Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • PIT-11 a brak wypłaty wynagrodzenia27 Lutego 2008

  między dochodami wykazanymi w składanym PIT (gdzie podatnik winien rozliczyć się poprawnie według posiadanej dokuentacji oprócz PIT-11) a informacją pracodawcy przekazaną na druku PIT-11 (...)

 • Podatek dochodowy od likwidacji spółki2 Lutego 2007

  . 24 ust. 5 ustawy o PIT (pkt 2), gdzie wskazuje się różne typy dochodów z udziału w zyskach osób prawnych, oraz i jest opodatkowany wg stawki 19 %. Uzyskany dochód należy jednak (...)

 • Wycofanie pracownika z ZUS a podatek19 Kwietnia 2007

  podatek od wynagrodzenia (brutto minus K.U.P.) i złożyć korektę PIT-4 i PIT 11 za rok 2006 oraz wypłacić wyższe wynagrodzenie netto pracownikowi, czy zsumować składki ZUS, które otrzymałem (...)

 • PIT-11 pracownika delegowanego do Danii10 Marca 2009

  podatku zapłaconego za granicą, o okresie pracy za granicą. Oczywiście, jeśli po wystawieniu PIT-11 okazałoby się, iż przychód pracownika nie powinien podlegać opodatkowaniu w Polsce, płatnik

 • Zwolnienie według art. 21 ust. 1 pkt 10525 Maja 2010

  osiągnięty dochód w zeznaniu PIT-38. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 105 ustawy o podatku dochodowym, wolny od podatku dochodowego jest dochód uzyskany ze zbycia akcji otrzymanych w (...)

 • Opodatkowanie dochodów z akcji dwupaństwowca18 Kwietnia 2006

  gratisowych, prawa do udziału w zysku, akcje w górnictwie, akcje założycielskie lub inne prawa, jak również inny dochód, który według prawa polskiego jest pod względem podatkowym traktowany (...)

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce24 Maja 2006

  deklarację na zaliczkę miesięczną za dany miesiąc musi Pan dysponować deklaracjami PIT-5 za poprzednie miesiące. Zaś po zakończeniu roku podatkowego należy złożyć PIT-36 zeznanie o wysokości (...)

 • KRUS i wspólne rozliczanie małżonków14 Października 2005

  zostaje złożony przez zaznaczenie odpowiedniego kwadratu na pierwszej stronie zeznania podatkowego PIT-37 lub PIT-36 oraz przez złożenie podpisów przez obojga małżonków na końcu tego zeznania. (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  zmienia się wraz z każdą zmianą właściciela-użytkownika. Momentem, w którym owy termin 6 miesięcy rozpoczyna swój bieg, jest przy tym dzień nabycia towaru przez podatnika.  Ad. 6. Jeśli (...)

 • Podatek od nagrody8 Października 2007

  i rozliczyć się z podatku według skali podatkowej. nagoda, przychód, konkurs, 100 zł, zeznanie roczne, skala podatkowa, PIT-8C

 • Rozliczenie straty5 Marca 2012

  W zeszłym roku uzyskałem stratę ze sprzedaży akcji. Otrzymałem PIT-8c, gdzie ta strata jest wykazana. Czy mam obowiązek składania deklaracji PIT-38 wobec poniesionej straty i czy (...)

 • Deklaracja podatkowa a zerowe dochody22 Kwietnia 2009

  składają tzw. zerowy PIT – np. PIT-37 (wypełniają rubryki wpisując zera), aby uniknąć wezwań z urzędu skarbowego do wyjaśnienia, dlaczego nie złożyli zeznania rocznego. Jednakże (...)

 • Preferencyjne wspólne rozliczenie małżonków16 Października 2006

  Niemczech. Tak regulacja wynika z tego, że w Niemczech może być opodatkowany tylko dochód Pani męża jako dochód z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Niemiec.  Wynika to z przepisów (...)

 • Podjęcie zatrudnienia a pobieranie świadczeń5 Października 2007

  września poszedł do zerówki. Niedawno ktoś mi zaoferował pracę, gdzie miałabym otrzymywać wynagrodzenie w kwocie 1400 zł brutto. Miałabym większą możliwość odłożyć pieniądze na (...)

 • Podatek od odsetek dla obcokrajowca11 Maja 2009

  - podatek ustalony w ten sposób nie może przekroczyć 10% kwoty brutto tych odsetek. Reasumując, odsetki mogą być na ogół opodatkowane zarówno w Polsce (w kraju gdzie powstają), najczęściej (...)

 • Podwyższenie alimentów3 Czerwca 2005

  alimentów, będzie ocena Pana możliwości majątkowych i zarobkowych. Rozstrzygającym w tej mierze będzie nie tyle dochód bieżąco uzyskiwany, ale możliwy do osiągnięcia. Jeżeli aktualne osiągane (...)

 • Usługi prawnicze a VAT4 Listopada 2004

  kwotę refakturowania faktury za certyfikację - brutto czy netto? Jaką stawkę VAT należy stosować za mój dochód? Jak poświadczyć fakt wykonania usługi dla kontrachenta z Niemiec (który (...)

 • Sprzedaż licencji2 Sierpnia 2010

  przekroczyć 10% kwoty należności brutto (art. 13 wskazanej Umowy). Jednocześnie zgodnie z art. 20 Umowy Polska jest zobowiązana zezwolić osobie mającej miejsce zamieszkania w Polsce na zaliczenie (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia marynarzy7 Sierpnia 2007

  opodatkowania, podlegają opodatkowaniu na zasadzie zaliczenia (metoda proporcjonalnego odliczenia podatku zapłaconego za granicą) na podstawie art. 27 ust. 9 i 9a polskiej ustawy o PIT. Celem art. 27 (...)

 • Podatek od emerytury6 Kwietnia 2010

  podwójnego opodatkowania). Przy czym zgodnie z art. 11 ust. 2 wskazanej konwencji odsetki pobierane w Polsce nie mogą przekroczyć 10% kwoty brutto tych odsetek. emerytura, odsetki, przychód, dochód

 • Koszty uzyskania stypendium z Niemiec29 Sierpnia 2006

  każdy dzień pobytu w Niemczech, wyliczonymi zgodnie z powyższym rozporządzeniem. Nadwyżkę należy wykazać w części H formularza PIT-36 jako dochód do opodatkowania. Niestety ponieważ stypendium (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane