Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie odpowiedzialności zarządu26 Września 2005

  też od momentu uzyskania przez wierzyciela spółki informacji od komornika, że nie jest możliwa egzekucja z majątku spółki? Załóżmy, że roszczenia przedawniają się po 3 latach, co jest (...)

 • Przedawnienie długu5 Października 2007

  zgłaszać sprawę do komornika, a ten na moje zlecenie będzie sprawdzał, czy dług jest do egzekucji. Dług jednak przedawnia się po 10 latach. W ten bardzo prosty sposób sprawca nie poniesie (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  zwykłego, po którego przeprowadzeniu sąd wyda wyrok. Jeżeli istnieją zarzuty przeciwko zasadności roszczenia, sąd wyrokiem oddali powództwo. Natomiast jeżeli poza kwestią nieprawidłowego

 • Podatek od odszkodowania z gminy12 Marca 2007

  lokatorów (odszkodowanie stanowi różnicę pomiędzy czynszem płaconym przez lokatorów i wartością rynkową czynszu za ten lokal). Posiadam prawomocny wyrok sadowy i lada dzień otrzymam wpłatę (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu9 Sierpnia 2010

  (art. 123 § 1 pkt 1 k.c.). A zatem jeżeli wyrok sądu zapadł w 2003 roku, nie oznacza to automatycznie, że po 10 latach od tego czasu roszczenie stwierdzone wyrokiem ulegnie przedawnieniu. (...)

 • Zwrot kosztów związanych z porodem i ciążą17 Lipca 2007

  kwocie 1863 zł. Mój mąż jest bez pracy i to ja za niego płacę te alimenty, jednak powódka zgłosiła się po nie dopiero po 10 latach - dziecko ma 10 lat, wcześniej nie było wiadomo (...)

 • Przedawnienie roszczenia za użytkowanie wieczyste17 Sierpnia 2005

  Po ilu latach następuje przedawnienie zobowiązań z tytułu nie zapłaconej opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu? Termin przedawnienia roszczeń wynosi dziesięć lat, a dla roszczeń (...)

 • Przedawnienie zaleglosci podatkowej20 Lipca 2007

  warto pamiętać, iż nie podlega w ogóle opodatkowaniu PIT przychód ze sprzedaży nieruchomości dokonanej po 5 latach od końca roku kalendarzowego, w którym ją nabyto (zwolnienie to znajdzie (...)

 • Termin przedawnienia odsetek ustawowych22 Lutego 2005

  przedawnieniu po 3 latach czy też po 2 latach? Inaczej mówiąc czy w tym wypadku prawo działa wstecz? Termin przedawnienia odsetek jako świadczeń okresowych wynosi 3 lata. Sąd (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy o pracę18 Lutego 2006

  wymagalne, jeśli natomiast roszczenie to przysługuje pracodawcy w związku z wyrządzeniem przez pracownika szkody, to przedawnia się ono z upływem roku od dnia, w którym pracodawca dowiedział sie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane