Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dane osobowe żądane przez pracodawcę od osoby ubiegającej się o zatrudnienie29 Września 2011

  Podania jakich danych osobowych, może żądać pracodawca od osoby ubiegającej się o zatrudnienie? Zgodnie z art. 22[1] Pracodawca ma prawo żądać od osoby ubiegającej (...)

 • Kodeks postepowania cywilnego !6 Kwietnia 2009

  , zamieszczane zwykle na końcu aktu aktu prawnego, które określają moment wejścia w życie aktu prawnego oraz uregulowanie kolizji starej i nowej ustawy.Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. Dz.U. z (...)

 • Tablica ogłoszeń w spółdzielni19 Kwietnia 2002

  osoby fizycznej. Podanie zamiast nazwiska adresu danej osoby sprawia, że osoba ta jest możliwa do zidentyfikowania. A zatem niedozwolone jest zamieszczanie informacji o danych osobach, nawet (...)

 • Zgoda na umieszczenie wizerunku wnętrza9 Czerwca 2006

  celach reklamowych. Czy muszę mieć zgodę klienta na dopisanie jego firmy do listy referencyjnej i wykorzystanie fotografii w celach reklamowych? Jeśli to możliwe proszę o podanie wzoru (...)

 • Właściwość miejscowa Urzędu Skarbowego24 Listopada 2004

  . Który urząd skarbowy będzie właściwy - ten w Krakowie czy w Warszawie. Proszę o podanie dokładnej podstawy prawnej. Kwestię powyższą regulują przepisy art. 18a i 18b Ordynacji podatkowej. (...)

 • Upoważnienie w formie aktu notarialnego28 Października 2003

  podanie podstawy prawnej. Zgodnie z art. 99 kodeksu cywilnego, jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu9 Sierpnia 2010

  otrzymują potwierdzenie tego stanu rzeczy, czy też pozostaje to w sferze domysłu? Zgodnie z art. 125 § 1 kodeksu cywilnego roszczenie stwierdzone prawomocnym orzeczeniem sądu przedawnia się (...)

 • Przedawniony tytuł egzekucyjny7 Stycznia 2004

  termin 7 dni na wniesienie skargi do Sądu (czy trzeba ją wnosić?). Na zadane pytanie komornikowi o przedawnienie odpowiedział, iż termin jest 10 letni. Zgodnie z art. 118 k.c. roszczenia (...)

 • Uzupełnienie odwołania23 Grudnia 2002

  orzeczeniem kolegium. Czy muszę je dołączyć za pośrednictwem starosty? Zgodnie z art. 128 kodeksu postępowania administracyjnego, odwołanie nie wymaga szczegółowego uzasadnienia. Wystarczy, (...)

 • Wydanie wyroku poniżej dolnej granicy zagrożenia18 Kwietnia 2003

  starania o naprawienie szkody lub o jej zapobieżenie, - jeżeli sprawca przestępstwa nieumyślnego lub jego najbliższy poniósł poważny uszczerbek w związku z popełnionym przestępstwem. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane