Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Mieszkanie teściowej a prawo do najmu26 Lipca 2005

  sposobie korzystania z niego. Także więc po rozwodzie żona nie mogłaby zamieszkiwać u teściowej (i to także w przypadku, gdyby nawet przyjąć, jak wskazano wyżej, że matka i syn zawarli (...)

 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie20 Sierpnia 2018

  Kiedy 18 lat temu wychodziłam za mąż, moi teściowie byli już po rozwodzie. Po ślubie zamieszkałam z mężem i półrocznym synkiem w domu teściów, w którym mieszkał (...)

 • Kredyt mieszkaniowy a rozwód10 Kwietnia 2007

  Jesteśmy w trakcie rozwodu, mamy kredyt na dwa mieszkania. Żona zarabia więcej niż ja. Poznała nowego partnera i zamierza pobrać się z nim po naszym rozwodzie. Kto będzie spłacał kredyt po (...)

 • Dożywotnie alimenty po rozwodzie24 Lutego 2004

  emeryturę. Czy istnieje taka możliwość, aby po ewentualnej śmierci męża, po rozwodzie ZUS wypłacał mi należne alimenty z jego emerytury? Zgodnie z art. 60 par. 1 ustawy Kodeks rodzinny (...)

 • Dziedziczenie przez dzieci pozamałżeńskich13 Czerwca 2005

  małżonków dokonanego przez sąd po rozwodzie i przyznaniu wyłącznie żonie, wtedy dziecko pozamałżeńskie nie będzie mogło dochodzić od Pani, ani Pani córki żadnych praw do mieszkania. (...)

 • Losy mieszkania małżonka po rozwodzie16 Marca 2004

  ustaleniu przez sąd zasad wspólnego zamieszkiwania po rozwodzie postanowię sprzedać mieszkanie, to będę musiał uzyskać zgodę żony na wymeldowanie się czy też zapewnić jej inny lokal? (...)

 • Mieszkanie małżonków po rozwodzie1 Sierpnia 2002

  Jak wygląda sprawa z zamieszkiwaniem małżonków po rozwodzie. Jeśli mieszkanie jest własnością odrębną jednego z małżonków, po rozwodzie pozostaje również jego własnością, (...)

 • Alimenty dla byłej żony a drugie małżeństwo13 Września 2004

  Chcę wyjść za mąż za mężczyznę, który jest po rozwodzie. Rozwód został orzeczony z jego winy. Obecnie płaci on alimenty na dzieci. Jego była małżonka zapowiedziała chęć uzyskania (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry24 Września 2007

  Przez 35 lat po rozwodzie mamy z ojcem, pomagam mamie i siostrze w dużym stopniu również finansowo. Po rozwodzie mama nie wystąpiła o podział majątku ani tez nie zaskarżyła ojca (...)

 • Alimenty na byłą żonę28 Lipca 2005

  pozwać mojego narzeczonego o alimenty na jej rzecz? Zagadnienia związane z alimentami po rozwodzie opisuje artykuł Alimenty po rozwodzie Kwestie związane z alimentacją byłych małżonków (...)

 • Spółka cywilna a podział majątku16 Listopada 2006

  spółce. Jednakże po rozwodzie nie istnieje już wspólność majątkowa, zatem Pańskiej żonie nie należy się zysk za okres od orzeczeniu rozwodu. rozwód, podział majątku, majątek wspólny, (...)

 • Dokument potwierdzający rozwód31 Marca 2006

  Jestem parę miesięcy po rozwodzie. Czy dostanę jakieś zaświadczenie, że jestem rozwodnikiem? Jeśli tak, to od którego urzędu? Po rozwodzie w akcie małżeństwa, sporządzonym (...)

 • Sprzedaż mieszkania po rozwodzie19 Marca 2009

  spłacona przez byłą żonę po orzeczeniu rozwodu a przed podziałem. W takim wypadku powstaje po stronie byłej żony roszczenie o zwrot nakładów na składnik majątku wspólnego i należałoby (...)

 • Mieszkanie po rozwodzie16 Grudnia 2005

  , ponieważ w kodeksie rodzinnym chodzi o podział wspólnego mieszkania, podczas gdy w opisywanym przypadku mieszkanie nie stanowi własności małżonków. rozwód, mieszkanie po rozwodzie, podział (...)

 • Akcje pracownicze a majątek wspólny4 Maja 2010

  nie dotyczą rzecz jasna sytuacji, w której małżonkowie zawarli majątkową umowę małżeńską. Jednak akcje pracownicze nabyte po ustaniu wspólności ustawowej (po uprawomocnieniu (...)

 • Podział majątku a prawa majątkowe drugiej żony17 Stycznia 2005

  uzyskiwanych  z wynajmowania lokalu przez jego pierwszą żonę, o ile lokal oczywiście byłby wynajmowany. podział majątku po rozwodzie, majątek wspólny

 • Skarga kasacyjna od wyroku w sprawie majątkowej7 Listopada 2007

  Jestem po rozwodzie. Po uzyskaniu rozwodu rozpoczęła się sprawa o podział majątku dorobkowego między mną a moją byłą żoną. Jestem niezadowolony z wyroku II instancji i chcę złożyć (...)

 • Czy była żona ma prawo do nieruchomości zakupionej po rozwodzie? 14 Lipca 2015

  nieruchomości po rozwodzie, a przed formalnym podziałem majątku wspólnego nie spowoduje, że nieruchomość ta wejdzie w skład majątku wspólnego. Takie stanowisko wynika z (...)

 • Podział majątku małżonków po rozwodzie3 Października 2003

  samego mieszkania, ale wartość zwaloryzowanego wkładu mieszkaniowego (waloryzacja przypada na dzień rozwodu - podział dotyczy bowiem majątku wspólnego, a nie jego wartości po rozwodzie). To (...)

 • Koszty utrzymania majątku6 Kwietnia 2009

  może być uznana za naruszenie tego przepisu i uzasadniać powództwo o dopuszczenie do korzystania z rzeczy wspólnej. współwłasność ułamkowa, stosunki majątkowe po rozwodzie, (...)

 • Umowa pomiędzy małżonkami a alimenty na dziecko8 Września 2003

  rozstrzygającego tą kwestię. prawo rodzinne, obowiązek alimentacyjny, rozwód, alimenty po rozwodzie dla dziecka, umowa alimentacyjna

 • Alimenty dla byłej żony i dorosłego syna10 Maja 2007

  , będzie musiał też płacić je leniwej żonie - po rozwodzie? Sąd orzekając o alimentach bierze pod uwagę możliwości zarobkowe zobowiązanego do płacenia alimentów i usprawiedliwione potrzeby (...)

 • Alimenty dla rozwiedzionego małżonka11 Stycznia 2005

  sąd zasądzi alimenty na rzecz dziecka. Sprawy te są rozpatrywane indywidualnie i zależą od zarobków zobowiązanego i potrzeb dziecka. alimenty, rozwód, obowiązek alimnetacyjny, alimenty po rozwodzie

 • Darowizna po rozwodzie25 Marca 2008

  Chciałbym zrobić podział majątku po rozwodzie. Rozwód odbył się 10.03 i wyrok nie jest jeszcze prawomocny. W październiku 2007 roku moi rodzice przepisali na mnie mieszkanie w formie darowizny (...)

 • Podział majątku po rozwodzie10 Lutego 2004

  jeszcze jakieś składniki majątkowe, które należą do majątku wspólnego małżonków. Jeżeli faktycznie taka sytuacja miała miejsce, to nawet po rozwodzie jaki już został orzeczony konieczne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane