Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czas pracy kierowcy11 Grudnia 2007

  wskazanym wyżej dnia wolnego od pracy w zamian za pracę w niedzielę, pracownikowi przysługuje dzień wolny od pracy do końca okresu rozliczeniowego, a w razie braku możliwości udzielenia (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym18 Maja 2005

  pracownika zatrudnionego w równoważnym czasie pracy określono rozkład czasu pracy przewidujący przemiennie w poszczególnych dniach pracę po 12 i 4 godziny na dobę, pracą w godzinach (...)

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe w sobotę26 Października 2004

  zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, 50 % wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych. Z uregulowań zawartych w kodeksie pracy (...)

 • Godziny nadliczbowe a dodatek i dzień wolny5 Listopada 2007

  nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może udzielić mu w tym samym wymiarze czasu wolnego od pracy. Udzielenie czasu wolnego, w zamian za czas przepracowany w godzinach (...)

 • Przedawnienie roszczeń pracownika20 Lipca 2004

  może domagać spełnienia zaległych roszczeń, o ile nie uległy one przedawnieniu. Roszczenia pracownika z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych należą do roszczeń ze stosunku pracy. (...)

 • *Praca powyżej 12 godzin29 Sierpnia 2011

  sytuacji rodzaj pracy lub jej organizacja uzasadniają wprowadzenie równoważnego czasu pracy, będą decydować strony układu zbiorowego pracy lub pracodawca i zakładowa organizacja (...)

 • Godziny nadliczbowe a dzień wolny o pracę26 Sierpnia 2004

  pisemny wniosek pracownika, może udzielić mu w tym samym wymiarze czasu wolnego od pracy. Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych może nastąpić (...)

 • Zaległe wynagrodzenie za nadgodziny3 Kwietnia 2007

  wolnego od pracy. Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych może nastąpić także bez wniosku pracownika. W takim przypadku pracodawca udziela (...)

 • Rozliczanie nadgodzin17 Maja 2007

  sytuacja odwrotna, w której pracodawca udziela czasu wolnego od pracy bez wniosku pracownika, nie może to jednak spowodować obniżenia wynagrodzenia należnego za pełny miesięczny wymiar czasu (...)

 • Wynagrodzenie za nadgodziny dyrektora17 Stycznia 2005

  do wynagrodzenia oraz dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych, jeżeli w zamian za pracę w takim dniu nie otrzymali innego dnia wolnego od pracy. Dyrektor jest osobą zarządzającą (...)

 • Praca w godzinach nadliczbowych-zgoda pracodawcy14 Lutego 2005

  wynagrodzenia za godziny nadliczbowe. Zlecenie pracodawcy należy traktować jako polecenie, a nie zgodę. Konieczność pracy w godzinach nadliczbowych wynika bowiem z potrzeb pracodawcy, a nie chęci (...)

 • Godziny nadliczbowe lekarzy30 Stycznia 2003

  , przysługuje dodatek w wysokości: 1) 50% wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w dni powszednie oraz w niedziele i święta będące dla pracownika dniami pracy zgodnie (...)

 • Dodatkowe wynagrodzenie za delegacje11 Kwietnia 2011

  nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może udzielić mu w tym samym wymiarze czasu wolnego od pracy. Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w godzinach (...)

 • Czas spędzony w delegacji a dodatkowe wynagrodzenie16 Czerwca 2011

  od pracy. Udzielenie czasu wolnegow zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych, może nastąpić także bezwniosku pracownika. W takim przypadku pracodawca udziela czasu wolnego (...)

 • Obowiązkowe szkolenie pracowników w sobotę4 Czerwca 2004

  czasu wolnego od pracy. Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych może nastąpić także bez wniosku pracownika. W takim przypadku pracodawca (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  możliwości dojazdu do pracy lub po pracy do miejsc zamieszkania, planowania harmonogramów z początkiem lub końcem w przedziałach czasowych o których powyżej. Wiąże się ta sytuacja (...)

 • Jak założyć w Polsce kasyno? Czy obywatel Niemiec może to zrobić?31 Marca 2015

  jest w czasie rejsu i rozpoczyna się nie wcześniej niż po upływie 30 minut po wypłynięciu z portu i kończy się nie później niż na 30 minut przed wpłynięciem do portu przeznaczenia. Koncesji (...)

 • Określenie czasu pracy w umowie o pracę25 Stycznia 2005

  pracy. Art. 129 § 1 k.p. wprowadza zasadę, że czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym (...)

 • Szkolenie poza godzinami pracy4 Czerwca 2003

  normy czasu pracy, ustalone zgodnie z przepisami kodeksu pracy, a więc będzie stanowić pracę w godzinach nadliczbowych. Pracą w godzinach nadliczbowych jest bowiem: 1) w podstawowym (...)

 • Czas pracy kierowcy5 Grudnia 2007

  dobie. Po sześciu kolejnych godzinach pracy kierowcy przysługuje przerwa przeznaczona na odpoczynek w wymiarze nie krótszym niż 30 minut, w przypadku gdy liczba godzin pracy nie (...)

 • Odpracowanie za wolne ustawowo 1 i 3 Maja11 Maja 2006

  odpracują dnia wolnego, lecz zostanie im zaliczony za sobotę przypadającą 11 listopada, za którą mają prawo do dnia wolnego. praca, czas pracy, dni wolne, wymiar czasu pracy, (...)

 • Ruchomy czas pracy6 Sierpnia 2010

  nadwyżki czasu pracy rejestrowane elektroniczne (pewny dowód) nie powinny być ewidencjonowane dla pracownika na ewentualne \"ubytki\"? Z przedstawionego opisu wynika, że pracodawca w regulaminie wprowadził

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe24 Listopada 2004

  pracy dla pracownika są niedziele i święta. Nawet wówczas pracownikowi przysługują za pracę w te dni pewne przywileje. Zgodnie z art. 151 (1) kodeksu pracy, za pracę w godzinach nadliczbowych

 • Czas pracy kierowców4 Lutego 2005

  przypadkach uzasadnionych rodzajem wykonywanych przewozów lub ich szczególną organizacją, zadaniowy czas pracy, w którym zadania przewozowe ustala pracodawca w takim wymiarze, aby mogły być wykonane (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  orzeczeniach: 1. Stopień konkretyzacji zakazu konkurencji po ustaniu stosunku pracy (art. 1012 k.p.) może być różny w zależności od tego, jakie stanowisko pracy zajmował były (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane