Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Plan urlopowy i podział urlopu4 Stycznia 2010

  innym przypadku należy uznać je za niewiążące. urlop. plan urlopowy, urlop na żądanie, podział urlopu, inspekcja pracy

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  niezawarcia porozumienia, o którym mowa w art. 3, przy wypowiadaniu pracownikom stosunków pracy, a także warunków pracy i płacy, stosuje się art. 38 Kodeksu pracy.  3. (...)

 • Odrzucenie wniosku urlopowego.11 Sierpnia 2010

  z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Istnieje jednak możliwość nie ustalania

 • Jakie prawo przysługuje pracodawcy28 Marca 2012

  pracy, winien on określać m. in. przyjęty u danego pracodawcy sposób potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy (...)

 • Organizacja imprezy okolicznościowej a koszty25 Czerwca 2007

  postanowieniu z dnia 6 maja 2006 r. 1473/502/WD/423/13/06/SM - i wiele innych urzędów i izb, szczegółowe dane dostępne są na stronach ministerstwa finansów i w wyszukiwarce ministerstwa http://sip.mf.gov.pl/sip

 • Plan urlopów a urlop na żądanie28 Lutego 2008

  pracodawca nie chce dać Ci urlopu? znajdującym się na stronach naszego serwisu. urlop wypoczynkowy, żądanie, plan urlopów, pracownik, pracodawca

 • Wysłuchanie pracownika przed nałożeniem kary16 Listopada 2006

  , iż nauczyciel jest codziennie w pracy. Jaki jest ustawowy termin na udzielenie, w takim przypadku, wiążącej odpowiedzi w formie pisemnej? Wnioskując z przedstawionego stanu faktycznego rozumiemy, że

 • Zawiadomienie związków zawodowych o przejęciu21 Maja 2007

  zawodowe, przejęcie, łączenie, spółka, plan podziału

 • Umowny zakaz urlopu w określone dni w roku13 Czerwca 2006

  być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Pracodawca nie ustala planu urlopów, (...)

 • Godziny nadliczbowe w razie choroby pracownika 26 Listopada 2008

  :  Kodeks pracy. Komentarz. Warszawa 2008 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie IX). Ad. 1. Jeśli obawiają się Państwo zarzutu zlecenia nadgodzin w sytuacji, gdy jest to niedopuszczalne

 • Plan urlopów za zatrudnienie na okres próbny30 Stycznia 2008

  – powinien on być ujęty w planie urlopów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby uzupełnić plan urlopów. zatrudnienie, praca, okres, próbny, plan, urlop, zapoznanie, uwzględnienie, ujęcie, (...)

 • Czas pracy nauczyciela praktycznej nauki zawodu1 Lutego 2006

  którym nie świadczy on pracy jeśli zatrudnił go w pełnym wymiarze 40 godzi. Jeśli pracownik nie był zatrudniony w pełnym wymiarze, to pracodawca może mienić warunki pracy pracownikowi poprzez (...)

 • Odmowa udzielenia urlopu26 Kwietnia 2007

  także np. zeznaniami współpracowników. urlop wypoczynkowy, plan urlopów, odmowa udzielenia, zgoda, wniosek urlopowy

 • Zobowiązania likwidowanej spółdzielni29 Marca 2005

  : koszty prowadzenia likwidacji, należności ze stosunku pracy i należności, którym przepisy prawa przyznają taką samą ochronę jak należnościom ze stosunku pracy, oraz odszkodowanie z (...)

 • Umowa o pracę kierownika zakładu budżetowego16 Grudnia 2010

  utratę zaufania do pracownika na stanowisku kierowniczym. W orzecznictwie przyjmuje się bowiem, ze nawet jednorazowe uchybienie może uzasadniać rozwiązanie stosunku pracy. Jak wspominamy wyżej, kierownicze

 • Odmowa udzielenia urlopu23 Marca 2004

  przedstawionego stanu faktycznego), iż urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego (...)

 • Świadczenie pracy w formie wolontariatu22 Października 2004

  . Najlepszym sposobem zabezpieczenia jest umowa o dzieło, gdzie można ustalić ewentualnie niskie stawki wynagrodzenia za wykonane dzieło. Pamiętać należy również, że plan studiów może przewidywać (...)

 • Zaległe urlopy wypoczynkowe27 Czerwca 2005

  . Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Pracodawca nie (...)

 • Urlop w terminie niezgodnym z planem urlopów26 Kwietnia 2007

  ? Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Przesunięcie (...)

 • Hipoteka kaucyjna w świetle prawa upadłościowego3 Listopada 2005

  przypada z podziału, określa, które sumy mają być wypłacone, a które i z jakich przyczyn mają być pozostawione w depozycie sądowym, określa, czy plan podziału jest częściowy czy ostateczny. (...)

 • Informacja o wykorzystanym urlopie a dane osobowe3 Lutego 2006

  naruszona ochrona danych osobowych? Zgodnie z art. 163 kodeksu pracy urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników (...)

 • Działalność gospodarcza - sprzedaż ozdób5 Marca 2008

  Jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy, bez prawa do zasiłku. Chcę ubiegać się o kredyt z Urzędu Pracy w wysokości 12.000 zł na otworzenie działalności gospodarczej. W tym celu muszę sporządzić

 • Odmowa udzielenia urlopu na żądanie18 Stycznia 2007

  wydaje się, że pracodawca mógłby odmówić udzielenia urlopu na żądanie, jeśli żądanie pracownika jest sprzeczne z jego obowiązkiem dbałości o dobro zakładu pracy (art. 100 § 2 pkt 4 kodeksu (...)

 • Urlop wypoczynkowy nauczyciela akademickiego10 Maja 2006

  art. 163 Kodeksu pracy, który stanowi o tym, że urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność (...)

 • Czas pracy nauczyciela - odpracowanie niedoboru1 Czerwca 2006

  planem zajęć nie jest pracą w godzinach ponadwymiarowych. czas pracy, nauczyciele, zatrudnienie, odpracownie niedoboru, godziny nadliczbowe

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Społeczny Inspektor Pracy

  Witam Mam parę pytań odnośnie "Społecznego Inspektora Pracy". Jestem nowy w tym temacie i nie posiadam żadnego doświadczenia, z stąd tez moje (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane