Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wynagrodzenie chorobowe po ustaniu zatrudnienia8 Marca 2006

  W styczniu złożyłem wypowiedzenie (okres wypowiedzenia 2 tygodnie). Po dwóch dniach zachorowałem - okres zwolnienia 25 dni (termin zakończenia choroby - po zakończeniu pracy). Czy pracodawca (...)

 • Zwolnienie pracownika na zastępstwo16 Listopada 2007

  PK 263/2006) Ciężar udowodnienia niezdolności do pracy pracownika stawiającego się do niej po wyczerpaniu okresu pobierania zasiłku chorobowego (art. 53 § 1 pkt 1 kp) spoczywa na pracodawcy, (...)

 • Ciąża pracownicy a wypowiedzenie umowy o pracę10 Kwietnia 2007

  sądową. Termin do wniesienia żądania o przywrócenie do pracy upływa po 14 dniach od dnia wygaśnięcia umowy o pracę. Jeżeli nie został dochowany bez winy pracownika – sąd pracy (...)

 • Zwolnienie pracownika na zwolnieniu15 Marca 2012

  niezdolny do wykonywania zadanej mu pracy i stąd moja decyzja o skierowaniu go na badania kontrolne. Czy mogę zwolnić pracownika w takiej sytuacji, pracować nie może bo nie jest stanie, (...)

 • Badanie kontrolne pracownicy w ciąży2 Października 2007

  bezpłatny na 25 i 26 września, na który pracodawca wyraził zgodę. Czy po 30 dniach zwolnienia, jeżeli pracownica zgłosi się do pracy w dniu 24.10.2007, muszę skierować pracownicę (...)

 • Zwolnienie pracownika na zasiłku chorobowym7 Listopada 2005

  art. 41 kodeksu pracy, pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, (...)

 • Umowa o pracę a świadczenia chorobowe10 Grudnia 2007

  , od którego istnieje obowiązek opłacania składki na Fundusz Pracy. Do tych 365 dni wlicza się również okresy pobierania zasiłku chorobowego. Zgodnie z art. 39 Kodeksu pracy pracodawca nie (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  czasu trwania choroby z okresu urlopu i przedłużenia tego okresu o czas choroby". Jak wynika z powyższego pracodawca nie ma obowiązku wypłaty wynagrodzenia chorobowego za czas choroby pracownika (...)

 • Ciąża i zwolnienie lekarskie a prowadzenie firmy17 Października 2003

  Czy jeżeli jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu lekarskim, mogę założyć własną działalność gospodarczą? Czy pracodawca może mnie zwolnić? Określone osoby, będące pracownikami, (...)

 • Nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy26 Kwietnia 2004

  Kiedy można zwolnić pracownika bez wypowiedzenia, skoro od dwóch dni nie ma go w pracy i nie usprawiedliwił tego? Po ilu dniach nieobecności? Rozporządzenie Ministra Pracy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  Czy mozliwe jest odmowienie przyjecia zwolnienia lekarskiego pracownika przez pracodwce?Moja zona pracuje w sklepie spozywczym.Wiadomo,ze takie osoby musza (...)

 • zwolnienie dyscyplinarne

  Witam, chciałabym zapytać o jeszcze jedną kwestię. Czy opuszczenie kraju (w ważnych powodach, ale nie życiowych) podczas zwolnienia lekarskiego , (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane