Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podważenie prawomocnego orzeczenia26 Lipca 2006

  zasądzające zapłatę. W pierwszym przypadku należało się od takiego orzeczenia odwołać w ciągu tygodnia. Po tym czasie nakaz staje się prawomocny. Jeżeli pozwany tego nie zrobił, to może (...)

 • Prawomocność postanowienia14 Kwietnia 2004

  Po jakim czasie postanowienie sądu staje się prawomocne? Postanowienie staje się prawomocne gdy nie przysługuje od nie środek odwoławczy lub inny środek zaskarżenia. (...)

 • Przejęcie majątku - eksmisja dłużnika6 Grudnia 2007

  podstawę uprawniająca do eksmisji należy wskazać prawomocne orzeczenie sądu o przysądzeniu własności nieruchomości. Dopiero orzeczenie wydane w tej sprawie stanie sie podstawą do podjęcia (...)

 • Maksymalny okres przerwy w procesie karnym7 Grudnia 2004

  Po jakim czasie przerwy między rozprawami, rozprawa powinna być prowadzona od nowa, na czyj wniosek w procesie cywilnym, karnym i o wykroczenie ? Proszę o podanie podstawy prawnej. Jesli (...)

 • Zażalenie na postanowienie o dziale spadku23 Stycznia 2003

  W jaki sposób, gdzie i w jakim okresie, można odwołać się od postanowienia Sądu Rejonowego dotyczącego działu spadku? Na postanowienie sądu w przedmiocie działu spadku przysługuje (...)

 • Obowiązki komornika19 Września 2006

  będę wiedziała czy w ogóle coś robi? Jeżeli wniosłam, by kosztami postępowania komorniczego obciążyć dłużnika, to czy są jakieś koszty, które ja - jako wierzyciel - będę musiała ponieść? Po (...)

 • Procedura uprawomocnienia się orzeczenia23 Stycznia 2004

  Postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku zakończyło się. Po jakim czasie orzeczenie sądu w takiej sprawie będzie prawomocne? Orzeczenie sądu staje się prawomocne, jeżeli (...)

 • Skutki wyłączenia sędziów3 Marca 2009

  art. 329 par. 1 k.p.k., zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego do Sądu Okręgowego. Sąd Okręgowy w składzie trzech sędziów podzielił argumentacje Sądu Rejonowego i uznał, (...)

 • Uprawomocnienie się postępowania10 Lutego 2005

  Po jakim czasie następuje uprawomocnienie się postanowienia o przysadzeniu własności nieruchomości? Orzeczenie (w tym postanowienie) sądu staje się prawomocne, jeżeli nie (...)

 • Podział spadku w kraju a rodzina w USA20 Grudnia 2005

  odziedziczyliśmy wraz z mamą i siostrą na zasadach dziedziczenia ustawowego. Mama 4/6 ja 1/6 i siostra 1/6. Jest postanowienie sądu o nabyciu spadku po ojcu. W tym roku zmarła mama - zostawiła (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane