Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skuteczność podania wniesionego za pomocą faksu23 Marca 2011

  wskazuje że powinno być podpisane podanie wniesione pisemnie albo ustnie do protokołu. W związku z powyższym, czy podanie wniesione za pomocą faksu należy traktować jako skutecznie (...)

 • Podpis elektroniczny- postępowanie administracyjne21 Marca 2012

  szczególnych. § 3. Podanie wniesione pisemnie albo ustnie do protokołu powinno być podpisane przez wnoszącego, a protokół ponadto przez pracownika, który go sporządził. (...)

 • Pojęcie podania w rozumieniu kpa26 Czerwca 2012

  administracyjnego, do którego się Pan odnosi, stanowi, że:   Art. 65. § 1. Jeżeli organ administracji publicznej, do którego podanie wniesiono, jest niewłaściwy w sprawie, (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.17 Lipca 2015

  , iż już raz odesłał Pan komputer do sprzedawcy, prosimy o podanie treści wiadomości, jaką Pan skierował do sprzedawcy przy zwrocie towaru, oraz podanie terminu, w jakim komputer (...)

 • Roszczenia właściciela mieszkania wobec wspólnoty 28 Stycznia 2008

  odpływowej, został wymieniony cały pion kanalizacyjny. W związku z powyższą sytuacją poszedłem złożyć podanie do administracji o wycenienie szkód i pokrycie kosztów remontu mieszkania. (...)

 • Wartość przedmiotu sporu w sprawach pracowniczych28 Maja 2007

  jest dużo szerszy. W przedstawionej sytuacji mamy do czynienia z żądaniem, którego przedmiotem jest prawo majątkowe, gdyż chodzi o przywrócenie do pracy (uzasadnienie Sądu Najwyższego I PZ (...)

 • Przekazanie zażalenia na umorzenie dochodzenia11 Września 2007

  terminach do podjęcia czynności instancyjnych przez prokuraturę oraz podanie, jakie są dopuszczalne przyczyny "obiektywne" do ich niepodjęcia. Jak się domyślamy, działania podjęte (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków30 Maja 2006

  zmiany stanu faktycznego i prawnego odnoszące się do przedsiębiorcy i wykonywanej przez niego działalności gospodarczej, w zakresie danych zawartych w zgłoszeniu, powstałe po dniu dokonania wpisu (...)

 • Wezwanie do podwyższenia ceny działki2 Września 2007

  , a następnie wartość działki do momentu sprzedaży (w formie aktu notarialnego) znacznie wzrosła, to czy urząd skarbowy może żądać podwyższenia ceny sprzedaży działki do ceny z momentu (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  przeciwieństwie do zniesławienia, nie musi wyrażać konkretnej treści werbalnej, nie musi zawierać zarzutu wobec innej osoby. Podmiotem przestępstwa określonego w art. 216 § 1 i 2 k.k. może (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Zmiana imienia

  Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane