Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie odpowiedzialności zarządu26 Września 2005

  roszczenia wierzycieli spółki z tytułu zobowiązań spółki do członków zarządu z art 299 (po ilu latach)? Od którego momentu ten okres jest liczony: czy od momentu jak zobowiązanie (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  - od dnia, w którym powinna była nastąpić). Zatem, jeżeli w ciągu roku od dnia, w którym bilet powinien być skasowany należność nie zostanie wyegzekwowana lub nie zostanie (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  uprawnione do wyliczenia emerytury według tego sposobu będą tylko kobiety urodzone w latach 1949-1953. Mężczyźni urodzeni w 1949 r. wiek emerytalny osiągną dopiero w 2014 r. (...)

 • Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności20 Marca 2007

  przestępstwa popełnione przez sprawcę były podobnymi przestępstwami umyślnymi. Odnosząc się do pytania o drugi wyrok skazujący, należy stwierdzić, że mógł on być wydany w zawieszeniu. (...)

 • Zatarcie skazania wyroku w zawieszeniu16 Czerwca 2006

  wysokości (jak również orzeczonego okresu próby) powinno było nastąpić w drodze apelacji od wyroku. Jeżeli wyrok się uprawomocnił, można go wzruszyć tylko w trybie wznowienia postępowania. Przesłanki

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do nabywcy. § 2. (...)

 • Apelacja i kasacja w sprawach o wykroczenia16 Sierpnia 2005

  odwołania jest "apelacja" ponieważ kiedyś od wyroków sądów niższej instancji nazywało się to"odwołanie od wyroku"? Co jest następną drogą po odrzuceniu Apelacji? Jaka jest (...)

 • Pierszenstwo wykupu nieruchomosci 25 Marca 2010

  kupna? W obecnej umowie nic na te tematy nie jest uzgodnione. Po ilu latach przysługuje mi pierwszeństwo kupna działki dzierżawionej? Czy jest jakaś możliwość bym (...)

 • Przedawnienie zaleglosci podatkowej20 Lipca 2007

  należności, dla mnie jedyną drogą odzyskania swoich 60 tys. .złotych była egzekucja z nieruchomości. W styczniu tego roku po połtorarocznym czasie nabyłam w licytacji drugą część (...)

 • Okres separacji faktycznej przed rozwodem21 Stycznia 2005

  Po ilu latach niezamieszkiwania, niewspółżycia, nieprowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego mogę bez problemu uzyskać rozwód? Warunkiem uzyskania rozwodu jest udowodnienie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane