Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skuteczność podania wniesionego za pomocą faksu23 Marca 2011

  wskazuje że powinno być podpisane podanie wniesione pisemnie albo ustnie do protokołu. W związku z powyższym, czy podanie wniesione za pomocą faksu należy traktować jako skutecznie (...)

 • Podpis elektroniczny- postępowanie administracyjne21 Marca 2012

  szczególnych. § 3. Podanie wniesione pisemnie albo ustnie do protokołu powinno być podpisane przez wnoszącego, a protokół ponadto przez pracownika, który go sporządził. (...)

 • Pojęcie podania w rozumieniu kpa26 Czerwca 2012

  administracyjnego, do którego się Pan odnosi, stanowi, że:   Art. 65. § 1. Jeżeli organ administracji publicznej, do którego podanie wniesiono, jest niewłaściwy w sprawie, (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.17 Lipca 2015

  , iż już raz odesłał Pan komputer do sprzedawcy, prosimy o podanie treści wiadomości, jaką Pan skierował do sprzedawcy przy zwrocie towaru, oraz podanie terminu, w jakim komputer (...)

 • Roszczenia właściciela mieszkania wobec wspólnoty 28 Stycznia 2008

  odpływowej, został wymieniony cały pion kanalizacyjny. W związku z powyższą sytuacją poszedłem złożyć podanie do administracji o wycenienie szkód i pokrycie kosztów remontu mieszkania. (...)

 • Wartość przedmiotu sporu w sprawach pracowniczych28 Maja 2007

  jest dużo szerszy. W przedstawionej sytuacji mamy do czynienia z żądaniem, którego przedmiotem jest prawo majątkowe, gdyż chodzi o przywrócenie do pracy (uzasadnienie Sądu Najwyższego I PZ (...)

 • Przekazanie zażalenia na umorzenie dochodzenia11 Września 2007

  terminach do podjęcia czynności instancyjnych przez prokuraturę oraz podanie, jakie są dopuszczalne przyczyny "obiektywne" do ich niepodjęcia. Jak się domyślamy, działania podjęte (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków30 Maja 2006

  zmiany stanu faktycznego i prawnego odnoszące się do przedsiębiorcy i wykonywanej przez niego działalności gospodarczej, w zakresie danych zawartych w zgłoszeniu, powstałe po dniu dokonania wpisu (...)

 • Wezwanie do podwyższenia ceny działki2 Września 2007

  , a następnie wartość działki do momentu sprzedaży (w formie aktu notarialnego) znacznie wzrosła, to czy urząd skarbowy może żądać podwyższenia ceny sprzedaży działki do ceny z momentu (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 6 Czerwca 2016

  przeciwieństwie do zniesławienia, nie musi wyrażać konkretnej treści werbalnej, nie musi zawierać zarzutu wobec innej osoby. Podmiotem przestępstwa określonego w art. 216 § 1 i 2 k.k. może (...)

 • Wezwanie do usunięcia naruszeń23 Maja 2006

  środków odwoławczych w sprawie będącej przedmiotem skargi, należało przed wniesieniem jej do Sądu zwrócić się do właściwego organu z wezwaniem do usunięcia naruszenia prawa. Skarga (...)

 • Wymagania dla sprzedaży zagranicznych kosmetyków24 Listopada 2004

  okres przydatności kosmetyku do użytku wynosi więcej niż 30 miesięcy, 5) szczególne ostrzeżenia przy stosowaniu kosmetyku; jeżeli kosmetyk jest przeznaczony do użytku profesjonalnego - dodatkowo (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  opodatkowaniu. 3) Przed przystąpieniem do wypełniania wniosków należy sprawdzić, czy figurujące na fakturach wydatki są objęte zwrotem. Dotyczy on bowiem tylko tych materiałów, które były (...)

 • Sponsoring forum przez spółkę z o.o.28 Września 2006

  muszą towarzyszyć działania sponsorowanego na rzecz sponsora (np. umieszczeniem logo na materiałach konferencyjnych, podanie listy sponsorów w massmediach). Nie można zaliczyć do kosztów (...)

 • Pozostawienie podania bez rozpoznania24 Marca 2007

  budzącą wątpliwości jest dopuszczalność nadania rygoru pozostawienia wniosku bez rozpoznania w przypadku niezastosowania się przez wnioskodawcę do wezwania organu do przedstawienia określonych (...)

 • Dostęp do informacji publicznej20 Listopada 2007

  się na ochronę danych osobowych, prawo prywatności oraz tajemnicę inną niż państwowa, służbowa, skarbowa lub statystyczna, przysługuje prawo wniesienia powództwa do sądu powszechnego o udostępnienie

 • Odwołanie od postanowienia US i decyzji ZUS przeciwko likwidowanemu przedsiębiorstwu19 Marca 2009

  świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Od decyzji Zakładu przysługuje odwołanie do właściwego sądu w terminie i według zasad określonych w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego. Odwołanie (...)

 • Nieprawdziwe informacje w piśmie procesowym 27 Sierpnia 2010

  . 235 kk mieści się nakłanianie do składania fałszywych zeznań. Jeśli więc była żona przekonywałaby swoich świadków do zeznawania na Pana niekorzyść mając świadomość, że ich (...)

 • Cofnięcie zgody na zamianę mieszkania na dom5 Lipca 2007

  Moi rodzice są najemcami mieszkania kwaterunkowego. Złożyli do Urzędu Miasta podanie o zamianę na dom jednorodzinny własnościowy. Podanie zostało rozpatrzone pozytywnie. Została wydana (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  przyczyny odwołania od wypowiedzenia, z jednoczesnym wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia, uprawdopodabnia, że powódka w okresie od doręczenia wypowiedzenia do momentu (...)

 • Odmowa udzielenia informacji3 Września 2007

  Podopieczny naszego Ośrodka Pomocy Społecznej złożył podanie do wójta o umorzenie rat za podatek. Urzędnik zajmujący się w gminie podatkami wystąpił do nas, czyli GOPS-u o udzielenie (...)

 • Podatek od wynajmu prywatnego mieszkania16 Października 2006

  zgłoszenia do urzędu skarbowego odnośnie opodatkowania oraz o podanie sposobu opodatkowania - zasady ogólne, czy ryczałt. Na jakich zasadach? Jakie zmiany są planowane w tej kwestii od stycznia (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego13 Grudnia 2006

  W roku ubiegłym, tzn. od 01.03.2005 do 31.12.2006 r. została zawarta umowa o pracę na czas określony. Do połowy kwietnia 2006 r byłam na urlopie macierzyńskim, a po jego zakończeniu złożyłam (...)

 • Podanie nazwiska autora zdjęcia16 Maja 2007

  części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, w postaci grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto tej samej karze podlega osoba, która rozpowszechnia (...)

 • Podanie nieprawdy notariuszowi6 Marca 2009

  funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast zgodnie z art. 273 kk, kto używa dokumentu określonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Zmiana imienia

  Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane