 2008

  Zatrudniam 17 pracowników na umowę o pracę. Jednemu pracownikowi kończy się umowa o pracę (z upływem czasu, na który była zawarta do 29.02.2008 r.). Pracownik jest rencistą (...)

 • Podważenie zasadności wypowiedzenia umowy o pracę14 Lipca 2011

  wypowiedzenia mojej umowy o pracę? Jeżeli okaże się, że likwidacja Pana stanowiska pracy jest pozorna, a nie podano innej przyczyny wypowiedzenia, istnieje prosta droga do zakwestionowania (...)

 • Wypowiedzenie umowy na zastępstwo6 Stycznia 2009

  dniu 15.01.2009 r.? Czy w wypowiedzeniu umowy o pracę na czas zastępstwa, o której mowa musimy wpisać przyczynę wypowiedzenia? Czy w umowach na czas zastępstwa można wpisywać równocześnie, (...)

 • Obowiązki pracodawcy po wykryciu mobbingu1 Marca 2011

  umowy o pracę bez wypowiedzenia z oznaczeniem umowy (np. poprzez podanie daty) oraz daty wypowiedzenia. podanie okoliczności uzasadniających wypowiedzenie (najlepiej jak najszerzej), (...)

 • Zatrudniony prezes a ochrona przedemerytalna15 Września 2005

  zwolnieniu lekarskim. Czy w takiej sytuacji zarząd spółki ma prawo wypowiedzieć lub zmienić umowę o pracę i płacę? Bardzo proszę o podanie aktów prawnych. Przede wszystkim (...)

 • Powód wypowiedzenia w świadectwie pracy23 Maja 2005

  wypowiedzenia. Czy na świadectwie pracy pracodawca ma obowiązek umieszczenia powodu zwolnienia pracownika? Na świadectwie pracy musi znajdować się między innymi informacja o trybie rozwiązania umowy (...)

 • Założenie agencji pośrednictwa pracy3 Grudnia 2004

  pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa do pracy za granicą do wniosku dołącza się informację o zabezpieczeniu zobowiązań finansowych w wysokości co najmniej 50-krotności przeciętnego wynagrodzenia; (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  , towarów przywożonych na obszar celny Wspólnoty z krajów trzecich, będą wszelkie dokumenty i dowody przedłożone organowi celnemu przez wnioskującego o zwolnienie, o ile będą świadczyły (...)

 • Zakres obowiązków pracownika4 Maja 2004

  ona aneks do umowy o pracę, zmieniający na ten czas warunki umowy o pracę i zatrudniono ją na stanowisko p.o. Kierownika Telefonicznego Centrum Informacji. Ja nadal pozostałam na (...)

 • Odprawa i odszkodowanie u małego pracodawcy8 Sierpnia 2008

  wypowiedzieć umowę o pracę? O konsekwencjach niezgodnego z prawem wypowiedzenia można przeczytać w artykule Jakie uprawnienia przysługują pracownikowi zwalnianemu za wypowiedzeniem? Wypłata (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne pracującego studenta19 Listopada 2004

  miesiąc w całym roku? Czy Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok zrównujący status studentów w systemie dziennym ze studentami w systemie zaocznym? Jeśli tak to proszę o sygnaturę. Proszę także o (...)

 • Warunki finansowe odprawy20 Listopada 2006

  wysokość odprawy pieniężnej nie może przekraczać kwoty 15-krotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, obowiązującego w dniu rozwiązania stosunku (...)

 • Postępowanie układowe a wynagrodzenie członków RN17 Maja 2007

  nie są objęte należności z umowy o pracę. Zatem jeśli wynagrodzenie członków rady nadzorczej jest należnością z tytułu umowy o pracę, wierzytelności te są wyłączone (...)

 • Odpowiedzialność pracownika za podanie fałśzywych danych pracodawcy22 Lipca 2011

  , pracownik, fałszerstwo, dane osobowe, nawiązanie stosunku pracy, zatrudniony, umowa o pracę, wina, wypowiedzenie, obowiązki, naruszenie,

 • Umowa o pracę zawarta pod wpływem błędu, podstępu1 Października 2008

  Zakład pracy zatrudniając pracownika otrzymał od niego ustne oświadczenie o posiadanym wykształceniu (pielęgniarka). Umowa o pracę został podpisana 3 dni wcześniej przed datą rozpoczęcia (...)

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie14 Października 2005

  umowę o pracę z dniem 1 stycznia 2006, czy może lepiej podpisać trochę później, np. z dniem 2 lub 3 stycznia? Czy powinienem w kwestionariuszu dotyczącym okresów składkowych i nieskładkowych (...)

 • Pełnomocnictwo w sprawach z zakresu prawa pracy 8 Kwietnia 2008

  o pracę. Czy mam przygotować upoważnienie czy pełnomocnictwo? Czy jest jakiś wzór upoważnienia lub pełnomocnictwa? Zgodnie z art. 3[1] kodeksu pracy, za pracodawcę będącego jednostką (...)

 • Dodatek za pracę w nadgodzinach31 Maja 2006

  mieć przepracowanych w danym miesiącu? Proszę o podanie podstawy prawnej. Zgodnie z przepisami kodeksu pracy za pracę w nadgodzinach pracownikowi przysługuje dodatek w wysokości: 100 (...)

 • Zaprzestanie potrącania kwoty wolnej5 Lutego 2007

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zaliczkę na podatek dochodowy pobieraną przez pracodawcę z wynagrodzenia pracownika zmniejsza się o kwotę stanowiącą 1/12 kwoty zmniejszającej (...)

 • Zgłoszenie popełnienia przestępstwa przez sprawcę4 Czerwca 2002

  zamieszkania popełniającego przestępstwo? Czy jest wzór pisma zgłoszenia do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa? Zgodnie z artykułem 304 paragraf 1 kodeksu postępowania karnego każdy (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia a informacja o numerze konta21 Listopada 2007

  Komornik przesłał pismo do pracodawcy o zajęciu wynagrodzenia pracownika. W pismie tym prosi pracodawcę o podanie numeru konta bankowego, na które pracodawca odprowadza wynagrodzenie pracownikowi

 • Zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy17 Września 2007

  Od dwóch tygodni sprawy kadrowe w niewielkiej firmie, która zatrudnia pracowników na umowę o pracę. Osoby, które są przyjmowane do pracy muszą dostarczyć zaświadczenie lekarskie o (...)

 • Unormowanie korzystania ze służbowych telefonów 31 Stycznia 2011

  zawrzeć umowę o korzystanie ze służbowego telefonu (proszę o podanie podstawy prawnej) oraz jakie są ewentualnie konsekwencje i zagrożenia, gdy w firmie nie ma takich dokumentów? Jedną (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • podanie o pracę wzór

  Witam Czy może ktoś mi powiedzieć jak powinno wyglądać podanie o prace lub gdzie znajdę taki wzór?Z góry dziękuję za pomoc

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane