Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie odpowiedzialności zarządu26 Września 2005

  roszczenia wierzycieli spółki z tytułu zobowiązań spółki do członków zarządu z art 299 (po ilu latach)? Od którego momentu ten okres jest liczony: czy od momentu jak zobowiązanie (...)

 • Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności20 Marca 2007

  przestępstwa popełnione przez sprawcę były podobnymi przestępstwami umyślnymi. Odnosząc się do pytania o drugi wyrok skazujący, należy stwierdzić, że mógł on być wydany w zawieszeniu. (...)

 • Zatarcie skazania wyroku w zawieszeniu16 Czerwca 2006

  wysokości (jak również orzeczonego okresu próby) powinno było nastąpić w drodze apelacji od wyroku. Jeżeli wyrok się uprawomocnił, można go wzruszyć tylko w trybie wznowienia postępowania. Przesłanki

 • Apelacja i kasacja w sprawach o wykroczenia16 Sierpnia 2005

  odwołania jest "apelacja" ponieważ kiedyś od wyroków sądów niższej instancji nazywało się to"odwołanie od wyroku"? Co jest następną drogą po odrzuceniu Apelacji? Jaka jest (...)

 • Pierszenstwo wykupu nieruchomosci 25 Marca 2010

  kupna? W obecnej umowie nic na te tematy nie jest uzgodnione. Po ilu latach przysługuje mi pierwszeństwo kupna działki dzierżawionej? Czy jest jakaś możliwość bym (...)

 • Przedawnienie zaleglosci podatkowej20 Lipca 2007

  należności, dla mnie jedyną drogą odzyskania swoich 60 tys. .złotych była egzekucja z nieruchomości. W styczniu tego roku po połtorarocznym czasie nabyłam w licytacji drugą część (...)

 • Okres separacji faktycznej przed rozwodem21 Stycznia 2005

  Po ilu latach niezamieszkiwania, niewspółżycia, nieprowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego mogę bez problemu uzyskać rozwód? Warunkiem uzyskania rozwodu jest udowodnienie, (...)

 • Składki ZUS-przerwanie i zawieszenie przedawnienia24 Listopada 2006

  w stanie tego sprawdzić. Obecnie po 6 latach mąż dostał wezwanie uzupełnić druki ZUS DRA i zapłacić składki za 3 miesiące z odsetkami. Na moje telefoniczne zapytanie, dlaczego żądanie (...)

 • Odwieszenie zawieszonej kary9 Września 2003

  Szwagier miał wyrok w zawieszeniu za pobicie (kilka miesięcy w zawieszeniu na dwa lata). Przed upływem okresu próby znów dopuścił się pobicia powyżej dni 7. Jakie w (...)

 • Zawieszenie orzeczonej kary22 Kwietnia 2002

  Kiedy dostaje się wyrok w zawieszeniu? Czy to prawda, że osoby, które popęniły przestępstwo po raz pierwszy w życiu mogą dostać wyrok w zawieszeniu? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane