Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dług alimentacyjny4 Marca 2005

  i jeżeli tak to po jakim czasie długi ulegają przedawnieniu? Czy sytuacja się zmieniła po likwidacji funduszu alimentacyjnego? Zasadą jest, że roszczenia o świadczenia (...)

 • Przedawnienie prawa do spadku12 Sierpnia 2004

  Czy przedawnia się prawo do spadku? W jakim czasie należy przeprowadzić postępowanie spadkowe, aby prawo do spadku nie uległo przedawnieniu? Z pytania nie wynika, o jaki etap postępowania (...)

 • Przedawnienie odpowiedzialności zarządu26 Września 2005

  Od grudnia 2001 do marca 2003 byłem członkiem zarządu spółki z o.o. Ponieważ nowy zarząd nie uregulował zobowiązań spółki z tytułu dostaw towarów mam pytanie. Po jakim czasie przedawniają (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  wykonaniu przedawniają się z upływem roku. 2. Roszczenia z tytułu zwłoki w przewozie, która nie spowodowała ubytku lub uszkodzenia przesyłki, przedawniają się z upływem (...)

 • Kradzież leasingowanego pojazdu22 Czerwca 2006

  przedawniają się po upływie 3 lat od dnia zdarzenia. Roszczenie zaś przeciwko leasingodawcy z uwagi na nierozliczenie się po zakończeniu umowy leasingu jest niezależnym (...)

 • Przedawnienie zaległości wobec ZUS3 Grudnia 2004

  Po jakim czasie przedawniają się zaległości podatnika wobec Urzędu Skarbowego i ZUS. Jak liczony jest bieg przedawnienia? Czy kiedy egzekucja jest zawieszona, można liczyć (...)

 • Przedawnienie - rachunek bankowy30 Marca 2005

  Po jakim czasie bank może odmówić wypłaty środków zgromadzonych na rachunku bankowym, tj. kiedy przedawnia się roszczenie o wypłatę tych środków? Od kiedy rozpoczyna się (...)

 • Termin przedawnienia odsetek6 Sierpnia 2003

  Po jakim czasie przedawniają się odsetki? Od kiedy liczy się przedawnienie odsetek od terminu płatności wskazanego na fakturze, czy od terminu zapłaty za przedmiotową (...)

 • Wyjście ze spółki cywilnej17 Kwietnia 2015

  , a nie spółka1. W pierwszej kolejności rozważmy, jak kształtuje się odpowiedzialność za długi spółki. Konieczne jest przy tym odwołanie się zarówno do postanowień (...)

 • Dochodzenie a śledztwo w procesie karnym2 Lipca 2010

  Czym różni się z definicji dochodzenie od śledztwa? Po jakim terminie przedawniają się przestępstwa z art. 286 par. 1 k.k. (oszustwo)? Art. 286 § 1 kodeksu karnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane