Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie odpowiedzialności zarządu26 Września 2005

  też od momentu uzyskania przez wierzyciela spółki informacji od komornika, że nie jest możliwa egzekucja z majątku spółki? Załóżmy, że roszczenia przedawniają się po 3 latach, co jest (...)

 • Przedawnienie długu5 Października 2007

  zgłaszać sprawę do komornika, a ten na moje zlecenie będzie sprawdzał, czy dług jest do egzekucji. Dług jednak przedawnia się po 10 latach. W ten bardzo prosty sposób sprawca nie poniesie (...)

 • Podatek od odszkodowania z gminy12 Marca 2007

  lokatorów (odszkodowanie stanowi różnicę pomiędzy czynszem płaconym przez lokatorów i wartością rynkową czynszu za ten lokal). Posiadam prawomocny wyrok sadowy i lada dzień otrzymam wpłatę (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu9 Sierpnia 2010

  (art. 123 § 1 pkt 1 k.c.). A zatem jeżeli wyrok sądu zapadł w 2003 roku, nie oznacza to automatycznie, że po 10 latach od tego czasu roszczenie stwierdzone wyrokiem ulegnie przedawnieniu. (...)

 • Zwrot kosztów związanych z porodem i ciążą17 Lipca 2007

  kwocie 1863 zł. Mój mąż jest bez pracy i to ja za niego płacę te alimenty, jednak powódka zgłosiła się po nie dopiero po 10 latach - dziecko ma 10 lat, wcześniej nie było wiadomo (...)

 • Przedawnienie roszczenia za użytkowanie wieczyste17 Sierpnia 2005

  Po ilu latach następuje przedawnienie zobowiązań z tytułu nie zapłaconej opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu? Termin przedawnienia roszczeń wynosi dziesięć lat, a dla roszczeń (...)

 • Przedawnienie zaleglosci podatkowej20 Lipca 2007

  warto pamiętać, iż nie podlega w ogóle opodatkowaniu PIT przychód ze sprzedaży nieruchomości dokonanej po 5 latach od końca roku kalendarzowego, w którym ją nabyto (zwolnienie to znajdzie (...)

 • Termin przedawnienia odsetek ustawowych22 Lutego 2005

  przedawnieniu po 3 latach czy też po 2 latach? Inaczej mówiąc czy w tym wypadku prawo działa wstecz? Termin przedawnienia odsetek jako świadczeń okresowych wynosi 3 lata. Sąd (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy o pracę18 Lutego 2006

  wymagalne, jeśli natomiast roszczenie to przysługuje pracodawcy w związku z wyrządzeniem przez pracownika szkody, to przedawnia się ono z upływem roku od dnia, w którym pracodawca dowiedział sie (...)

 • Prawa i obowiązki współwłaścicieli nieruchmości10 Stycznia 2005

  środków, rozwód, zdrowie, itd.) i obiecywali, że wcześniej czy później zapłacą, a poza tym data nie jest wskazana. Jeden z nich - mój brat - po 5 latach oddał, ale pozostali nie. Jeden (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane