Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy można zwolnić kobietę w ciąży?29 Kwietnia 2015

  naszej ocenie jest to wątpliwe, akczkolwiek jest to kwestia czysto medyczna. Po drugie, pracownica może po prostu powiedzieć, że o stanie ciąży dowiedziała się dopiero podczas badania (...)

 • Zwolnienie pracownika na zwolnieniu15 Marca 2012

  niezdolny do wykonywania zadanej mu pracy i stąd moja decyzja o skierowaniu go na badania kontrolne. Czy mogę zwolnić pracownika w takiej sytuacji, pracować nie może bo nie jest stanie, (...)

 • Wynagrodzenie chorobowe po ustaniu zatrudnienia8 Marca 2006

  W styczniu złożyłem wypowiedzenie (okres wypowiedzenia 2 tygodnie). Po dwóch dniach zachorowałem - okres zwolnienia 25 dni (termin zakończenia choroby - po zakończeniu pracy). Czy pracodawca (...)

 • Badanie kontrolne pracownicy w ciąży2 Października 2007

  bezpłatny na 25 i 26 września, na który pracodawca wyraził zgodę. Czy po 30 dniach zwolnienia, jeżeli pracownica zgłosi się do pracy w dniu 24.10.2007, muszę skierować pracownicę (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  czasu trwania choroby z okresu urlopu i przedłużenia tego okresu o czas choroby". Jak wynika z powyższego pracodawca nie ma obowiązku wypłaty wynagrodzenia chorobowego za czas choroby pracownika (...)

 • Uzasadnienie rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem dla pracownika ubliżającego pracodawcy8 Kwietnia 2011

  fakt, że pracodawca może pozostawać w trudnej sytuacji ekonomicznej, nie wyklucza możliwości wypowiedzenia pracownikowi umowy o pracę z uwagi na jego niską dyspozycyjność wynikającą z absencji (...)

 • Ciąża i zwolnienie lekarskie a prowadzenie firmy17 Października 2003

  Czy jeżeli jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu lekarskim, mogę założyć własną działalność gospodarczą? Czy pracodawca może mnie zwolnić? Określone osoby, będące pracownikami, (...)

 • Nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy26 Kwietnia 2004

  Kiedy można zwolnić pracownika bez wypowiedzenia, skoro od dwóch dni nie ma go w pracy i nie usprawiedliwił tego? Po ilu dniach nieobecności? Rozporządzenie Ministra Pracy (...)

 • Praca w godzinach nadliczbowych niepełnoetatowca15 Grudnia 2008

  na umowę o pracę na 1/2 etatu pracuje w różnych dniach po 8 godzin lub po 6 czy mniej godzin. Czy mogę określić w umowie, że pracownik pracuje w równoważnym systemie czasu (...)

 • Porzucenie pracy przez pracownika22 Marca 2004

  kodeksu pracy. Zgodnie z tym przepisem pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie: 1) ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  Czy mozliwe jest odmowienie przyjecia zwolnienia lekarskiego pracownika przez pracodwce?Moja zona pracuje w sklepie spozywczym.Wiadomo,ze takie osoby musza (...)

 • zwolnienie dyscyplinarne

  Witam, chciałabym zapytać o jeszcze jedną kwestię. Czy opuszczenie kraju (w ważnych powodach, ale nie życiowych) podczas zwolnienia lekarskiego , (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane