Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  odrębnych przepisów - w razie niemożności doręczenia w sposób przewidziany w artykułach poprzedzających z uwagi na nieujawnienie w rejestrze albo w (...)

 • Przedawnienie odpowiedzialności zarządu26 Września 2005

  też od momentu uzyskania przez wierzyciela spółki informacji od komornika, że nie jest możliwa egzekucja z majątku spółki? Załóżmy, że roszczenia przedawniają się po 3 latach, (...)

 • Czy istnieje możliwość uniknięcia spłaty kredytu?15 Kwietnia 2015

  windykacyjna. Nie będę oszukiwał, po prostu nie mam pieniędzy na spłatę tego zadłużenia. W zaistniałej sytuacji chciałbym zapytać, po jakim czasie następuje przedawnienie (...)

 • Okres separacji faktycznej przed rozwodem21 Stycznia 2005

  współżycia społecznego. Jeśli w pierwszej sprawie rozwodowej małoletni syn małżonków źle znosił rozstanie rodziców i sąd nie orzekł rozwodu z uwagi na jego dobro, a po (...)

 • Pierszenstwo wykupu nieruchomosci 25 Marca 2010

  kupna? W obecnej umowie nic na te tematy nie jest uzgodnione. Po ilu latach przysługuje mi pierwszeństwo kupna działki dzierżawionej? Czy jest jakaś możliwość (...)

 • Przesłuchanie niepełnoletniego powyżej 15 roku28 Października 2005

  Jakie przepisy regulują sposób przeprowadzenia przesłuchania osoby nieletniej (jako świadka w sprawie o morderstwo) przez prokuratora w okresie śledztwa przygotowawczego (miała (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  . Mienie osobiste podlega zwolnieniu ze względu na szczególne przeznaczenie (przeznaczenie do użytku w takim samym celu w nowym miejscu zwykłego zamieszkania, w jakim było używane (...)

 • Małoletnia matka30 Kwietnia 2007

  leczenia w szpitalu, kierownik zakładu opieki zdrowotnej lub lekarz przez niego upoważniony może odmówić wypisania do czasu wydania w tej sprawie orzeczenia przez właściwy ze względu (...)

 • Rozliczanie diet zagranicznych5 Września 2007

  wysokość diet czy mogę ubiegać się o wyrównanie? W 2002 roku otrzymałam wypowiedzenie z przyczyn leżących po stronie pracodawcy po czym w 2004 zostałam ponownie zatrudniona, (...)

 • Podatek od darowizny od matki4 Marca 2008

  , a w 2001 r. w wysokości 37.000 zł. Pierwsza umowa na wybudowanie mieszkania zawarta była w 2000 r., natomiast ostateczne przeniesienie własności prawnej do mieszkania na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane